integrácie eWelink

Doplňky a rozšíření.
Odpovědět
lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

integrácie eWelink

Příspěvek od lubost »

Zdravim,
už pár týždňov mi vypadáva integrácia eWelink. Keď si otvorím webrozhranie, tak jednotlivé zariadenia nemajú svoj správny názov.
Stačí kliknúť na ikonu obnovenia vpravo hore a už sa zobrazí správny názov jednotlivých zariadení. Následne fungujú automatizácie (niektoré z nich spínajú PIR snímače).
Už som nastavil aj automatizáciu, ktorá každé 4 hodiny reštartuje túto integráciu, čo pomáha, ale ak to vypadne po chvíli opäť, tak ďalších pár hodín automatika nefunguje...
Začalo to robiť tak mesiac dozadu, mám pocit, že od chvíle, kedy sa začala zobrazovať aj hodnota teplomera v rámci NS panela (aj keď túto hodnotu neviem nijako zatiaľ v HA použiť), ktorý som zatiaľ nijako neupravoval, neviem sa ešte rozhodnúť, či ísť do úpravy cez ESP alebo Tasmotu.

Vďaka za prípadné rady, čo s tým... Nie je možné tie Sonoff zariadenia pripojiť aj nejako ináč...?

Chybný stav
Obrázek

Správny stav
Obrázek

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: integrácie eWelink

Příspěvek od Tad »

jediná správná rada zní: vše naflashuj na ESPHome ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: integrácie eWelink

Příspěvek od lubost »

jediná správná rada zní: vše naflashuj na ESPHome ;)
budem sa tomu snáď niekedy venovať, aktuálne som našiel ešte integráciu SonoffLAN (https://github.com/AlexxIT/SonoffLAN) a už sa mi jednotlivé vypínače zobrazujú aj ako zariadenia (s integráciou eWelink iba entity), dokonca vidím už aj teplotu toho NSPanela (vnútronú, aj vonkajšiu-webovu)... tak dúfam, že toto bude spoľahlivejšie...

Obrázek

Ľubo

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: integrácie eWelink

Příspěvek od Pete30 »

Tuto integraci používám cca 2 roky bez problému. Jen včera byl problém že ewelink odstranil ověřování zařízení pro třetí strany a nekterá zařízení nefungovala.
Bylo to včera opraveno ve verzi 3.1.0
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „Rozšíření“