Relé po kabelu.

vlad
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 22
Registrován: 03. duben 2023, 21:41
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Relé po kabelu.

Příspěvek od vlad »

Ahaaaa PLC znamená Programmable Logic Controller ale oni to pouzivaji i pro power line communication, to jsem nevěděl, díky ! Tak to zkusím najít něco co by to umělo dekódovat na druhé straně, to by bylo hodně dobré - poslat to vypadá vpohodě, ještě příjít na to jak reagovat na data nějak ekonomicky.

Power ethernet třeba ve světle mě příjde, že prostě nemůže být levné řešení a i to asi bude mít velkou spotřebu. Navíc je to docela velký, obzvlášť jak to dělaj do zásuvky a ne jako modul.


Tak jsem našel nějaký KQ-130F, ale musím to víc nastudovat jestli to funguje a jak.

Jen je teda dost otazka jestli to realne ma nejakou vyhodu oproti seriovemu portu po bluetooth (to používám nyní), a jak to bude fungovat kdyz bude na siti 10 vysalacu a 50 prijmacu napr.

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Relé po kabelu.

Příspěvek od kiklhorn »

Komunikaci po PL používá třeba i KNX PL https://www.knx.org/wAssets/docs/downlo ... ics_cz.pdf

Výhoda kromě toho že není nutné tahat nové dráty mne žádná nenapadá.
Jak to bude fungovat s více přijímači/vysílači bude záležet - kabeláž i použitý systém (modulace, rychlost, oprava chyb...)
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Josefga
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 19
Registrován: 04. listopad 2022, 12:17

Re: Relé po kabelu.

Příspěvek od Josefga »

Používám HW-584 sice se musí flashnout ale umožňuje řízení jak MQTT tak přes HTTP přímo spolupracuje s Home Assistantem a umí celkově 16 vstupů nebo výstupů nebo 15 a 5teploměrů 18DS20 na jeden vstup a hlavně je to levné v čechách na drátek.cz nebo aliexpress za pulku

Odpovědět

Zpět na „Zařízení“