Zigbee zariadenia - chyby v logu

Základní všeobecné informace, aktualizace, výpadky, nefunkčnost...
Odpovědět
lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Zigbee zariadenia - chyby v logu

Příspěvek od lubost »

Včera večer (10.1.2023) zrazu sa začali množiť v logu správy typu Error ohľadne komunikácie zigbee zariadení... PIR senzory nezaznamenali pohyb a ak áno, tak neskôr, nezopli sa zigbee spínače (aqara, sonoff)... všetky tie chyby sú takejto syntaxe:
Publish 'set' 'state' to 'Chatka stvorvypinac' failed: 'Error: Command 0xa4c1388ccefxxxx/1 genOnOff.on({}, {"sendWhen":"immediate","timeout":10000,"disableResponse":false,"disableRecovery":false,"disableDefaultResponse":false,"direction":0,"srcEndpoint":null,"reservedBits":0,"manufacturerCode":null,"transactionSequenceNumber":null,"writeUndiv":false}) failed (Data request failed with error: 'undefined' (25))'
Je problém z karty lovelace napr. prepnúť switch, v minulosti stačilo ťuknúť, teraz otvoriť detail a až na Xtý pokus sa prepne (stále sa vracia na pôvodný stav pred klikaním). Prípadne až do web rozhrania Z2Mqtt a tam cez detail zariadenia sa mi podarí prepnúť.
všetky systémy sú aktuálne, aktualizoval som ešte cez víkend.
systém na RPI 4+, pamäť na cca 70%, procesor 12%... Ale mám pomaly 80 Zigbee zariadení, na Sonoff koordinátore. Dotera neboli žiadne problémy, všetko makalo svižne.

Odpovědět

Zpět na „Informace“