Světlo zap/vyp

Automatizace tvořené přímo, pomocí funkcí HomeAssitent(a).
Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Světlo zap/vyp

Příspěvek od Dušan »

Já mám podezření, že mám blbě nastavený časový pásmo v HA. Proto mi ty automatizace nechodí dobře. V nastavení obecné mám časové pásmo UTC.
Jaké tam má být správné?
Já ho při instalaci asi nenastavil.
Edit: tak záhada vyřešena, bylo to tím časovým pásmem. Teď tam mám europe/prague :D :D (školácká chyba)
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Světlo zap/vyp

Příspěvek od Pete30 »

Dobrý, tak to mě opravdu nenapadlo :D (to je vlastně základní nastavení) :lol:
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Světlo zap/vyp

Příspěvek od Dušan »

No mě to napadlo úplně náhodou. Ráno sedím na Altánku a piju kávičku a najednou se rozsvítilo noční osvětlení. Tak si říkám, že ta automatizace funguje jenom čas je trochu jiný 😂
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Světlo zap/vyp

Příspěvek od Pete30 »

Душан píše: 09. duben 2021, 18:42 No mě to napadlo úplně náhodou. Ráno sedím na Altánku a piju kávičku a najednou se rozsvítilo noční osvětlení. Tak si říkám, že ta automatizace funguje jenom čas je trochu jiný 😂
Hlavně že se to vyřešilo a já vím pokud se někdo jiný setká s tímto problémem je potřeba ověřit i základní nastavení.
Jen by mě opravdu zajímalo odkud si kopíroval ten kód, jestli z grafického rozhraní nebo automations.yaml protože co jsem se díval tak syntaxe se u obou liší a chtěl bych si to nějak ujednotit při dalším řešení problému.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Světlo zap/vyp

Příspěvek od Dušan »

Oba kódy jsem kopíroval z grafického rozhraní.
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Odpovědět

Zpět na „Automatizace“