Ovládání relé pomocí ESP8266

Uživatelský avatar
jefisale
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 11
Registrován: 19. prosinec 2022, 13:56
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Ovládání relé pomocí ESP8266

Příspěvek od jefisale »

ringo píše: 19. prosinec 2022, 23:06
jefisale píše: 19. prosinec 2022, 20:29 wemos d1 a 3,5 tft LCD s domněnkou, ze na tom zobrazím hodnoty a nastavím teplotu ale to asi nerozchodím HA nemá knihovnu pro ten display a podle me by to bylo hardcore. Jediná možnost je to postavit mimo HA solo jako zobrazení pro uživatele jen s právy na zobrazení termostatu a kiosk mode
Zkus project ESPEasy - tam je to dělaný obráceně - do ESP (Wemosu) nahraješ firmware a pak si v něm prostřednictvím www nastavuješ připojené periferie a způsob jak to má komunikovat s dalším systémem. Nějaký dsipleje jsem na tom taky zkoušel.
Díky moc vyzkousím tohle bude asi jedna z moznosti
Sysadmin a zakladatel WarZonY

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 905
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Ovládání relé pomocí ESP8266

Příspěvek od kiklhorn »

jefisale píše: 20. prosinec 2022, 15:31 Já tam vidím jen rozdíl v definici desky. ted je otázka jak dalece mi ESPhome detekuje desky správně
Přesně tak. Jen v definici desky.
Pokud tebou používaný board má stejné mapování GPIO-Dx jako Wemos D1 tak tam prostě napiš typ d1 namísto esp01_1m a klidně místo GPIOx používej Dx
ESPhome desku nedetekuje, maximálně typ čipu. A 8266 je prostě 8266.

Desky se prakticky liší jen tím jestli umí automatický flash přes dva tranzistory nebo musíš držet boot tlačítko abys ji přepnul do flash režimu a pár pro použití v ESPhome naprosto nepodstatných věcí (do doby než začneš řešit u ESP32 velikost paměti, způsob připojení flash, možné frekvence paměti/čipu, krokování v debug režimu apod., ale i tyhle parametry jdou přebít nastavením příslušného parametru v yaml)
Definice desek si to tahá buď z Arduino frameworku, nebo ESP-IDF podle toho co používáš.
3,5 tft LCD
Když napíšeš konkrétní typ tak třeba někdo poradí konkrétních pár řádků. https://esphome.io/components/external_components.html
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Uživatelský avatar
jefisale
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 11
Registrován: 19. prosinec 2022, 13:56
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Ovládání relé pomocí ESP8266

Příspěvek od jefisale »

Díky za nakopnutí, přeci jen začínám, určitě si podpory tady moc vážím.

Koupil jsem tedy WEMOS D1 UNO WIFI ESP8266 OTA CH340G z duvodu ze ma pinout jako Arduino uno a tím padem na to sedí display shield ILI9486

https://www.hwkitchen.cz/user/related_f ... -palce.pdf


Shield jsem vybiral proto protoze chci na tom jen zobrazovat pripadne nastavovat libil by se mi screen s termostatem a casem ale podle me to bude hardocre
Přílohy
2391-1_wemos-d1-uno-wifi-esp8266-ota-ch340g.jpg
2190-6_dotykovy-barevny-tft-lcd-displej-shield-3-5--micro-sd-ctecka-zespodu.jpg
2190-2_dotykovy-barevny-tft-lcd-displej-shield-3-5--micro-sd-ctecka.jpg
Sysadmin a zakladatel WarZonY

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Ovládání relé pomocí ESP8266

Příspěvek od Pete30 »

Je škoda že jsi se nepodíval na podporu a nepořídil ili9341, mám jich tu několik 2,8", 3,2" a fungují naprosto perfektně v ESPhome včetně dotyku.
Je zde i vlákno kde popisuji celé nastavení ili9341 ;)
viewtopic.php?t=229
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Ovládání relé pomocí ESP8266

Příspěvek od Pete30 »

Pokud chceš řešit nadále display, založ nové vlákno ať se to zde nemíchá s ovládáním relé.
Díky
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
jefisale
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 11
Registrován: 19. prosinec 2022, 13:56
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Ovládání relé pomocí ESP8266

Příspěvek od jefisale »

Samozřerjmě. Díky všem za pomoc
Sysadmin a zakladatel WarZonY

okubis
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 10
Registrován: 02. leden 2022, 15:40
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Ovládání relé pomocí ESP8266

Příspěvek od okubis »

Ano.. hlidej si typ desky.. sám jsem s tím bojoval.. vždy teď přepisuji desku Wemos na: board: d1_mini : pak mohu zadávat D1 a pod ..

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Ovládání relé pomocí ESP8266

Příspěvek od adamis »

Žádné objevení Ameriky, spíš jenom takové malé pochlubení se...
Mám 9 okruhů podlahovky a řídím je termoelektrickými ventily SALUS T28NC_230V_M28X1_5. Doteď jsem ventily ovládal dvěmi zařízeními SONOFF 4CH a jedním SONOFF Basic R3 - všechno flashnuté na ESPHome. Všechno super funkční, ale nelíbilo se mi to , tak jsem koupil desku s 16ti relátky (8 je pro mě málo a 12 se nedělá) a naprogramoval jsem ESP32 na 9 switchů. Pojmenoval jsem je GPIOxx, abych viděl jednoduše kam co zapojit. Celé to šoupnu do krásné krabice s kouřovým plexisklem a budu se radovat.
salus.jpg
relay16.jpeg
rozvaděč.jpg
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Odpovědět

Zpět na „Zařízení“