Spínání světla bez nuláku

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 338
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Spínání světla bez nuláku

Příspěvek od rejze69 »

Zdravím,
Ty vypínače nejsou vhodné, protože vypadají jinak a mám tam na více místech schodišťové zapojení a tím pádem bych měl různé vypínače po domě.
Navíc ty na které odkazuješ jsou WIFI a to jsem nechtěl kvůli spotřebě. Počítám, že pokud bych tím nahradil všechny vypínače, tak bych si nadělil 50W trvalé spotřeby navíc. O navýšení EM smogu ani nemluvím. Takto nechám schodišťové zapojení vypínačů a to mi ovládá světlo přes jeden zigbee spínač s desetinovou spotřebou proti WIFI.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Uživatelský avatar
tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 835
Registrován: 06. květen 2021, 07:03
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Spínání světla bez nuláku

Příspěvek od tiimsvk »

Treba pohladat uz mam nejake projekty zverejnene.

Inak suhlasim s prispevkom vyssie ohladne wifi vs zigbee a je mozne to vyrobiť aj so zigbee ale neskusal som to (je to podobne ako esphome len to programovanie nie je take jednoduché.)

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 338
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Spínání světla bez nuláku

Příspěvek od rejze69 »

Jinak přikládám obrázek pro porovnání.
Zásuvka dílna teď dělá most mezi domem a budovou na zahradě. Zasuvka dilna je stejně daleko od zasuvka dilna top jako světlo garaz. Rozdíl v síle signálu je obrovský. Celková vzdálenost je 3.5m přes příčku na šířku cihly a jsou mezi tím otevřené dveře.
Zásuvky mají lepší signál mezi sebou i na 15m
Takhle mizerné jsou ty sonoff mini všechny.
Varuji tedy před nákupem.
Přílohy
zigbee.jpg
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Odpovědět

Zpět na „Zařízení“