Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Home Assistant CZ drbna
Odpovědět
lukasberan
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 09. listopad 2022, 12:57

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od lukasberan »

Ahoj.
Mám nově Solax X3 Hybrid 10.0 D s LAN modulem. Se Solax Cloud komunikuje správně, ale nedaří se mi spojit s Home Assistant. I když si zkusím otevřít IP adresu Solax (192.168.3.60) v prohlížeči, dostanu chybu connection refused. Když si zkusím curl z linuxu, opět dostanu chybu connection refused

Kód: Vybrat vše

curl: (7) Failed to connect to 192.168.3.60 port 80 after 3 ms: Connection refused
Musím koupit ten RS485 modul nebo to lze nějak spárovat přes lokální síť, případně přes Solax Cloud?

1Rostak
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: 08. listopad 2022, 23:40

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od 1Rostak »

Lion® píše: 09. listopad 2022, 06:32
1Rostak píše: 08. listopad 2022, 23:51 Dobrý den,
mohl by jste mi prosím vysvětlit jak to jak to máte na obrázku dostat do home asistenta.
Ptáš se na toto???
viewtopic.php?t=38
???
Já myslel, že to je vše v té složce soloxg4 od autora Kiwi. A musí se to někam zkopírovat. Nebo to tak není a každý si to musí naprogramovat sám.

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1609
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 194 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Lion® »

Tak "jenom někam zkopírovat" určitě nestačí.
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Kiwi
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 21
Registrován: 30. září 2022, 14:38
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Kiwi »

1Rostak píše: 09. listopad 2022, 21:02
Já myslel, že to je vše v té složce soloxg4 od autora Kiwi. A musí se to někam zkopírovat. Nebo to tak není a každý si to musí naprogramovat sám.
Tohle je část dashboardu a vložit by to do něj neměl být velký problém.
V Lovelace dashboardu na Přehledu klikni na 3 tečky vpravo nahoře, vyber Upravit ovládací panel, dále zase 3 tečky a vyber Editor kódu nastavení. Tady někde na konec sekce views: vlož obsah z mého fve-panel.txt (možná to bude potřeba nějak doformátovat) a dej Uložit a pak Hotovo a měl by ti přibýt panel se senzory FVE. Dál už by sis jej mohl upravit i ve visuálním editoru.

1Rostak
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: 08. listopad 2022, 23:40

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od 1Rostak »

Kiwi píše: 11. listopad 2022, 11:26
1Rostak píše: 09. listopad 2022, 21:02
Já myslel, že to je vše v té složce soloxg4 od autora Kiwi. A musí se to někam zkopírovat. Nebo to tak není a každý si to musí naprogramovat sám.
Tohle je část dashboardu a vložit by to do něj neměl být velký problém.
V Lovelace dashboardu na Přehledu klikni na 3 tečky vpravo nahoře, vyber Upravit ovládací panel, dále zase 3 tečky a vyber Editor kódu nastavení. Tady někde na konec sekce views: vlož obsah z mého fve-panel.txt (možná to bude potřeba nějak doformátovat) a dej Uložit a pak Hotovo a měl by ti přibýt panel se senzory FVE. Dál už by sis jej mohl upravit i ve visuálním editoru.
Děkuji za odpověď. Tak na to už jsem taky přišel. Akorát ještě tápu jak tam vložit tesla-style-solar-power-card-master na zobrazování toho prostředního panelu.

Kiwi
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 21
Registrován: 30. září 2022, 14:38
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od Kiwi »

1Rostak píše: 11. listopad 2022, 15:45 Děkuji za odpověď. Tak na to už jsem taky přišel. Akorát ještě tápu jak tam vložit tesla-style-solar-power-card-master na zobrazování toho prostředního panelu.
To je rozšíření pro dashboard v HACS https://github.com/reptilex/tesla-style ... power-card
Návod jak to zprovoznit, je třeba tady

1Rostak
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: 08. listopad 2022, 23:40

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od 1Rostak »

Kiwi píše: 12. listopad 2022, 14:50
1Rostak píše: 11. listopad 2022, 15:45 Děkuji za odpověď. Tak na to už jsem taky přišel. Akorát ještě tápu jak tam vložit tesla-style-solar-power-card-master na zobrazování toho prostředního panelu.
To je rozšíření pro dashboard v HACS https://github.com/reptilex/tesla-style ... power-card
Návod jak to zprovoznit, je třeba tady
Tak jsem nainstaloval HACS to šlo pak jsem stáhnul tesla-style-solar-power-card-maste nainstaloval restartoval nic nejde. Ale taky nikde nevidím nainstalované esla-style-solar-power-card. Nemůže to být tím ,že používám HassWP_2022.8.6. Mám to zatím jen na tetování přes Win11.

PerosFV
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: 13. listopad 2022, 18:19

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od PerosFV »

Kiwi píše: 12. říjen 2022, 18:45 Ahoj,
já mám sensory definované v několika yaml souborech (jako ten přiložený) v adresáři /config/sensors a v configuration.yaml je to nadefinováno takto:
sensor: !include_dir_merge_list sensors/
Druhá možnost je celý obsah toho souboru vložit přímo do configuration.yaml do sekce sensor: , ten je pak ale vzhledem k množství sensorů dlouhý a nepřehledný. Samozřejmě z toho jde vyházet to, co nebude potřeba, některé hodnoty jsou celkem nezajímavé :-)
Správné načítání sensorů Solaxu pak můžeš zkoušet v Nástrojích pro vývojáře na záložce Stavy. Dashboard je pak naskládaný většinou ze standardních prvků lovelace.
Základem je ale ověření, jestli ty data invertor dá přes curl, jak popisuju v předchozím příspěvku.
Ahoj,
jsem nováček v Solax technologii a nevyhovuje mně cloud, proto jsem se vydal cestou vlastní monitorace pomocí HA. Nepodařila se mně integrace Solaxu a vyčítání přes COM port, tak bych chtěl zkusit tvoji metodu. Ověřil jsem "curl" a to funguje.Soubor solaxg4.yaml jsem umístil do config/sensors. A teď dotaz, co dál jak to spustím abych viděl ten Layout s hodnotami, co je třeba ještě nakonfigurovat?
Díky za pomoc

JimCZE
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: 14. listopad 2022, 20:32
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od JimCZE »

Kiwi píše: 03. listopad 2022, 09:29 Ahoj, od snímku už panel doznal určitých změn, tak co tam mám teď navíc jsem snad vyházel správně :-)
Ahoj, nejprve bych Ti chtěl poděkovat za tvůj návod i za nasdílené soubory. Vše mi funguje, akorát ta Tesla card ne. Pravděpodobně mi k ní chybí příslušné senzory. Jak je prosím získat?
Přílohy
tesla.png

1Rostak
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: 08. listopad 2022, 23:40

Re: Pomoc s vytvarenim vlastniho sensors.yaml

Příspěvek od 1Rostak »

Dobrý den,
tak nikdo neví jak zprovoznit tesla-style-solar-power-card-master? Ostatní jde v pohodě.

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse“