Problémy Z2MQT

www
lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Problémy Z2MQT

Příspěvek od lubost »

Podľa popisu by to mala byť ta "plus" verzia... kupoval som to v januari (leden), podľa videa a aj realne na Githube je FW z februara (unor), takže asi novšia... tak to skúsim preflašovať, len sa mi nedarí stiahnuť program z TI.com... zaregistrujem sa, príde mail na potvrdenie, potvrdím, zadám znovu heslo, hláška, že sa môžem prihlásiť. Prihlásim sa a nesprávne meno a heslo... kliknem na obnovu hesla, príde opäť mail, kliknem na link, ale ten smeruje na chybu a stránka 404... Dnes sa mi darí... :-( Bola by šanca to niekde umiestniť (kto to máte) a poslať SZ, kde by som si to mohol stiahnuť?

Ešte k tomu pripájaniu... doteraz s inými koordinátormi som vždy najprv nové zariadenie umiestnil na miesto (napr. vypínač do steny, žiarovku do lampy, termostaticku hlavicu na radiator, batériové zariadenie na približné miesto použitia... aby rovno pri párovaní sa už pripájalo v rámci mesh siete čo najvýhodnejšie... nemal som nikdy skoro žiadne problémy niečo pripojiť... až teraz, aj to ide iba o obnovu toho, čo už pripojené bolo...

Ľubo

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Problémy Z2MQT

Příspěvek od lubost »

Vďaka, stiahol, nainštaloval, preflašhoval v zmysle videa vyššie...
Po opätovnom zapojení však zigbee veci totálne lenivé, kliknem na ikonu v Lovelace, tak po dllllhej chvíli sa rozsvieti svetlo... skúšam priamo v rozhraní Z2Mqtt... kliknem na vypínač, tak sa zopne, klikám vypnúť, už sa mu veľmi nechce... potom nejako sa vypne.. klikám opäť zapnúť a už sa nezapne vôbec... takéto logy nabiehajú...

2022-08-21 19:33:55Publish 'get' 'state' to 'Spinac linka dole' failed: 'Error: Read 0x847127fffe24eafa/1 genOnOff(["onOff"], {"sendWhen":"immediate","timeout":10000,"disableResponse":false,"disableRecovery":false,"disableDefaultResponse":true,"direction":0,"srcEndpoint":null,"reservedBits":0,"manufacturerCode":null,"transactionSequenceNumber":null,"writeUndiv":false}) failed (Timeout - 40516 - 1 - 37 - 6 - 1 after 10000ms)'

Dal som potom ešte jeden reštart, tak nejako sa to znormalizovalo, ale zistil som, že su nefunkčné ďalšie zariadenia... niektoré sa podarilo pripojiť, iné nie... tie, ktoré nešli ani pred flashovaním, nejdú ani teraz... takže veľmi som tomu nepomohol... Asi nepomôže, len všetko zrušiť a začať párovať od začiatku... a asi upravím aj ten kanál, aktuálne mám 22, ale ten sa bije s WiFi 11, skúsim to tam prehodiť...

Ľubo

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Problémy Z2MQT

Příspěvek od kiklhorn »

OK, odkaz pro stažení mažu.

Doplnil jsem info k zigbee viewtopic.php?t=465
Je to jen letmé nahlédnutí do problematiky. Je asi jedno že dnes už je XX verze protokolů s podporou všeho možného když jsou zařízení které implementují pouze část. Snažil jsem se dávat postupy a čísla aby pokud možno fungovalo spolu vše.
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Problémy Z2MQT

Příspěvek od lubost »

Dnes dorazil nový dverový snímač Sonoff, ale nepodarilo sa mi ho pridať... tak som zastavil službu Z2Mqtt, vymenil koordinátor za Conbee II, upravil config a spustil službu... po dvoch reštartoch celého systému nabehli pôvodné zariadenia... bez problémov som pridal ten nový aj tie pôvodné, ktoré vypadli a nedali sa nijako spárovať. Dokonca v tom vypadnutom vypínači som vyskúšal aj mód decoupled a krásne funguje...

Takže už tretí koordinátor od nemenovanej firmy, ktorý u mňa bohužiaľ nefunguje, alebo funguje s obmedzeniami...
Zatiaľ nechám tak, prichádza dovolenka, po dovolenke skúsim niekde rozbehať vzorový HA (možno na nejakej virtuálke, alebo sa pustím do inštalácie na Synology a tam to pripojím a budem skúšať postupne od začiatku prehadzovať jednotlivé veci...

Ľubo

snoop69
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 6
Registrován: 17. srpen 2022, 17:15
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Problémy Z2MQT

Příspěvek od snoop69 »

Ahoj, nemáte tu někdo Raspbee II ? Nedaří se mi ho zprovoznit v Z2MQTT na RPi 4 v HA. Stále 502: Bad Gateway. V doplňku deCONZ jsem jen vyplnil device: /dev/ttyAMA0 a běží. Nastavoval jsem podle thoto videa, jen port jsem změnil na /dev/ttyAMA0 ( on má pravděpodobně Conbee II a nastavuje /dev/ttyACM0.

Na prvním screenu je log Z2MQTT ihned po instalaci bez nastavení z videa a po nastavení. Oba logy jsou stejné tak dávám jen jeden.
Obrázek

Na druhém screenu je log Z2MQTT po nastavení portu /dev/ttyS0
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „zigbee“