Ztráta spojení předtím 3x error

Základní všeobecné informace, aktualizace, výpadky, nefunkčnost...
Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od Plazivec »

Zdarec, jelikož prozatím nic důležitého přes HA neřídím, tak prozatím jsem klidnej. Ale nevím co dělat.
Vyskočil mi dneska nějakej upgrade, tak jsem to pustil. Pak ale vyhodilo 3 chyby, kterým absolutně nerozumím. Pro jistotu jsem dal aktualizovat debian, pod kterým to běží a pak jsem trouba nechal udělat restart HA přes web.
No a pak se už stránka s HA nenačetla.
Dvě z chyb jsem zachytil otevřením odkazu na opravu, třetí nemám. Těm věcem v odkazech fakt nerozumím.
1. D-Bus issues
2. CGroup Version

Lze s tím něco ještě udělat, nebo mě čeká absolutní reinstalace se ztrátou databáze, dashboardů a absolutně všeho, co jsem doteď udělal a určitě už nedokážu zopakovat?

Edit: Při aktualizaci Debianu mě hodilo tuhletu hlášku:
W: Possible missing firmware /lib/firmware/i915/glk_dmc_ver1_04.bin for module i915

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3465
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od Pete30 »

Nepoužívám debian, ale pokud si děláš pravidelně zálohy HA tak nemáš nic ztraceno.
Nainstaluješ znovu, dáš obnovit zálohu a máš vše zpět, ale třeba se najde někdo kdo bude vědět ;)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od Plazivec »

Ouha, tak to jsem pěkné f prd.. pokud se nedělají zálohy nějak automaticky. Se přiznám, že mě to dosud ani nenapadlo se na zálohování podívat.

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 338
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od rejze69 »

Zdravím
Ten firmware se týká ovladačů GPU. Vím že tento problém začal cca s architekturou Skylake a způsobí problém se zvukem. To by ale nemělo být pro HA překážkou ve fungování.
Každopádně i když se neobjeví webové rozhraní, zálohy by mohly jít vytahnout přes ssh, nebo pokud vůbec nenaběhne systém tak z adresářové struktury. Nevím tedy pokud je to v Dockeru.
Záloha se dělá automaticky před aktualizací, pokud to nezakážeš.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od Plazivec »

Dík za jiskérku naděje, prozatím jsem zjistil, že po restartu kompu nemám s ním ani spojení přes wifi. Bohužel teď nemám čas to řešit, chce to asi lepší spojení než přes USB wifi dongle. Nechtěl jsem na baterku FVE věšet dalšího žrouta, ale budu asi muset udělat ve strojovně Acces point přes nějakej rutr.

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 338
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od rejze69 »

Zdravím,

Možná by stálo za to vyzkoušet PowerLine adaptér a připojit to kabelem místo wifi. Přeci jen je to server.
Nicméně některé modely powerline umí na jedné straně i tu wifi.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od Plazivec »

Takže prozatím jsem vyřešil spojení s HA přes kabel. Vyžádalo si to více času, než by bylo milé, protože mám rozdělanej obývací pokoj. Přes víkend jsme betonovali vodní podlahovku, vlastně jenom v sobotu. A jelikož to bylo na nás hodně, v neděli jsem byl mrtvej. V pondělí jsem vše připravil a právě teď přesunul hlavní domácí rutr po kabelu na půdu, přímo k shaperu. Odtud už kabelem do strojovny a do PC s HA. Spojení naběhlo okamžitě, čili tenhle tíživý problém je konečně! vyřešen.
Nicméně po prvním spojení vidím, že dva z tří problémů přetrvávají (jeden byl zřejmě odstraněn apgrejdem debianu), ale teď je alespoň možnost vše vyřešit v klidu od PC.
Problem1.png
Problem2.png

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od Plazivec »

Zjistil jsem, že poslední záloha byla před 5ti dny, což by odpovídlo automatické záloze před aktualizací. Nevím ale, co s tím udělat předtím, než se do něčeho pustím. Se zálohou jsem doposud nepracoval a nevím, jestli je potřeba ji nějak archivovat, nebo zkopírovat někam mimo PC s HA, prostě nevím nic.
Pokud bych musel reinstalovat celý HA, předpokládám, že bych musel zálohu zkopírovat z nějakého adresáře v debianím systému někam mimo HAPC a po reinstalaci nakopírovat zpátky a spustit a teď nevím co - nahrání, nebo načítání? - to jsou ty dvě možnosti, které vidím v tříbodkovém menu v pravém horním růžku.

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od Plazivec »

Tak problém se systemd-resolved odstraněn. Nějakým prapodivným zázrakem nebyla služba systemd-resolved v debianu zapnuta.
Vyřešeno:

Kód: Vybrat vše

root@homeassistant:~# systemctl enable systemd-resolved
...a po restartu systému zmizela i hláška z HA.

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Ztráta spojení předtím 3x error

Příspěvek od Plazivec »

A teď další problém, který vypadá hůř. Zdá se, že upgradem Debianu jsem přešel na něco jako CGroup v2, což vypadá že nevoní tomu mému supervisoru HA. V helpu píšou, že budu muset vrátit debian na CGroup, nebo spustit supervised installer.
A co teď, nevím, jestli se HA kompletně nainstaluje, nebo udělá jen potřebné změny? Zálohu komplet mám, ale co to udělá, když to takhle vše smíchám a zapnu mixér?

Edit: Jak tak čtu ten supervised installer pokyny, koukám, že to je pro znalce linuxu, síťování a správu, no a tak mě začíná mírně srdit lákání tvůrců HA na používání tohoto open projektu. HA jsem nainstaloval pomocí toho weblinku, takže se dělo vše víceméně automaticky a já jsem myslel, že konečně něco, co někdo dobře udělal, ale pak tam v tom supervisor installeru čtu, že tvůrci zaručují všechno OK jen v případě čerstvé instalace na čerstvý systém. A to už mě začíná sr...dit docela víc, protože prý nezaručují, co se stane, když se systém apgrejdne. To jako opravdu budu muset HA provozovat bez apgrejdu debianu do skonání světa?!

Odpovědět

Zpět na „Informace“