Hacs

Něco nepracuje správně?
Výstrahy chyb a varování v logu.
Josefga
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 19
Registrován: 04. listopad 2022, 12:17

Hacs

Příspěvek od Josefga »

Po peslední aktualizaci na verzi core_2022.11.0 se objevila chyba nejde otevřít karta zařízení a služby v nastavení a nefuguje vyhledání nových zařízení v logu se včera taky objevila chyba ale teď už ji nemůžu najít,Po restartu je v logu tato chyba

Kód: Vybrat vše

2022-11-04 13:13:50.686 WARNING (SyncWorker_0) [homeassistant.loader] We found a custom integration mass which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Hacs

Příspěvek od Pete30 »

To je varování že máš instalovanou nějakou vlastní integraci (pravděpodobně se jedná o Music Assistant), která nebyla testována HA (není v jádru HA), toto varování je tam vždy u jakékoliv kterou instaluješ přes Hacs nebo manuálně.
To že ti nejde otevřít karta zařízení a služby, vyzkoušej nejdřív vyčistit mezipaměť prohlížeče u Google Chrome je to ctrl+F5 pokud to nepůjde vyzkoušej restart HA ;)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Josefga
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 19
Registrován: 04. listopad 2022, 12:17

Re: Hacs

Příspěvek od Josefga »

Testoval jsem to celou noc i ten music asistent jsem odstranil ale ve verzi 22.10.03 to normálně chodí v nové už ne pokud tedy neodinstaluji hacs
vypadá to že obnovím verzi 22.10.3 a počkám na další verzi tuhle přeskočím v Hacs už žádnou inegraci nemám a je to stejné i stejné varování v logu

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Hacs

Příspěvek od Pete30 »

Na čem ti běží HA ?
Nemáš v HA od toho music asistent nějaké pozůstalé entity, automatizace ?
Je divné, pokud odinstaluješ integraci že ta hláška tam stále je i když je neškodná pokud ta integrace funguje správně.
Můžeš ještě vyzkoušet po odstranění integrace a vyčištění pozůstatků (pokud tam nějaké jsou) restartovat komplet HaOS ne jen HA

Tady je zaznamenán nějaký problém https://github.com/music-assistant/hass ... issues/981
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Josefga
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 19
Registrován: 04. listopad 2022, 12:17

Re: Hacs

Příspěvek od Josefga »

obnovil jsem na verzi 22.10.3 vše funguje bez nějakého varování v Hacs už nic není po opětovné aktualizaci opět nefunguje a obnoví se varování.Jinak běží mi to na fujitsu futro 920S je to x86 procesor od AMD je tam Debian a dockeru Home assistant supervisor.
Tak se omlouvám warování je tam i na verzi 22.10.3 ale vše funguje jak má ,ale nevím na co je to varování v hacs už nic není
tady to varování

Kód: Vybrat vše

2022-11-04 19:39:40.007 WARNING (SyncWorker_0) [homeassistant.loader] We found a custom integration hacs which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant

Josefga
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 19
Registrován: 04. listopad 2022, 12:17

Re: Hacs

Příspěvek od Josefga »

Ještě jeden dotaz kde najdu uložené doplňka v hacs abych to případně odmázl.
Jinak díky za snahu vyřešit problém. Bohužel v poslední verzi stále nefunguje pokud je hacs nainstalovám vyhlrdání nových integrací a karta zařízení a služby.
Přídám ještě komple konfiguraci

Kód: Vybrat vše

  "home_assistant": {
    "installation_type": "Home Assistant Supervised",
    "version": "2022.10.3",
    "dev": false,
    "hassio": true,
    "virtualenv": false,
    "python_version": "3.10.5",
    "docker": true,
    "arch": "x86_64",
    "timezone": "Europe/Prague",
    "os_name": "Linux",
    "os_version": "5.10.0-18-amd64",
    "supervisor": "2022.10.2",
    "host_os": "Debian GNU/Linux 11 (bullseye)",
    "docker_version": "20.10.18",
    "chassis": "desktop",
    "run_as_root": true

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Hacs

Příspěvek od Pete30 »

Na en fóru jsem zahlédl že spoustu uživatelů řeší problém s poslední verzí HA a Debian, možná by stálo za to se tam podívat.
Jedu na Rpi4 - SSD s HaOS proto ten Debian jde tak trochu mimo mě, ale třeba se někdo ozve i tady.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Josefga
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 19
Registrován: 04. listopad 2022, 12:17

Re: Hacs

Příspěvek od Josefga »

;rozhodl jsem se že přeinstaluji celej system a uvidí se čístá instalace debianu vytvořit zálohu a pak teprve nová instalace home assistant ngix proxy server a hacs .otestoval jsem některé doplňky a oddinstaloval možná jsem tím rozhodil systém.Teď už vím co tam chci tak to vemu na čisto.

Josefga
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 19
Registrován: 04. listopad 2022, 12:17

Re: Hacs

Příspěvek od Josefga »

Takže po kompletní reinstalaci zatím vše funguje ,ale varování v logu je stále.uvidím až doinstaluji všechny doplňky co potřebuji.

Josefga
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 19
Registrován: 04. listopad 2022, 12:17

Re: Hacs

Příspěvek od Josefga »

Tak jsem opět zpět. S nestandartním chováním hacs.Shacs sice vypadá že funguje dokonce vyberu dopněk z repozitáře restartuju home assistanta a pokusím se přidat integraci tak se objeví tato chyba

Kód: Vybrat vše

Konfiguraci nelze načíst: <html> <head><title>504 Gateway Time-out</title></head> <body> <center><h1>504 Gateway Time-out</h1></center> <hr><center>nginx</center> </body> </html>
.Pokusil jsem se o přidání dvou intagrací a to Pyscript a Candy Simpy-fi nejdou ani jedna .Možná dělám někde chybu, ale netuším kde ,snažím se držet doporučeného postupu.
Ještě doplňující otázka jde z Hacs nějak odtranit nepovedenou integraci nebo tam už zůstane?

Odpovědět

Zpět na „Problémy - Logy - Chyby - Varování“