Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

www
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Pete30 »

Které myslíš staré senzory, VL53L0X ? Pokud se jedná o tyto senzory, vytvořím vlákno s postupem instalace a nastavení ;)
Jakou chybu to vykazovalo na 8266, já to instaloval i na D1 mini + VL53L1X a tam se zdá že to funguje špatně.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Pete30 »

Jezinka píše: 11. leden 2022, 22:22 A pak jestli náhodou nemáte a nebo neznáte ochranu proti NACK na I2C sběrnici, aby se třeba esp automaticky rebootoval. Našel jsem zmínky na netu ale konkrétně nic.
Nemám a abych pravdu řekl ani neznám, možná kiklhorn až se ukáže bude vědět
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Pete30 »

Další dotaz: jak chápete advised_sensor_orientation(Optional, bool):Doporučená orientace má dvě senzorové plošky paralelně ke vchodu. Pro false znamená, že plošky jsou kolmé ke vchodu. Výchozí hodnota je true.
Pokud je senzor umístěn nad vchodem(ploškami dolů k podlaze) budou plošky senzoru za sebou ve směru procházení a pokud bude umístěn z boku dveří budou z pohledu jak se na ně dívám horizontálně(Výchozí hodnota je true) nebo to chápu špatně ?
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Pete30 »

Tak jsem ořezal yaml pro esp D1 mini jen na potřebné senzory prodloužil čas senzoru a ejhle 8266 funguje dobře, pravděpodobně se zadýchávala při všech výpočtech :lol:
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od kiklhorn »

Pete30 blahopřeji

Jezinka - kde je problém s NACK? Senzor vůbec neodpovídá nebo přetékají data, nebo?
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Pete30 »

Ještě jsem na něco přišel a to že je buď chyba v dokumentaci nebo v peopleCounter.yaml protože v dokumentaci je
update_interval (Volitelné, Čas) : Interval pro kontrolu senzoru. Výchozí hodnota je 100ms
a v yaml je výchozí hodnota daná 10ms a teď co je pravda ? Mě se osvědčilo těch 100ms protože je to zatím stabilní a měří dobře i ta 8266 D1 mini.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Jezinka
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 40
Registrován: 06. leden 2022, 09:34
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Jezinka »

Ta dokumentace bude asi nepravdivá, protože se mění velmi rychle kod kvůli odlaďování chyb. Jak se ptáš na to nastavení tak to moc neporadím, protože já jen testuji a moc se v tom nevrtám. Nahlásím jak se to chová atd :-)
Ten D1 Mini by měl jet v pohodě. Ly3X na něm jede a nemá problém. Klidně mu napiš na discord.
K tomu přetékání dat nebo co se děje, sám přesně nevím. Ale občas senzory nereagují a když mrknu na esp32 tak na něm rychle bliká červená kontrolka a když vlezu do logu tak tam hodně rychle lítají řádky. Teď abych řekl nevím přesně co ale až to nastane tak to zkopíruji a pošlu.
Jinak tím starým senzorem myslím přesně ten jak si napsal. Já z esp tahám jen boleany true a false, ale mám celkem 4 senzory, dva nahoře a dva dole na schodech a automatiku dělám v NR a stále není dokonalá. Do teď jsem jí jel z výčtu senzoru v HA včetně pomocných boleanu co jsem si dělal a zjistil jsem že to je celkem pomalé. Proto se to častokrát nerozsvítilo.
Nyní jsem to předělal do NR proměnných, ale tam zase vidím problém v tom, že když jdu na schody, tak se pak nezhasnou, někdy ano, někdy ne. Mám v tom NR složitou logiku, protože tam řeším i to, když se zastavím mezi čidlama tak aby to vědělo co to má dělat a když neprojdu tam ale vracím se hned zpět z úrovně čidel. Takže se schody rozsvítí a když se hned vracím, tak zhasnou a nic nezapočítají.
Pokud simuluji v NR senzory přes tlačítka, tak to jede vždy dobře, takže zatím nevím co se tam děje.
To vlákno kdyžtak které budeš psát na ty senzory mi pak pošli, mrknu na to.

Jezinka
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 40
Registrován: 06. leden 2022, 09:34
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Jezinka »

to jsou asi ty hlášky:
[00:05:14][W][vl53l0x:264]: Sensor 2 - update called before prior reading complete - initiated:0 waiting_for_interrupt:1
[00:05:14][W][vl53l0x:264]: Sensor 4 - update called before prior reading complete - initiated:0 waiting_for_interrupt:1
[00:05:14][W][vl53l0x:264]: Sensor 5 - update called before prior reading complete - initiated:0 waiting_for_interrupt:1

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Pete30 »

U toho VL53L1X vyzkoušej : odstraň nepotřebné senzory například měření vzdálenosti protože to pere do sítě spoustu dat každou aktualizací senzoru a podle mě je stejně nepotřebuješ když počítáš lidi a zvedni update_interval na 100ms nebo vyzkoušej jiný čas, ale 10ms mě připadá málo a možná s tím se esp32 zahltí, už nestíhá proto se třeba dostane do resetovací smyčky.
U mě jsem vše odstranil, zůstal jen senzor počítání osob, přítomnost, stav, restart a je to stabilní a funguje.
Když jsem to měl defaultně jak byla poskytnuta konfigurace tak jsem si i všiml po přidání esp32 do HA že zatížení CPU v HA se zvedlo cca o 10% :o
Po odstranění nepotřebných senzorů to opět spadlo.

edit: zítra založím nové vlákno VL53L0X
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od kiklhorn »

Jezinka píše: 13. leden 2022, 00:06 to jsou asi ty hlášky:
[00:05:14][W][vl53l0x:264]: Sensor 2 - update called before prior reading complete - initiated:0 waiting_for_interrupt:1
[00:05:14][W][vl53l0x:264]: Sensor 4 - update called before prior reading complete - initiated:0 waiting_for_interrupt:1
[00:05:14][W][vl53l0x:264]: Sensor 5 - update called before prior reading complete - initiated:0 waiting_for_interrupt:1
Co zkusit zvednout ten update_interval na 20ms+

Pete30 - Plošky (jedna je vysílač a druhá přijímač) a ROI https://www.st.com/resource/en/applicat ... ronics.pdf
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Odpovědět

Zpět na „ESPHome“