Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Home Assistant CZ drbna
Odpovědět
Banty
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: 27. únor 2023, 17:11
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Banty »

Kiwi píše: 04. březen 2023, 15:43
Banty píše: 04. březen 2023, 15:01 Zdravím kolegové, trochu bojuji s nastavením. Když použiji pro solax yaml podle kiwiho, tak mi to vše ukazuje jen nemůžu přiřadit do energy panelu. Zkusil jsem upravit podle Pete30
...
už si nevím rady. Prosím má někdo rozchozeno na 100% i s integrací do Energy panelu?

Díky moc
Celé řešení jsem sem dával bohužel po kouskách, jak kdo na jaký problém narazil, tak to tady celé shrnu, kdyby se někomu nechtělo číst celé vlákno:
1. samotný modul pro vyčítání dat: viewtopic.php?p=4397#p4397
2. panel zobrazení aktuálního stavu FVE: viewtopic.php?p=4670#p4670
3. nastavení pro tesla-card: viewtopic.php?p=4963#p4963
4. úprava nastavení pro energy panel: viewtopic.php?p=5044#p5044

Podle toho co popisuješ, tak ti chybí bod 4.
Bylo to tak, už běží v pohodě. Prosím Tě náhodou jak vyčíst a případně něnit minSOC, chargeBattery to % a periody nabíjení a vybíjení pro jednotlivé módy bys neměl? Marně se snažím na netu najít. Mám wifi dongle v 3.006.04 a když porovnávám různé modbus registry, které jsou na netu, tak to tam je jinak. Chtěl bych zkusit nabíjet baterky podle předpovědi osvitu.
HA na Odroid N2+
FVE - Solax X3 G4, 10kWp, 11,6 kWh batt

Salada71
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 20
Registrován: 20. únor 2023, 12:30
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Salada71 »

Pozor s těmi změnami. Nesmí se dělat moc často. Hodnota se zapisuje do EEprom a ta nemá nekonečný počet přepisů.
Jinak seznam modbus registru získáte na stránkách gbc solino.

Banty
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: 27. únor 2023, 17:11
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Banty »

Salada71 píše: 14. březen 2023, 22:08 Pozor s těmi změnami. Nesmí se dělat moc často. Hodnota se zapisuje do EEprom a ta nemá nekonečný počet přepisů.
Jinak seznam modbus registru získáte na stránkách gbc solino.
Díky za upozornění. Plánuji přepis tak max 1x za den dvě informace což by při počtu možných 1 000 000 zápisů mělo být v pohodě. Jen si nejsem jistý tím seznamem na solino. Je tam jinak čtení informací než co mi leze ze Solaxu když si zadám curl.... Což mě trochu znervozňuje. Nerad bych si střídač nakopal. Doufal jsem, že to bude mít někdo vyřešené. Něco jsem našel tady, tak to studuji, jak moc se liší od řešení od kiwiho a jestli by o mohlo odpovídat. Chci využít potenciál baterek a případného nabíjení nízkým tarifem.
HA na Odroid N2+
FVE - Solax X3 G4, 10kWp, 11,6 kWh batt

Salada71
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 20
Registrován: 20. únor 2023, 12:30
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Salada71 »

Banty píše: 15. březen 2023, 07:14
Salada71 píše: 14. březen 2023, 22:08 Pozor s těmi změnami. Nesmí se dělat moc často. Hodnota se zapisuje do EEprom a ta nemá nekonečný počet přepisů.
Jinak seznam modbus registru získáte na stránkách gbc solino.
Díky za upozornění. Plánuji přepis tak max 1x za den dvě informace což by při počtu možných 1 000 000 zápisů mělo být v pohodě. Jen si nejsem jistý tím seznamem na solino. Je tam jinak čtení informací než co mi leze ze Solaxu když si zadám curl.... Což mě trochu znervozňuje. Nerad bych si střídač nakopal. Doufal jsem, že to bude mít někdo vyřešené. Něco jsem našel tady, tak to studuji, jak moc se liší od řešení od kiwiho a jestli by o mohlo odpovídat. Chci využít potenciál baterek a případného nabíjení nízkým tarifem.
S MODBUSem jsem si hrál, i když ne v HA.
Ona ta čínská dokumentace také není nic moc, člověk nad tím musí trochu přemýšlet a zkoušet.

Baader
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 197
Registrován: 16. únor 2023, 08:27
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Baader »

Ahoj, řešila se tady animace okamžité výroby/spotřeby Power Flow Card. Jde změnit ikony, které jsou zobrazeny (baterie, domek atd.) a i popis (hlavně ten název Solární se mi nelíbí)? A ještě jsem přidal název animace "Aktuálnín výroba a spotřeba". Jde to pomocí nějakého příkazu zarovnat na střed? Pokud ano, poprosil bych o návedení jak na to. Díky.
Přílohy
fve.png

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Pete30 »

Co vím že zatím kartu upravovat nelze nebo alespoň ne jednoduše, ještě jsem to nezkoumal jak by to šlo ;)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Kiwi
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 21
Registrován: 30. září 2022, 14:38
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Kiwi »

Power Flow card nezobrazuje aktuální hodnoty, ale hodnoty za daný časový úsek (den, týden, ...). Někde jsem našel, že jdou změnit barvy, kód je níže, ale zatím jsem se s tím moc nehrál. Teoreticky by tak mohly jít i ikony nebo texty, jen někde sehnat ty názvy atributů...
Na okamžité hodnoty používám Tesla Style Solar Power Card, ten jde modifikovat poměrně dobře, jen ta konfigurace je trochu složitější, viz třeba tady: https://www.speaktothegeek.co.uk/2022/1 ... assistant/.

Kód: Vybrat vše

frontend:
  themes:
    energy-sources:
      energy-grid-consumption-color: "#488fc2"
      energy-grid-return-color: "#8353d1"
      energy-solar-color: "#ff9800"
      energy-non-fossil-color: "#0f9d58"
      energy-battery-out-color: "#4db6ac"
      energy-battery-in-color: "#f06292"
      energy-gas-color: "#8e021b"

cvrcek.radovan
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 30. březen 2023, 11:45

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od cvrcek.radovan »

Chtěl bych poděkovat Kiwimu za návod jak to celé rozchodit a všem ostatním co se na tom podíleli. Toto byl důvod proč jsem přešel z Home Bridge na HA. Sice se s tím trochu peru, alu už si začínám na HA zvykat. Mám dotaz, má to někdo rozšířené na export dat do InfluxDB a popř. napojení na Grafanu?

Kiwi
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 21
Registrován: 30. září 2022, 14:38
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Kiwi »

Tady https://blog.vyoralek.cz/iot/centrum-ch ... a-grafany/ je o tom pěkný článek. Vlastně celá série článků k HA. Z ní jsem taky často čerpal.

Zdeněk
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 05. duben 2023, 13:55

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím, omlouvám se za nepochopení - prohledal jsem forum, ale nemůžu se hnout. Připojuji Solax X3 Hybrid G4 přes WiFi s HA na platformě Rapsberry Pi4 8GB, ve stejné síti. Solax odpovídá na dotaz z příkazového řádku. Nedaří se mi bohužel nijak přidat - aktivovat zde zveřejněný solax4.yaml, tedy Solax data posílá - po síti ( přes IP adresu ), ale nedokážu integrovat do HA pro nějaké zobrazení. V souboru samozřejmě upravena IP adresa a heslo ( sn WiFi ). Když se .yaml vloží přes Nástroj pro vývojáře, tak píše chybu u několika řádků - třeba hned u prvního ( type:" ). Jestli můžu poprosit autora o upřesnění jakým způsobem kód do HA dostat a zrpovoznit zobrazení dodaných dat ? Děkuji a omlouvám se za nepochopení možná jednoduché věci...

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse“