Shelly 3em základní dotazy

www
tomas.alt
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: 06. únor 2023, 11:38

Re: Shelly 3em základní dotazy

Příspěvek od tomas.alt »

Díky moc za rady, nemám žádný zbytkový proud a proto také nemám baterie... Bude mě měření s bočníkem fungovat i bez baterek?

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3335
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Shelly 3em základní dotazy

Příspěvek od Pete30 »

Teoreticky ano, ale nemám vyzkoušeno.
Když se podíváš na schéma tohoto projektu https://solarduino.com/pzem-017-dc-ener ... blynk-app/
tak jistíš že PZEM-017 potřebuje referenční napětí které se bere z obvodu baterie a nebo je tam micro USB kterým to referenční napětí dodáš externě.
Pak by znamenalo vynechat propojku (ve schématu z baterie + na svorku test PZEM-017) a napájet ho 5V adaptérem.
Vše bez záruky jak jsem uvedl výše nemám vyzkoušeno.
Pokud chceš řešit dál PZEM-017 přesuň se do tohoto vlákna viewtopic.php?t=442&start=50
ať zde není bordel ve vlákně Shelly 3em základní dotazy
Díky
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

ringo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 72
Registrován: 31. říjen 2021, 20:03
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Shelly 3em základní dotazy

Příspěvek od ringo »

Zdravím,
zjistil jsem že se mi v HA najednou nezobrazují hodnoty ze Shelly 3M. Kouknu do Shelly apky v mobilu - taky nedostupné, ale po restartu mobilu se to v Shelly apce chytlo. V HA ale hláška "Opakovaný pokus o nastavení: DeviceConnectionError()" a v Influx jsem dohledal že poslední dostupná data byla 26.2. dopoledne. Integrace jako takové v panelu Nastavení->Integrace je s výše uvedenou chybou, když ji rozkliknu tak je zde seznam senzorů, ovládacích prvků, nastavení jsou ale nic z toho není (zřejmě kvůli té chybě) dostupné. Restart Ha nepomáhá, reboot Shelly taky ne. Zkusil jsem přidat jako novou integraci (mazat starou nechci - měl jsem tam připravené nějaké automatizace a nevím jestli vymazáním bych o ně taky nepřišel) - vyplním tam IP co mi ukazuje apka v mobilu a hláška nepodařilo se připojit. HA poslední verze (ale poslední info z 26.2. ukazují že updatem HA to není). Nemáte s tím aktuálně někdo taky potíže?

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Shelly 3em základní dotazy

Příspěvek od Lion® »

ne, nepozoruju žádný problém.
Odstraněním z integrace se to automatizaci nedotkne, pokud jsi tedy nějak neupravoval senzory. Klidně ji odeber a znovu přidej, dvakrát stejnou totiž přidat nejde.
Zkontroluj nastavení připojení Shelly k WiFi.
Doporučil bych přidělit v routeru pevnou ip.
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

ringo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 72
Registrován: 31. říjen 2021, 20:03
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Shelly 3em základní dotazy

Příspěvek od ringo »

Díky, adresu mám vyhrazenou v routeru, ale nějak se ta komunikace Shelly sekla obecně. Ani v apce na mobilu totiž nebyla historie za poslední dny (a není ani na WWW Shelly). Přenastavil jsem wifi v apce na jinou a pak znovu na původní a už to běží. Mezitím jsem integraci vymazal a znovu vytvořil. Myslím že dříve jsem měl Shelly jinak pojmenované (a myslím že přímo v apce) a že se tak název přenesl i do názvů senzorů a teď tam ty původní nevidím. Ale to je jedno -to už si přepíšu.

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Shelly 3em základní dotazy

Příspěvek od Lion® »

V aplikaci, potom co jsi napsal že jsi udělal, by se nic změnit nemělo.
Dá se nastavit jen Device name a Channel name. To můžeš zjistit v automatizacích, ty jejich původní nazvy, ne?
No a pokud si ještě upravoval senzory v HA, tak samozřejmě budeš muset dělat upravy.

Taky jsem se s tím ze začátku tak mazlil, než mě napadlo, že co když nějaký zařízení zkolabuje a budu ho muset vyměnit.
Takže pokud to lze, zálohuju si nastavení Tasmota každého zařízení a využívám zásadně poskytnuté názvy senzorů zařízením. Vlastnosti těchto poskytnutých entit měním k obrazu svému zásadně pomocí customize.yaml. Takže když mi přijde z úplně jineho, nového, zařízení stejná entita, tak customize.yaml ji ihned upraví k obrazu mému.
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Odpovědět

Zpět na „Shelly“