Poinstalační problémy

Intel NUC
Uživatelský avatar
radekD
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 30
Registrován: 25. duben 2023, 08:54
Dal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Poinstalační problémy

Příspěvek od radekD »

Zdravím. Instaloval jsem HA na server s Intel NUC, OS Debian 11, do dockeru podle návodu (nejsem si jistý) https://blog.vyoralek.cz/iot/centrum-ch ... io-1-cast/. Instalace proběhla úspěšně, HA si sám našel některé části chytré domácnosti (TV Samsung, Google Nest Hub2, ...), něco jsem přidal ručně (LocalTuya :(, myčka Bosch), integrace fungují tak na 30% (třeba zásuvka s měřením spotřeby jde vypnout/zapnout, ale spotřebu neměří atd.). Chtěl jsem se tedy ponořit hlouběji do konfiguráků *.yaml a za tím účelem jsem nainstaloval doplněk FileEditor. Instalace OK, spuštění OK, ale když kliknu na jeho ikonu, dostanu:

Kód: Vybrat vše

Webové stránky na adrese http://192.168.1.2:8123/api/hassio_ingress/82LuDL-QveoeLwaKZ0X7CYzJ0NUoaGKhIaAZRFgCqcM/ jsou možná dočasně nedostupné nebo mohly být přemístěny na novou webovou adresu.
Nějak nechápu, kde ty "webové stránky" najdu, abych se podíval, kde je problém.
Poradíte?
HA-23.6.3, supervisor 23.06.4 na local linux server Debian11 na Intel NUC

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od Lion® »

Jestli tam není problém s tím dockerem.
IMG_20230514_205134.jpg
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od Tad »

pokud mas silnejsi stroj a chces tam pouzivat i neco jineho, nahod tam Proxmox a potom HAOS, pokud to neni zadny delo tak rovnou HAOS a mas po problemu );
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Uživatelský avatar
radekD
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 30
Registrován: 25. duben 2023, 08:54
Dal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od radekD »

No, právě. Mám tam domácí server - Apache, Samba, DLNA... + další spec. programy, takže bez Debianu se neobejdu. Docker podezřívám také, mám s ním problém od počátku instalace HA. O Proxmox slyším poprvé, zatím se dívám, vocogo. Dík za námět.
HA-23.6.3, supervisor 23.06.4 na local linux server Debian11 na Intel NUC

ringo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 72
Registrován: 31. říjen 2021, 20:03
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od ringo »

Nechápal jsem co všichni mají s tím Proxmoxem, proč jej „zbytečně“ používat, když chci jen HA pod HAOS.
S HA jsem začal na RPI. Po čase mi odešla karta, když jsem si spočetl na kolik by přišlo doplnění o SSD disk, tak jsem raději pořídl z druhé roky NUC. Tam jsem provedl supervised instalaci nad Debianem. Abych k NUC nemusel připojovat klávesnici (pro update Debianu) nainstaloval jsem Teams Viewer. Ale ani to nebylo ono – po pravidelných updatech HA ale i Debianu, začal HA hlásit že původně defaultní konfigurace Debianu není vyhovující a požadoval nějaké úpravy. To mě vedlo opět k reinstalci HA na NUCu přímo na HAOS. Jak jsem v průběhu času dělal různé experimenty, nějaké integrace instaloval manuálně, pak obdobnou z HACS, vznikla mi tam spousta balastu, který generuje mnoho chybových hlášení v logu. Teď jsem se rozhodl přejít z Deconzu na HAC (Deconz nepodporuje některé produkty co mám doma) a tak nastal čas nainstalovat čistý HA a vytvořit si vše znovu bez toho balastu a bez chyb v logu.
Za 5 tis jsem si koupil Supermicro s i5, 32 GB Ram, 512 NVMe diskem. Výkonu dost tak si říkám zkusím ten Proxmox. A přiznávám že z PROXMOXu jsem po dvou dnech NADŠEN.
Vytvořil jsem si virtuální PC, do něj instalaci HA a obnovil ze zálohy. Za pár minut to šlapalo. Vytvořil jsem si další virtuál na něm čistou instalaci HA, kterou rozvíjím dle původního vzoru. Topení, ohřev TUV, žaluzie a řízení bazénu mám ještě na Domoticzu na Synology NASu (komunikace mezi HA a Domoticzem pomocí MQTT ), na aktualizaci Domoticzu a zároveň nového OS NASu jsem si netroufl (časem převedu vše na HA tak zbytečnost), a tak jsem si vytvořil opět další virtuál a tam nainstaloval na zkoušku nový Domoticz. Veškeré další instalace (kromě primárního Promoxu) bez hledání volných USBFlash po šuplících vše jen přes klávesnici. V prohlížeči vidím spotřebu zdrojů jednotlivých instalací, jedním klikem se hned dostanu na jejich obrazovky. Do USB portu jsem zastrčil ConBee II a pár kliknutími je mohu přepínat mezi jednotlivými instalacemi. Kdyby se mi mezi sebou instalace prali mohu je bleskově pozastavit a pak znovu spustit, kdykoliv si udělat SNAP stavu, nebo další clon aktuální instalace a tam provádět další experimenty aniž bych si rozhodil „živou“ verzi.
Za sebe mohu PROXMOX vřele doporučit a pánové díky za tip 😉

Uživatelský avatar
radekD
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 30
Registrován: 25. duben 2023, 08:54
Dal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od radekD »

Proxmox - vypadá slibně, jdu do něj. Pokud bych měl problém, ozvu se. Zatím jsem dost pracně odinstaloval Docker - to je neskutečný - nezničitelný systém!!! No snad už jsem ho zrušil trvale, ale dalo to zabrat - něž jsem zjistil, kde všude se "uhnízdil"... R.
HA-23.6.3, supervisor 23.06.4 na local linux server Debian11 na Intel NUC

Uživatelský avatar
radekD
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 30
Registrován: 25. duben 2023, 08:54
Dal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od radekD »

No, tak zatím to nedopadlo... Asi mám nějaký špatný HW. Postupoval jsem podle tohoto návodu: https://pve.proxmox.com/wiki/Install_Pr ... 1_Bullseye
Z počátku OK, ale v místě "Nainstalujte jádro Proxmox VE, Nejprve musíte nainstalovat a nabootovat jádro Proxmox VE, " mne trochu zarazilo, že se bude měnit kernel, ale říkal jsem si, že to dopadne - no nedopadlo - po rebootu system nenaběhl, hlásil nesmyslné chyby "cups", což je print-server, a dost...
Takže zatím nic, pokračování zítra...
HA-23.6.3, supervisor 23.06.4 na local linux server Debian11 na Intel NUC

ringo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 72
Registrován: 31. říjen 2021, 20:03
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od ringo »

Já si stáhnul ten jejich ISO obraz, přenesl na Flash a z ní to nainstaloval komplet tj. včetně toho Debianu. Instalace byla celkem bez problémů, i když jsem si nechával nějakým postupem na YT.

Uživatelský avatar
radekD
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 30
Registrován: 25. duben 2023, 08:54
Dal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od radekD »

No jo, jenže já už na tom Debianu mám spoustu jiného SW, musel bych to dělat komplet znovu a to se mi moc nechce.
HA-23.6.3, supervisor 23.06.4 na local linux server Debian11 na Intel NUC

ringo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 72
Registrován: 31. říjen 2021, 20:03
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Poinstalační problémy

Příspěvek od ringo »

Mělo by jít udělat obraz stávající instalace Debianu včetně těch programů a to celé pak přesunout pod PROXMOX. Ale dělat tohle naostro na jednom počítači bych si asi netroufl, to bych raději zkusil někde vedle :-)

Odpovědět

Zpět na „Intel NUC“