Jaký HW (zásuvky, snímače)

janchan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 85
Registrován: 11. květen 2022, 18:54
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od janchan »

rejze69 píše: 11. únor 2023, 20:35 .... Přijde ve stejné oranžové krabičce ze které vyndáte navlas stejný spínač.
Jediný rozdíl je OUI (ieee) macAdresa.
Ty mizerné začínají 00:12:4b
Ty dobré začínají dc:8e:95
Zajímavé.
U mě rovněž občas hlásí minizb chybu.
IEEE adresa 00124b00237xxxxx.
Datum sestavení firmwaru 20210320
Verze firmwaru 2.0.0
Přemístění jinam nepomohlo, a tak jak bude čas, proběhne výměna.

Jenik
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 13
Registrován: 07. březen 2024, 09:44
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Jenik »

čauky,

máte někdo zkušenost s tímto zařízením?
https://www.teslasmart.com/cz/tesla-smart-plug ( TESLA Smart Plug )

Nejsem schopnej to napárovat se sky connectem.

v HA to žije: SkyConnect v1.0 od Nabu Casa Firmware: 7.1.1.0 build 273

Zasuvka je v pairing modu ale nic nenajdu. Mám to od toho 10 cm.
J.

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 470
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Tad »

vždyť to je WiFi zařízení, to nemá se sky connect nic společného ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Pete30 »

Jen se malinko vložím, pokud provozuji HA tak se vždy nejprve podívám jestli je zařízení podporováno ať je to wifi nebo zigbee a teprve potom ho kupuji což se pravděpodobně o tomto zařízení říci nedá.
Ušetřím si tím spoustu starostí protože mám rád zařízení nakonfiguruj a zapomeň. ;)
Muže se ovšem udělat výzkum té zásuvky co je tam za čip a jestli půjde přehrát nebo vyměnit případně ji někomu darovat a pořídit si tu správnou :sorry:
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Jenik
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 13
Registrován: 07. březen 2024, 09:44
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Jenik »

Diky hoši,
dnes se mi to povedlo rozběhat. Načítám spotřebu a spínám. Super.
A nehejtujte mě, mě to docela baví. :D

Ta tesla se mi moc líbí zpracováním a velikostí. Teď když už vím jak na to, tak si těch zařízení koupím víc. (senzory, hlavice na radiatory, atd)

Dnes na mě v alzaboxu čeká TP-Link Tapo P110, tak ji zkusím, mělo by se to bavit s tím skyconnectem. Mám ale trochu obavy, že signál ze skyconnectu neprojde přes celý panelák. Uvidím :D J.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Pete30 »

Bylo by dobré pokud jsi to rozchodil poskytnout i pro ostatní jak, pokud by někdo narazil na stejný problém.
Šíření signálu se provádí pomocí routerů což je každé zařízení které je napájeno sítí, proto nepotřebuješ přímé připojení na koordinátor.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Jenik
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 13
Registrován: 07. březen 2024, 09:44
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Jenik »

Jasně to není problém.

Nikde jsem nebyl schopen zjistit, jak ten smart plug funguje a co používá za protokol. Na tom jsem se zasekl. Sonoff co mám jede taky přes wifi, ale to nic neznamená, podle informaci z internetu podporuje zigbee.
Tak jsem si říkal, že si zkusmo zkusím rozjet Tuya protokol do HA. No a zjistil jsem, že je to zase cloud based řešení a že je k tomu potřeba Tuya account. A po instalaci do mobilu jsem zjistil, že tesla smart je převlečená Tuya a povedlo s e mi zásuvku přihodit do Tuya Smart a ty mám nalinkované do HA. Zrovna jsem kontroloval, že tesla smart by šla do HA taky napojit uplně stejně. Ale dokončit propojení nejde. Ono je pravděpodobně to API rozhraní na tesla serverech a to tuya rozšíření se baví s jiným API serverem. Nehodlám zkoumat tu konfiguraci a předělávat to, když to funguje.

Takže postup je:
- instalovat Tuya Smart
- udělat účet
- přidat zařízení
- registrovat do HA ( https://www.home-assistant.io/integrations/tuya/ )
- a povolit senzory spotřeby na zásuvce ( defaultně byly zakázány)

Momentálně mi není jasný, když od té tesly koupim set termostatických hlavic s zigbee bridgem (https://www.alza.cz/tesla-smart-bundle- ... 04.htm?o=7 ), tak jestli to a jak propojím z HA.
V těch bridge krabičkách trochu plavu. Chápu, že je to místo HA pro lidi na jednoduché nastavení. Ale já to chci mít všechno na jednom místě.
Představa by možná byla, že bridge by odbsloužil zařízení a celý bridge by byl v HA, ergo jeho zařízení. Musím to nastudovat, mám mezery.A nebo by bridge nebyl, kdyby byl signál wifi ke všem hlavicím.

Ideálně bych se od těch cloudů nejradši odpojil. Trochu jsem doufal, že ten skyconnect mi k tomu pomůže, že budu moci z ewlinku sundat sonoff a přepojit ho lokálně.
Ještě jsem uvažoval, že bych si pořídil tohle ( https://www.alza.cz/sonoff-zigbee-3-0-u ... htm?evt=ac ) , viděl jsem návod jak to rozchodit s HA. Má to antenu, tj možná lepší dosah než skyconnect.

Kamarád řeší například i to, že chce sledovat spotřebu na patě baráku, něco jsme našli, protokol z-wave... No je pořád co zkoumat :D

J.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Pete30 »

Jenik píše: 08. březen 2024, 11:07 Ještě jsem uvažoval, že bych si pořídil tohle ( https://www.alza.cz/sonoff-zigbee-3-0-u ... htm?evt=ac ) , viděl jsem návod
Tento používám a spokojenost, řekl bych že jeden z nejlepších.
Jinak návod jak to rozchodit pod HA je i zde na fóru (zigbee2mqtt) a přefleshovat ho na nový fw je také velice jednoduché.

edit: nechci tě nějak nahlodat, ale pokud se jedná o zařízení Tuya wifi tak bych se tomu vyhnul obloukem.
Zigbee je ok, sonoff zigbee - ok sonoff wifi - ok, funguje i v lokální síti pomocí integrace v HACS (používám několik let bez problému).
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 470
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Tad »

Jenik píše: 08. březen 2024, 10:36 Dnes na mě v alzaboxu čeká TP-Link Tapo P110, tak ji zkusím, mělo by se to bavit s tím skyconnectem. Mám ale trochu obavy, že signál ze skyconnectu neprojde přes celý panelák. Uvidím :D J.
Tapo P110 je opet jen WiFi zařízení, se sky connect ti komunikovat nebude, to bys musel mít P110M aby uměla matter ;)
Kupuj si radši zigbee zařízení, každá zásuvka, žárovka ti udělá "repeater" a signál se postupně šíří, určitě bych nejdříve vyzkoušel sky connect, než kupoval další hw, který ti bude k ničemu ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Jenik
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 13
Registrován: 07. březen 2024, 09:44
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký HW (zásuvky, snímače)

Příspěvek od Jenik »

Tad píše: 08. březen 2024, 13:05 Tapo P110 je opet jen WiFi zařízení, se sky connect ti komunikovat nebude, to bys musel mít P110M aby uměla matter ;)
Kupuj si radši zigbee zařízení, každá zásuvka, žárovka ti udělá "repeater" a signál se postupně šíří, určitě bych nejdříve vyzkoušel sky connect, než kupoval další hw, který ti bude k ničemu ;)
Celý večer sem googloval rozdíl mezi M a bez M, a nic sem se nedozvěděl. A mohu to potvrdit, nenapojím to. Normálně uvažuji o tom, že vrátim i ten skyconnect, když je to tak kompikované zjistit, o v té krabičce vlastně je.
Pete30 píše: 08. březen 2024, 11:19 edit: nechci tě nějak nahlodat, ale pokud se jedná o zařízení Tuya wifi tak bych se tomu vyhnul obloukem.
Zigbee je ok, sonoff zigbee - ok sonoff wifi - ok, funguje i v lokální síti pomocí integrace v HACS (používám několik let bez problému).
Díky za tip, snažím se tím směrem ubírat. HACS mám rozjeté taky.

Diky panové :D

Odpovědět

Zpět na „Zařízení“