Integrace žárovky

www
radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Integrace žárovky

Příspěvek od radek »

Ahoj, nevite zda se da integrovat zarovka od ikea bez pouziti jejich hubu, cili naprimo na zigbee dongle co mam v HA? Neresil to nekdo?
Naposledy upravil(a) radek dne 20. listopad 2020, 21:39, celkem upraveno 1 x.

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace žáfovky

Příspěvek od modern »

Mám 3 Ikea žárovky bez jejich Hubu , integrované do HA díky Conbee 2. Fungují na 100 %.

radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Integrace žárovky

Příspěvek od radek »

Je na to přímo integrace? Nebo je potřeba nějak sofistikovaněji? Budu to dělat přes CC2531.

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace žárovky

Příspěvek od modern »

V Conbee 2 je to úplně stejná , jednoduchá integrace jako u všech ostatních sensorů.
Spustím aplikaci pro Conbee , dám vyhledat zařízení a žárovku přepnu do párovacího modu. A hotovo.

radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Integrace žárovky

Příspěvek od radek »

Super, jak seženu žárovku, zkusím to :-) a ještě tedy musím nastavit to zigbee2mqtt :-)

Edit: tak se to uplne nedari :-( viz viewtopic.php?f=70&p=238#p238
Edit2: Vyřešeno

radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Integrace žárovky

Příspěvek od radek »

Ahoj, netušíte někdo za přimět žárovku z IKEA aby udělal následující: Když přepnu žárovku do stavu OFF a potom i vypnu světlo vypínačem a znovu jej vypínačem zapnu, tak jeji stav i přesto že svítí je pořád OFF. Vypínač je klasický hloupý :-) je to zválštní mít žárovku ve stavu OFF, která svítí. Kdybyste se s tím někdo setkal a věděl jak to řešit. Kromě toho že koupim rele nebo chytrý vypínač a budu to řešit pomocí toho. Žárovky od WIZ posílaly do HA svůj stav i podle vypínače, IKEA to asi nedělá.
Díky moc

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace žárovky

Příspěvek od modern »

Tak jsem si to ověřil a ty moje 2 Ikea žárovky se v řádu pár vteřinek opět přihlásí jako ON. Možná to je tím, že je mám připojené do HA přes Conbee 2 ?
Ale ostatní žárovky WiFi se po zapnutí vypínače přihlásí zpět do HA třeba až po minutě...

radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Integrace žárovky

Příspěvek od radek »

A co úplně stejná situace a to je to, když ji necháš svítit a vypneš vypínač? Přepne se to OFF. Mě zůstane označená jako ON. Jinak WiFi je to jak říkáš. Například WIZ to tak dělá.

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace žárovky

Příspěvek od modern »

Když svítí a vypnu vypínačem , tak se ty Ikea žárovky stále hlásí jako ON. A když v HA přepínám na OFF a zpět do ON, tak se to tváří , že to přepíná. Jenže není v žárovce proud, takže to nic neudělá. No nevím, jak to ošetřit.

radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Integrace žárovky

Příspěvek od radek »

Podle mě je to dané tím že žárovka proste neposílá svůj stav do HA, prostě z něj jen bere co uživatel pošle. Čili pokud jsem naposledy poslal OFF, tak i ona si mysli ze je OFF i když svítí. To stejné potom u ON. Řešení by bylo mít relé ve vypinači nebo chytrý vypínač, který by mi říkal, zda vůbec svítit může. Nebo dvě tlačítka ON a OFF a pokud chci místnost vypnout, zmáčku OFF, ta buď už bude vypnutá vypínačem a tedy se nic nestane, nebo ne a potom zhasne. Ale v současné situaci neumím říct, zda žárovka svítí nebo ne, protože stav na ní nemusí být roven to opravdu dělá, je to vlastně mnou poslaný poslední stav, nikoli její skutečný pro ten moment.

Odpovědět

Zpět na „Ikea“