Static IP nebo DHCP?

Bez ní to nejde.
Odpovědět
adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Static IP nebo DHCP?

Příspěvek od adamis »

Ahoj, po dlouhém trápení s modemem Huawei od T-Mobile, který má jen 32 IP adres (což jsem vůbec nepředpokládal a bylo mi divné, že mi to nechce přihlásit další zařízení) jsem si pořídil router Mikro Tik a je klid!
Teď řeším, jestli všechna zařízení, která mají DHCP násilím převést na statické IP. Poraďte
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Static IP nebo DHCP?

Příspěvek od Pete30 »

Používám Asus router a všem zařízením spolupracujícím s HA jsem rezervoval na routeru IP a u ESPhome všem modulům přiřadil statickou IP a mám klid, žádný problém.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Static IP nebo DHCP?

Příspěvek od adamis »

Jasně, udělám to taky tak. Už teď se všechno zlepšilo, ten HUAWEI to nestíhal. Stálé výpadky a hlavně neměl už volné IP adresy. Teď se to bude bastlit!!!
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Static IP nebo DHCP?

Příspěvek od PepYk_ »

Je divné, že ti starý modem nedovolil více zařízení. Jestli jenom nechtělo na něm přenastavit DHCP... Ale MikroTik je MikroTik, to je určitě dobrá volba ;)
Jestliže ti vše fungovalo s dynamicky přidělenými adresami, nechal bych to tak dál. U některých zařízení se ti třeba ani nepovede, jim přidělit IP adresu statickou. Některá zařízení je zase lepší mít naopak staticky...
Jediné, co třeba já mám přes wi-fi, jsou shelly relé pod vypínačema a ty, když byly dynamicky, tak se míchaly mezi sebou a když jsi třeba rozsvítil obývací pokoj, tak se místo toho rozsvítila kuchyň :) Zbytek zařízení mám přes zigbee a nějaké ip adresy nemusím řešit...

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Static IP nebo DHCP?

Příspěvek od adamis »

Tak, podívej se na to a řekni mi, co tady chceš měnit...
Bez názvu.png
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Static IP nebo DHCP?

Příspěvek od PepYk_ »

Velikost poolu 32, takže do popelnice s ním ;)

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Static IP nebo DHCP?

Příspěvek od adamis »

PepYk_ píše: 26. květen 2021, 16:22 Velikost poolu 32, takže do popelnice s ním ;)
Joooo, to by bylo fajn, ale já ho musím mít, protože je to modem od T-Mobile pro internet vzduchem. My tu u nás na vesnici nemáme jinou volbu...
Ale teď už je jenom jako modem a jako router je ten Mikro Tik - to je jiná písnička! 👍👍
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Odpovědět

Zpět na „Síť“