bezdodavatele - spot a strop

Odpovědět
mamonick
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 187
Registrován: 20. září 2021, 13:47
Bydliště: Třebechovice p. O.
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

bezdodavatele - spot a strop

Příspěvek od mamonick »

@calvera.jarda
Jen poznámka: na FV skupině na FB tam je v jednom příspěvku komunikace s Bezdodavatele, kde je vysvětleno, jak bude počítáno zastropování u SPOTu. Nebude zastropovaná každá hodina, ale měsíční průměr, přesněji řečeno průměr při vyúčtování. Pokud tam vyjde průměr kWh za celý měsíc (období) na více jak 6, bude fakturováno 6. Jinak tolik, kolik vyšlo.
Pak by se Tvůj výpočet rozcházel s výpočtem dodavatele... za předpokladu, že to všichni obchodníci budou počítat takto.

calvera.jarda
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 37
Registrován: 06. březen 2022, 12:40
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: bezdodavatele - spot a strop

Příspěvek od calvera.jarda »

Aha, tak to je zrada, to počítat nepůjde. Já jsem si říkal, když mě odpověděli, že výkup nijak cenově limitovanej nebude, že by to bylo podezřele výhodný.
Byl by odkaz na tu skupinu?
mamonick píše: 23. listopad 2022, 16:27 @calvera.jarda
Jen poznámka: na FV skupině na FB tam je v jednom příspěvku komunikace s Bezdodavatele, kde je vysvětleno, jak bude počítáno zastropování u SPOTu. Nebude zastropovaná každá hodina, ale měsíční průměr, přesněji řečeno průměr při vyúčtování. Pokud tam vyjde průměr kWh za celý měsíc (období) na více jak 6, bude fakturováno 6. Jinak tolik, kolik vyšlo.
Pak by se Tvůj výpočet rozcházel s výpočtem dodavatele... za předpokladu, že to všichni obchodníci budou počítat takto.

mamonick
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 187
Registrován: 20. září 2021, 13:47
Bydliště: Třebechovice p. O.
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: bezdodavatele - spot a strop

Příspěvek od mamonick »


mamonick
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 187
Registrován: 20. září 2021, 13:47
Bydliště: Třebechovice p. O.
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: bezdodavatele - spot a strop

Příspěvek od mamonick »

A tady je ten příspěvek na FB

vomic
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 38
Registrován: 16. prosinec 2022, 14:11
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: bezdodavatele - spot a strop

Příspěvek od vomic »

mamonick píše: 23. listopad 2022, 16:27 @calvera.jarda
Jen poznámka: na FV skupině na FB tam je v jednom příspěvku komunikace s Bezdodavatele, kde je vysvětleno, jak bude počítáno zastropování u SPOTu. Nebude zastropovaná každá hodina, ale měsíční průměr, přesněji řečeno průměr při vyúčtování. Pokud tam vyjde průměr kWh za celý měsíc (období) na více jak 6, bude fakturováno 6. Jinak tolik, kolik vyšlo.
Pak by se Tvůj výpočet rozcházel s výpočtem dodavatele... za předpokladu, že to všichni obchodníci budou počítat takto.
mě bezdodavatele trvdili, že průměrem se to bude počítat jen u odběrných míst kde není instalován elektroměr umožňující dálkový odečet po 15 minutách. Kdo ho má (lidé s FVE a povolenými přetoky) budou mít ceny účtované po hodinách.

mamonick
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 187
Registrován: 20. září 2021, 13:47
Bydliště: Třebechovice p. O.
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: bezdodavatele - spot a strop

Příspěvek od mamonick »

vomic píše: 16. prosinec 2022, 19:46
mě bezdodavatele trvdili, že průměrem se to bude počítat jen u odběrných míst kde není instalován elektroměr umožňující dálkový odečet po 15 minutách. Kdo ho má (lidé s FVE a povolenými přetoky) budou mít ceny účtované po hodinách.
Citace ze stránek bezdodavatele https://www.bezdodavatele.cz/co-je-ceno ... e-projevi/

Týká se zastropování ceny i tržních cen bezDodavatele?

Ano, zastropování se týká i tržních cen (tzv. spotových tarifů) a to jak u elektřiny, tak plynu. Cenový strop je počítán z průměru za fakturované období dodávek, nikoliv z ceny hodinové.

vomic
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 38
Registrován: 16. prosinec 2022, 14:11
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: bezdodavatele - spot a strop

Příspěvek od vomic »

mamonick píše: 18. prosinec 2022, 15:36
velmi zajímavé, takže mě před 14 dny trochu lhali. Zajímavější však je, že na prodej se strop neuplatňuje a že český stát nedal jako všechny země okolo nějaký % strop na odběr ... tedy vlastně každý kdo má doma baterky může legálně cyklovat dokola nákup za regulovanou cenu prodej za tržní a stát tu srandu zaplatí ... to je na moravě třeba mraky lidí co mají fix a druhý EAN na výkup na spot ty krásko my jsme republika :(

mamonick
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 187
Registrován: 20. září 2021, 13:47
Bydliště: Třebechovice p. O.
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: bezdodavatele - spot a strop

Příspěvek od mamonick »

Ano, je to tak, pokud na to bude mít člověk žaludek, tak si bude nabíjet třeba za 3 CZK /v noci) a pak to ve špičce za 12 pošle do sítě. Co není zakázáno, je dovoleno, nicméně to je mi proti srsti. Jo, nabít si v noci a přes den si to sám spotřebovat, proč ne? Jiná věc je zvyšování počtu cyklů...

Odpovědět

Zpět na „Energie“