Ovládání předokenních rolet

Odpovědět
Lubos77
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 144
Registrován: 09. leden 2023, 22:41
Bydliště: Lázně Bělohrad
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Ovládání předokenních rolet

Příspěvek od Lubos77 »

Zdravím, jdu si k vám pro radu.
Mám v domě čtyři okna s předokenními roletami, která jsou motoricky ovládána pomocí tlačítek na zdi. Nikdo je ale nezatahuje. Tak si říkám, že bych je začal ovládat pomocí HA. Hledám vhodný spínač umístitelný do krabice pod vypínač. Na netu je řada ovladačů žaluzií, ale nevím, který by byl vhodný. Určitě máte nějaké vyzkoušené.
Ještě dodávám, že potřebuji zachovat stávající tlačítka. Jsou ve společném rámečku, takže tam nemohu dát nějaké jiné.
Před díky za doporučení.
Oficiální sada Raspberry Pi 4B, Case Argon ONE V2, RAM 8 GB, rozšiřující deska Argon ONE M.2, SSD 120 GB.

Lomikar
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: 14. duben 2023, 13:55

Re: Ovládání předokenních rolet

Příspěvek od Lomikar »

Zdravim....
Viac ako rok pouzivam na ovladanie roliet Shelly 2.5. Je umiestneny pod dvojitym tlacidlom. Integracia v HA funguje fajn, automatizacie roliet riesim cez Node Red (zatvaranie/otvaranie podla casu, teploty, zapadu Slnka atd..)

Lubos77
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 144
Registrován: 09. leden 2023, 22:41
Bydliště: Lázně Bělohrad
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Ovládání předokenních rolet

Příspěvek od Lubos77 »

Díky za typ. Včera jsem instaloval své první Shelly na spínání tělesa bojleru a udělalo na mně pozitivní dojem. Takže jsem rád, že stejnou značku mohu použít i na rolety. Jen ta cena je trochu vyšší, ale asi se s tím smířím.
Oficiální sada Raspberry Pi 4B, Case Argon ONE V2, RAM 8 GB, rozšiřující deska Argon ONE M.2, SSD 120 GB.

Lubos77
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 144
Registrován: 09. leden 2023, 22:41
Bydliště: Lázně Bělohrad
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Ovládání předokenních rolet

Příspěvek od Lubos77 »

Tak jsem koupil Shelly Plus 2PM, nainstaloval, udělal automatizaci a vše funguje.
Oficiální sada Raspberry Pi 4B, Case Argon ONE V2, RAM 8 GB, rozšiřující deska Argon ONE M.2, SSD 120 GB.

Odpovědět

Zpět na „Zařízení“