Energie fix+hodinová cena

Odpovědět
calvera.jarda
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 37
Registrován: 06. březen 2022, 12:40
Dal poděkování: 4 poděkování

Energie fix+hodinová cena

Příspěvek od calvera.jarda »

Netuší někdo jak dostat do energetického panelu fixní část ceny za elektřinu.
Měnící se hodinovou mám přes OTE to mě funguje, ale potřeboval bych k tomu připočítat cca 700měsíčně. A ta +1 by měla být cena za distribuci za kwh atd, ale zapsanou ji mám nějak blbě - potřeboval bych ji přičíst k ceně za kwh v kč a až potom x 1.21....
Zatím mám zapsáno takto:

Kód: Vybrat vše

czk_price_per_kwh_nakup:
        friendly_name: "Current Electricity Price nakup"
        value_template: >-
          {% set CURRENT_PRICE = states("sensor.current_ote_energy_cost") | float(0) %}
          {% set EUR_CZK = 25 | float(0) %}
          {{- ((1.21 * CURRENT_PRICE * EUR_CZK / 1000) + 1) | round(3) -}}
Naposledy upravil(a) calvera.jarda dne 05. květen 2022, 13:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Energie fix+hodinová cena

Příspěvek od Pete30 »

Při prezentaci kódu: označ kód a použij z lišty symbol zobrazení kódu. Takto je to nepřehledné a není vidět například chyba v syntaxi atd.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Energie fix+hodinová cena

Příspěvek od Lion® »

calvera.jarda píše: 05. květen 2022, 12:31 Netuší někdo jak dostat do energetického panelu fixní část ceny za elektřinu.
[spoiler]Měnící se hodinovou mám přes OTE to mě funguje, ale potřeboval bych k tomu připočítat cca 700měsíčně. A ta +1 by měla být cena za distribuci za kwh atd, ale zapsanou ji mám nějak blbě - potřeboval bych ji přičíst k ceně za kwh v kč a až potom x 1.21....
Zatím mám zapsáno takto:

Kód: Vybrat vše

czk_price_per_kwh_nakup:
        friendly_name: "Current Electricity Price nakup"
        value_template: >-
          {% set CURRENT_PRICE = states("sensor.current_ote_energy_cost") | float(0) %}
          {% set EUR_CZK = 25 | float(0) %}
          {{- ((1.21 * CURRENT_PRICE * EUR_CZK / 1000) + 1) | round(3) -}}
] [/spoiler]


Šel bych na to přes helpery, bude se dobře měnit paušál i kurz € i cena za distribuci
Vytvoř 3 helpery (pomocníky) input_number
input_number.eu_cz
input_number.pausal
input_number.distribuce
Dej si je někam do lovelace a nastav u nich hodnoty


(Dej si svoji Cost entitu)

Kód: Vybrat vše

{{states('input_number.eu_cz')}} €/CZK
{{states('input_number.pausal')}} paušál
{{states('input_number.distribuce')}} distribuce
{{states('sensor.l123_spotreba_kwh_NT_Cost')}} €/MWh
{{float(states('sensor.l123_spotreba_kwh_NT_Cost')) * float(states('input_number.eu_cz'))}} Kč/MWh
{{float(states('sensor.l123_spotreba_kwh_NT_Cost')) * float(states('input_number.eu_cz')) | float(0) / 1000 }} Kč/kWh
{{float(states('sensor.l123_spotreba_kwh_NT_Cost')) * float(states('input_number.eu_cz')) | float(0) / 1000 | float (0) + float(states('input_number.pausal'))}} Kč/měsíc
{{float(states('sensor.l123_spotreba_kwh_NT_Cost')) * float(states('input_number.eu_cz')) | float(0) / 1000 | float (0) + float(states('input_number.pausal')) | float(0) + float(states('input_number.distribuce')) }} Kč/měsíc vč.distribuce
{{((float(states('sensor.l123_spotreba_kwh_NT_Cost')) * float(states('input_number.eu_cz')) | float(0) / 1000 | float (0) + float(states('input_number.pausal')) | float(0) + float(states('input_number.distribuce'))) | float(0) * 1.21)}} Kč/měsíc vč.DPH
{{((float(states('sensor.l123_spotreba_kwh_NT_Cost')) * float(states('input_number.eu_cz')) | float(0) / 1000 | float (0) + float(states('input_number.pausal')) | float(0) + float(states('input_number.distribuce'))) | float(0) * 1.21) | round(3)  }} Kč/měsíc vč.DPH
{{(((float(states('sensor.l123_spotreba_kwh_NT_Cost')) * float(states('input_number.eu_cz')) | float(0) / 1000 | float (0) + float(states('input_number.pausal')) | float(0) + float(states('input_number.distribuce')) * float(states('input_number.koupeno_kwh'))) | float(0) * 1.21) | round (3))}} Kč/měsíc vč.DPH
S tímto výsledkem:

[/code]
IMG_20220506_140149.jpg
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Energie fix+hodinová cena

Příspěvek od Lion® »

Kód: Vybrat vše

czk_price_per_kwh_nakup:
        friendly_name: "Current Electricity Price nakup"
        value_template: >-
          {{(((float(states('sensor.current_ote_energy_cost')) * float(states('input_number.eu_cz')) | float(0) / 1000 | float (0) + float(states('input_number.pausal')) | float(0) + float(states('input_number.distribuce')) * float(states('input_number.koupeno_kwh'))) | float(0) * 1.21) | round (3))}}

Pokud jsou správně nastavené helpers mělo by to pocitat
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Odpovědět

Zpět na „Energie“