motion sensor venkovní

Odpovědět
Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

motion sensor venkovní

Příspěvek od rejze69 »

Ahoj,

Jaké máte vyzkoušené pir sensory zigbee pro použití např. na terase?
Zdálo by se, že když na to nemůže pršet, bude bez problému použitelné cokoli, jenže letošní mlhy a senzor sonoff, který zkolaboval i v kuchyni,protože se tam vařilo a nebyla puštěná digestoř mne přesvědčily, že to nepůjde.
Líbil se mi senzor z ikea. Dobrá cena a IP44. V popisu že je vhodný i do koupelny, což je snad nejhorší místo z pohledu vlhkosti a kondenzace vody.
Jenže si u něj lidi stěžují, že drží ocupancy 3min a nejde to změnit. Na tento neduh jsem narazil i u dalších výrobků. Už minuta u sonoff je na pováženou a radši bych kratší dobu.
Co byste doporučili podle svých zkušeností?
Díky.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od PepYk_ »

Venku používám normálně Sonoff SNZB-03 už druhým rokem a zatím vše bez problémů. Jeden mám nad vchodem do domu a druhý na terase. Oba jsou pod střechou a neprší na ně.

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od rejze69 »

OK díky.

U mne to bude úplně stejné. Tak snad to bude dobrý. Tu koupelnu ještě uvidim.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Uživatelský avatar
tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 801
Registrován: 06. květen 2021, 07:03
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od tiimsvk »

Ocupancy je spracované buď v kóde alebo pomocou resistoru v module. Ten resistor by možno šiel vymeniť ale je potrebné sa pozrieť či tam vôbec je :)

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od rejze69 »

Je trochu škoda,že to zrovna u sensorů pro smart home řeší na úrovni toho čidla. Stačil by jen impuls a čas ať si každý dořeší softwarově. Občas mi připadá, že tvůrci těch věcí nepřemýšlí a nebo neznají účel svého výrobku. :roll:
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Barkas
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: 19. listopad 2022, 20:46
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od Barkas »

Ahoj,
já používám Philip Hue Motion Sensor - je sice vnitřní, ale několik let ho mám venku pod střechou a naprosto v pohodě, kromě pohybu také měří světelnost a teplotu - naprostá pecka. Kromě pohybu využívám světelnost právě pro automatizaci rozsvícení světel, protože podle západu slunce sun.sun je to naprosto k ničemu - západ sice nastane, ale venku je většinou ještě velmi dlouho světlo.
Baterku jsem měnil snad po třech letech.

Sensor - lx.png
teplota.png

Uživatelský avatar
tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 801
Registrován: 06. květen 2021, 07:03
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od tiimsvk »

Ten zapad slnka pouzivam a mam pridany ofset potom to je uz vpohode lebo naopak rano to celkom je fajn ked sa rozvieti aj ked slnko uz vykukuje

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od rejze69 »

Ahoj,

Používám zatím také sun, ale nezjistil jsem jak nastavit ofset. Můžeš mne prosím postrčit?
Díky.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od Pete30 »

Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Barkas
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: 19. listopad 2022, 20:46
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: motion sensor venkovní

Příspěvek od Barkas »

tiimsvk píše: 19. listopad 2022, 21:47 Ten zapad slnka pouzivam a mam pridany ofset potom to je uz vpohode lebo naopak rano to celkom je fajn ked sa rozvieti aj ked slnko uz vykukuje
Původně jsem to také měl takhle - offset ale bohužel je různý v průběhu roku. Ale největší problém byl právě to ráno.. Kdy rozsvícení nemám podle Slunce ale času - tzn. v určitých místnostech se začne pomalu rozsvěcet světlo (cca během 1O min z 0 na 100%). Ale bohužel to tak bylo pořád i když už bylo světlo. Zde tedy nastupuje skutečná intenzita světla venku a pokud je větší než 10lx, tak se světla nerozsvítí. A pak ten večer - to už je jen třešnička, že to je prostě celý rok naprosto perfektní.. A zbytečně to nesvítí a nepálím elektriku.
Ale ano sun.sun je jinak dostačující - byla jen náhoda, že to ten pohybový sensor má. Kdyby tomu tak nebylo, pořád používám sun a občas bych si postěžoval, že zbytečně pálím elektriku ;o)

Odpovědět

Zpět na „Zařízení“