Spatná indikace fáze

Fotovoltaická elektrárna (solární park, solární farma, solární elektrárna) a Home Assistant.
Photovoltaic power station (solar park, solar farm, solar power plant) & Home Assistant.
Odpovědět
caesar
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 29. leden 2023, 21:37

Spatná indikace fáze

Příspěvek od caesar »

Ahoj,
mám integrované Goodwe s HomeAssistant, vše vypadá krásně. Jen když se podívám na sensory tak jedna ze třech fází "Active Power" téměř vždy ukazuje kladná čísla. Viz obrázek. Nejde o přetoky, děje se to i během noci, kdy rozhodně baterky jsou už mrtvé a slunce nesvítí. Nesetkal jste se s tím někdo ? Případně máte někdo zkušenost jak se podívat, zda data z Goodwe jsou v pořádku. Btw. šel jsem do rozvodné skříně a měřící cívky vypadají, že jsou zapojeny v pořádku. (všechny stejně i šipka je správně orientována).
Přílohy
obrazek.jpg

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Spatná indikace fáze

Příspěvek od Tad »

Videl bych to na otočenou měřící svorku u L2, jukni jestli jsou na nic namalované nějaké šipky.. ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Turbo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 79
Registrován: 29. prosinec 2022, 18:09
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Spatná indikace fáze

Příspěvek od Turbo »

Tohle je třeba co nejrychleji dořešit, protože klidně můžeš 2ma fázema brát z gridu a 3tí to tam posílat zpátky. A elektroměr se vesele točí.
Zkontrolovat ty cívky a pokud budou OK, tak pak nejspíš bude špatně sled fází. A určitě si pohlídat stav elektroměru s tím, co ukazuje střídač.
Mě to udělalo za 1 den 50kWh, naštěstí jsem na to přišel hned druhý den.
HA 2023
RB Pi 4B 8GB + SSD Kingston KC600 256GB
TP-Link Deco M9 Plus + 2x Deco E4R + switch SG1210MPE
Goodwe GW10K-ET + OTE
Tesla M3

Odpovědět

Zpět na „FVE a Home Assistant“