Co používáte do krabic na spínání ??

Odpovědět
Mewerik
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 14
Registrován: 03. říjen 2020, 15:11

Co používáte do krabic na spínání ??

Příspěvek od Mewerik »

Zdravím všechny, jelikož jsme před dokončením RD a pomalu začínám nakupovat věci pro ovládání pomocí HA. Zajímalo by mně, jaké jsou vaše zkušenosti a postřehy s krabičkami pod vypínače (ovládání světel a žaluzií), nebo ovládaní zásuvek, prostě spínání čehokoliv. V tom nepřeberném množství od Sonoff, Tuya, Shelly a dalších výrobců se už přestávám orientovat a testovat to po kusech, by byl mazec. Proto by mně zajímalo co nejvíce používáte. Mojí prioritou je Zigbee 3 a jednoduchá (bezproblémová a spolehlivá) integrace do HA, nejlépe bez nutnosti přehrávání FW . Nechci to mít "co pes, to jiná ves " prostě ujednotit a používat nejlépe jednu značku. No možná by stálo za to udělat na toto téma malou klikací anketku. Předem díky za každý postřeh, nebo názor.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Co používáte do krabic na spínání ??

Příspěvek od Pete30 »

Moje priorita je Sonoff, Shelly a to vše po wifi v lokální síti.
Vyhnul bych se výrobkům Tuya wifi, nemám dobré zkušenosti a hlavně cloud a to nemusím.
Neprovozuji nic na Zigbee , pokud nebudu počítat žárovky HUE kde je stejně bridge na síti.
Dále tu jede spoustu modulů ESP, spínání některých led pásků, měření energie, různé senzory a informační panely cca 20 ks.
Celkový dohled a ovládání na informačním tabletu Android včetně automatického dobíjení baterie.
Po 2 až 3 letech provozu 24/7 zatím nic neumřelo :lol:
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Co používáte do krabic na spínání ??

Příspěvek od PepYk_ »

Pod vypínače do krabic jsem umístil relé shelly, které také, jako Pete, provozuji lokálně. Některé relé Shelly1 jsem pokusně přeflashoval do ESPHome a nemám s tím také žádný problém...
Zigbee relé pod vypínače bych nepoužíval z jednoho prostého důvodu a to, že je občas zařízení potřeba přepárovat. A komu by se potom chtělo rozebírat nějakých 20 až 30 vypínačů. V loni napodzim třeba vyšla Zigbee2MQTT aktualizace, kdy bylo potřeba v některých případech změnit pan_id sítě a v tu chvíli jsem musel všechna zařízení znovu proběhnout se špendlíkem v ruce. Letos najaře jsem třeba nahrál nový fw do koordinátoru a zase jsem musel znovu párovat...

Mewerik
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 14
Registrován: 03. říjen 2020, 15:11

Re: Co používáte do krabic na spínání ??

Příspěvek od Mewerik »

… zajímavý názor, díky .

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Co používáte do krabic na spínání ??

Příspěvek od kiklhorn »

Pod vypínače wifi - shelly, v případě že mám na okruhu zigbee světlo tak na shelly jen snímám stav kontaktu, ale relé nechávám trvale sepnuté.
Sonoff nspanel mám nainstalované jen dva, na místech kde je vidět na displej a nejsou zakryté nábytkem apod.
Snímače na oknech, dveřích, teploměry, záplavové snímače jedu zigbee z důvodu minimální spotřeby - většina Sonoff nebo Aquara.
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Uživatelský avatar
tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 801
Registrován: 06. květen 2021, 07:03
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Co používáte do krabic na spínání ??

Příspěvek od tiimsvk »

Doporucujem akykolvek inteligentny prvok s osadenim esp a naslednym flasnutim do esphome. Takze by sa to dalo aj lacnejsie pokupovat

Odpovědět

Zpět na „Zařízení“