Skyconnect - diskuze

Integrace a HACS
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Skyconnect - diskuze

Příspěvek od Tad »

Má už někdo z vás zprovozněný Skyconnect? Mě už se doma válí asi měsíc a tak nějak nevím zda se do výměny pouštět, aktuálně mám conbeeII a zigbee2mqtt a jede to v pohodě. Tak kdyby měl někdo srovnání...
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Skyconnect - diskuze

Příspěvek od modern »

Před 2 týdny jsem přešel z Conbee 2 a zigbee2mqtt na Skyconnect - nejprve na zigbee2mqtt - vše fungovalo fajn - a pak na ZHA.
Tady mi ale nefungují 2 zařízení - termostat na radiátoru a jedno dvojtlačítko Aqara.
Ale jinak Skyconnect určitě není horší než Conbee 2, naopak má podporu Matter.
V této chvíli mám připojeno 70 zařízení se 440 entitami a asi už u ZHA zůstanu, přeci jen je to přímá integrace HA, takže by to mohlo být stabilnější a rychlejší ne se zigbee2mqtt.

Uživatelský avatar
Koky
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: 06. prosinec 2023, 09:48

Re: Skyconnect - diskuze

Příspěvek od Koky »

ZHA je síce natívna integrácia, ale uzatvorená a na pridanie vlastného zariadenia je potrebné čakať na update celého HA. Na rozdiel od toho Z2M podporuje vlastné konvertory a tak je možné pridať aj zariadenia ktoré ešte nie sú podporované. Tak isto Z2M má väčší počet zariadení ktoré sú podporované. Zoznam je možné nájsť na ich stránke: Zigbee3MQTT.
Prvotne som používal ZHA aj ja so SkyConnect, ale prešiel som na Z2M lebo mi vadilo, že pri každom update HAOS mi zhodilo celú Zigbee sieť (reštart) a tak som na oddelenom stroji naštartoval Z2M v docker kontajnery.

Odpovědět

Zpět na „Integrace“