Bluetooth reproduktor a prehrávanie médií

Návody k instalaci doplňků.
Odpovědět
lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Bluetooth reproduktor a prehrávanie médií

Příspěvek od lubost »

Zdravím,

mám v kúpeľni zrkadlo s bluetooth reprákom. Keďže mám povolený BT tracker, vidím tento reprák v "known devides" a vrámci entít sa zobrazuje focco speaker, ale nič s tým neviem urobiť...
Googlim už viac ako deň a nejako nie som múdrejší, ako by sa dal tento reprák spárovať s HA, mnohé riešenia sú o použití ďalších príkazov typu "sudo príkaz"... keď spustím terminál, tak príkaz sudo - copmand not found (mám iba klasickú inštaláciu HA na SSD disku...)
Moja myšlienka, aby napríklad po vstupe do kúpeľne začal prehrávať ten reprák nejaké skladby, či internetové rádio. (vstup do kúpeľne mám ošetrený, spínajú sa svetlá, iné cez deň, ináč v noci...)
Už som začal rozmýšľať aj o spárovaná repráka s tabletom a že HA vnúti tabletu to prehrávanie, ale neviem, či by to bolo možné...
Nakopnete ma...?

Vďaka, Ľubo

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Bluetooth reproduktor a prehrávanie médií

Příspěvek od PepYk_ »

A co třeba použít Google Nest Mini?
Je to poměrně laciné zařízení, bluetooth repráček se na něj dá taky připojit a integrace do HA je samozřejmostí...
Když ho ale vyzkoušíš, tak zjistíš, že hraje daleko lépe, než repráček, který máš v tom zrcadle :-) A jako bonus mu řekneš, co má hrát a nemusíš na něj nic posílat z HA ;-)

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Bluetooth reproduktor a prehrávanie médií

Příspěvek od lubost »

A co třeba použít Google Nest Mini?
mám ho, zatiaľ som ho nestihol integrovať do HA, ale využívam niektoré zariadenia na hlasové ovládanie, ktoré sa dali využiť priamo v rámci týchto možností...
Váhal som (hlavne kvôli času) rozchodiť https pripojenie... mám pevnú IP adresu od providera, čiže nemám problém sa pripojiť k HA odkiaľkoľvek... stále som poškuľoval po cloude, ale po dnešnom zistení, že tá cena je už (bude) 7,50 € mesačne ma to nejako totálne prechádza... určite to budem riešiť mimo toho.
Pripojenie tohto kúpeľňového repráku sa mi zdalo úplne že to bude triviálne, samotný HA (RPI) má integrovaný BT, je tam ponuka Prehliadač médií, vidím tam internetové rádiá, skopčil som nejaké MP3 súbory na SSD do adresára MEDIA a sú dostupné... viem naklikať svoj Synology disk a prehrávať v internetovom rádiu... tak sa mi zdalo úplne prirodzené, že spárujem bluetooth reprák, ktorý je v tom zrkadle v kúpeľni a pri vstupe do kúpeľne to začne prehrávať hudbu... ale zatiaľ stepujem, lebo neviem ten reprák spárovať s HA a využiť ho ako výstupný zdroj pre hudobné média...
takže z tohto pohľadu mi príde blbé kupovať ďalší reprák (síce cca iba 40 €), keď v kúpeľni reprák je. viem ho spárovať s mobilom, čiže ak pustím v mobile hudbu (rádio), tak to tam hraje... ale nie je to ono... na tie vymoženosti v rámci automatizácii v HA sa veľmi ľahko zvyká a následne je človek náchylný automatizovať čo sa len dá...

Ľubo

Odpovědět

Zpět na „Jak nainstalovat... :“