ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od Pete30 »

Ok zatím provizorní řešení, předpokládám že to bude opraveno
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od Lion® »

měly by být funkční domény
-cover
-fun
-light
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
radekD
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 30
Registrován: 25. duben 2023, 08:54
Dal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od radekD »

No, já mám úplně jiný problém - zkoušel jsem ovládání hlasem, na mikrofon z NB to hlásilo chybu (už nezjistím jakou), na mobilu šlo třeba zapnout zásuvku, ale vypnout už ne. Chápu, je to začátek,časem si to sedne. Ale:
1. pro zadání příkazu musíte kliknout na hamburgr, vybrat Assist, klepnout na mikrofon a pak teprve vyslovit příkaz. V čem je to lepší, než rovnou kliknout na ikonu zásuvky? Stejně musím ten mobil vzít do ruky, přihlásit se (naštěstí stačí otisk prstu), spustit aplikaci (pokud ji nemám trvale) a pak ťuknout na příslušnou ikonu. Dokud to nebude umět reagovat na příkaz přímo, jako Google Nest Hub nebo Alexa (oba bohužel jen anglicky), je to o ničem, nehledě na to, že sice zapnu TV ale pak stejně musím vzít do ruky její ovladač, abych si vybral kanál atd.
2. HA po mě chtěl před týdnem aktualizaci - ta proběhla bez problémů, jenže v Assist - ve webovém rozhraní i v aplikaci - zmizela možnost zapnout mikrofon a na ručně napsaný příkaz, který před tím fungoval, to hlásí chybu... Tak nevím...
Nechci odrazovat nadšence, až se všechno vychytá, stane se z toho "chytrá domácnost", zatím je to jen hračka.
3. zcela mne irituje nutnost používat placený cloud. Proč, když mám dva bezplatné a třetí doma serveru? Pro američana je možná nějakých 45$ měsíčně pakatel, ale pro českého důchodce je to cca 900,- Kč+ a to už takový pakatel není.
HA-23.6.3, supervisor 23.06.4 na local linux server Debian11 na Intel NUC

tetsuo
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 38
Registrován: 11. březen 2023, 21:07
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od tetsuo »

radekD píše: 14. květen 2023, 19:20 No, já mám úplně jiný problém - zkoušel jsem ovládání hlasem, na mikrofon z NB to hlásilo chybu (už nezjistím jakou), na mobilu šlo třeba zapnout zásuvku, ale vypnout už ne. Chápu, je to začátek,časem si to sedne. Ale:
1. pro zadání příkazu musíte kliknout na hamburgr, vybrat Assist, klepnout na mikrofon a pak teprve vyslovit příkaz. V čem je to lepší, než rovnou kliknout na ikonu zásuvky? Stejně musím ten mobil vzít do ruky, přihlásit se (naštěstí stačí otisk prstu), spustit aplikaci (pokud ji nemám trvale) a pak ťuknout na příslušnou ikonu. Dokud to nebude umět reagovat na příkaz přímo, jako Google Nest Hub nebo Alexa (oba bohužel jen anglicky), je to o ničem, nehledě na to, že sice zapnu TV ale pak stejně musím vzít do ruky její ovladač, abych si vybral kanál atd.
2. HA po mě chtěl před týdnem aktualizaci - ta proběhla bez problémů, jenže v Assist - ve webovém rozhraní i v aplikaci - zmizela možnost zapnout mikrofon a na ručně napsaný příkaz, který před tím fungoval, to hlásí chybu... Tak nevím...
Nechci odrazovat nadšence, až se všechno vychytá, stane se z toho "chytrá domácnost", zatím je to jen hračka.
3. zcela mne irituje nutnost používat placený cloud. Proč, když mám dva bezplatné a třetí doma serveru? Pro američana je možná nějakých 45$ měsíčně pakatel, ale pro českého důchodce je to cca 900,- Kč+ a to už takový pakatel není.
1. hlasové ovládání je ve vývoji, není to hotový produkt, tak je k tomu nutno přistupovat.
2. mám všechny aktualizace tento problém nemám
3. nikdo tě nenutí používát cloud, všechno funguje jak má i bez něj. Také ho nepoužívám.

Uživatelský avatar
radekD
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 30
Registrován: 25. duben 2023, 08:54
Dal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od radekD »

JJ, omlouvám se, když jsem to psal, byl jsem zrovna dost vytočený - nejde jen o hlas, obecně, polovina mých pokusů skončila nezdarem. Nechám to odležet a budu se pokoušet znovu.
HA-23.6.3, supervisor 23.06.4 na local linux server Debian11 na Intel NUC

tetsuo
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 38
Registrován: 11. březen 2023, 21:07
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od tetsuo »

radekD píše: 16. květen 2023, 08:58 JJ, omlouvám se, když jsem to psal, byl jsem zrovna dost vytočený - nejde jen o hlas, obecně, polovina mých pokusů skončila nezdarem. Nechám to odležet a budu se pokoušet znovu.
chápu, občas je to trochu nasírací :) ale obecně jsem naprosto nadšený, hraju si s tím 3 měsíce a zatím jsem rozchodil vše co mě napadlo :D Daj se s tím dělat dobré ptákoviny, včera jsem udělal odpočet zbývajících tablet do myčky. Hlavně se nevzdávat :like:

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od rejze69 »

Zdar lidi,

Jak to ze začátku vypadalo slibně, tak od té doby co je tam možnost nastavovat hlasové asistenty, tak to nefunguje vůbec. Vůbec nelze vybrat převod řeči na text a když jsem doinstaloval doporučené doplňky Wyoming, tak tam sice je mikrofon a bliká že je aktivován, ale jen to napíše tečky a nic.
No kouknu na to před vánoci a uvidím.
:roll:
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

bimbop
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 22. srpen 2022, 15:46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od bimbop »

Taky jsem teď laboroval. Vypínače na světla když byly jako switch tak nezapínaly ale vypnout šly. Když byly jako light tak jdou zapnout ale zase nejdou vypnout. :lol:

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od Lion® »

bimbop píše: 20. červen 2023, 12:05 Taky jsem teď laboroval. Vypínače na světla když byly jako switch tak nezapínaly ale vypnout šly. Když byly jako light tak jdou zapnout ale zase nejdou vypnout. :lol:
Světla fungují. Právě jsem to prověřil.
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: ASSIST - česky hlasem ovládat domácího asistenta

Příspěvek od rejze69 »

Ok, ale co převod řeči na text? Já tam nemám nic na výběr.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Odpovědět

Zpět na „Hlasem česky“