SQL senzor

Odpovědět
ringo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 72
Registrován: 31. říjen 2021, 20:03
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

SQL senzor

Příspěvek od ringo »

Po přechodu na MariaDb jsem najednou ztratil info o velikosti databáze, která se u defaultní mysql brala z velikosti souboru.
Nalezl jsem jednoduchou konfiguraci, která vytváří SQL senzor:

Kód: Vybrat vše

- platform: sql
  db_url: mysql://homeassistant:HESLO@core-mariadb/homeassistant?charset=utf8mb4
  queries:
    - name: mariadb_size
      query: "SELECT table_schema AS 'db_name', ROUND(SUM( data_length + index_length ) / 1024 / 1024, 2) AS 'size_mb' FROM information_schema.TABLES WHERE table_schema='homeassistant'"
      column: "size_mb"
      unit_of_measurement: MB
Pak mě trklo, že to je dobrá "vojebávka" jak se vyhnout pro mě zatím šílené syntaxi v HA a udělat si různé "výpočtové" senzory které počítají hodnoty z dalších senzorů či předchozích stavů. Takto se mi podařilo jednoduše vytvořit denní kumulace spotřeby klimatizace DAIKIN, kde senzor dává info o spotřebách za poslední půlhodinu.

Kód: Vybrat vše

- platform: sql
  db_url: mysql://homeassistant:HESLOl@core-mariadb/homeassistant?charset=utf8mb4
  queries:
    - name: daikin_sum_kwh
      query: SELECT max(last_changed),sum(state) as x FROM `states` where entity_id like '%daikin%heat%ener%' and last_changed> CURRENT_DATE();
      column: "x"
      unit_of_measurement: kWh
Tohle je uděláno na MariaDB, pro defaultní mysql bude nutno upravit řádek db_url:, kde vlastně jsou stejné hodnoty jako pro nastaveni RECORDER.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: SQL senzor

Příspěvek od Pete30 »

Super, jen se zeptám jako několika ostatních, jaká je spokojenost a stabilita MariaDb, stále se nějak rozhoduji zda do toho jít nebo ne.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „Databáze a Recorder“