Připojení ESP32 přes bluetooth

www
Odpovědět
zabak
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 16
Registrován: 22. leden 2021, 20:02
Dostal poděkování: 1 poděkování

Připojení ESP32 přes bluetooth

Příspěvek od zabak »

Zdravím všechny,
v HA jsem si vytořil z jednoho ESP32 bluetooth gateway pro připojení Xiaomi Mijia (Bluetooth LCD teploměr a vlhkoměr). Vše funguje jak má, super. Nyní jsem vytvořil z druhého ESP32 měřidlo hladiny vody v IBC kontejneru, zatím posílám data přes Wifi, ale rád bych data posílal přes ESP32 bluetooth (jako to dělají Xiaomi Mijia). Ale vůbec nevím, jak to měřící ESPčko připojit k ESP32 bluetooth gateway. Můžete mi prosím nasměrovat?
Děkuji.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Připojení ESP32 přes bluetooth

Příspěvek od Pete30 »

Obávám že toto ESPhome neumí a dlouho ještě umět nebude. Dokáže sledovat zařízení, které se prezentuje svojí MAC adresou, ale ne jiné esp přes Bluetooth. Netuším co tě k tomu vede, ale za mě je nejspolehlivější provoz přes wifi nebo zigbbe a to buď přes API nebo MQTT, ber to jen jako můj názor. ;)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 905
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Připojení ESP32 přes bluetooth

Příspěvek od kiklhorn »

zabak píše: 21. srpen 2022, 21:19 měřící ESPčko připojit k ESP32 bluetooth gateway
Ne, přesně obráceně. Gateway, resp. client část se připojuje k "BLE SERVER" - což je věc která s ESPhome nemá naprosto nic společného.
Ta Mijia je také BLE Server. Je už jedno jestli se k tomu bude připojovat ESP BT gateway nebo telefon nebo cokoliv.
Takže bych zadal ESP32 BLE SERVER do googlu a on už něco vyhodí.
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Uživatelský avatar
tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 835
Registrován: 06. květen 2021, 07:03
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Připojení ESP32 přes bluetooth

Příspěvek od tiimsvk »

Mna by zaujimalo ak to niekedy bude vediet esp tak kvoly spotrebe nakolko asi bluetooth ma mensiu spotrebu ako wifi ci sa mýlim?

zabak
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 16
Registrován: 22. leden 2021, 20:02
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Připojení ESP32 přes bluetooth

Příspěvek od zabak »

Moje motivace je jednoduchá, chtěl bych zařízení napájet z baterie a bluetooth by mělo mít menší spotřebu. A taky jsem to chtěl jen vyzkoušet a něco se přiučit :-).

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3461
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: Připojení ESP32 přes bluetooth

Příspěvek od Pete30 »

Jasně chápu, ale i zigbbe je šetrné k baterii a i docela spolehlivá síť pokud je dobře nakonfigurovaná.
I když se v posledních verzích HA objevila nativní integrace bluetooth a nepotřebuješ řešit senzory bluetooth, který zmiňuješ přes esp , ale stále je podpora jen málo zařízení a moc tomu ohledně spolehlivosti nevěřím. Doufejme že se to časem vychytá :P
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „ESPHome“