Trackery obecně

Ják fungují a nefungují trackery v HomeAssistant.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Trackery obecně

Příspěvek od Lion® »

adamis píše: 09. duben 2021, 14:09 Zdravím. Mám zvláštní dotaz: bylo by možné nějak sledovat moji mámu, která má jenom telefon Aligator? V tarifu má i internet, ale ten asi není na Aligátorovi moc platný... Má někdo nějaký nápad? :roll: :roll:

Kód: Vybrat vše

https://eshop.evolveo.cz/evolveo-easyphone-ad--chytry-mobilni-telefon-pro-seniory-s-nabijecim-stojankem--cerna-barva/
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od rejze69 »

Zdravím lidi,

Připojil bych se k debatě také s dotazem.
Testuji tracker na mobilu a je fajn, že indikuje odchod z domova a příchod, což dává smysl a dá se využít v automatizaci. Musí ale nutně ukazovat na mapě, kde se dotyčný nachází? Lze to omezit pouze na Doma a Pryč? Nikde jsem takové nastavení nenašel.
Díky za případné info.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od rejze69 »

Jinak jsen k tomu našel tuto diskusi z roku 2020 https://community.home-assistant.io/t/h ... /187038/18
Nahlásili to jako chybu, ale jestli s tím něco provedli tam není.
Upřímně je to opravdu mizerné řešení. Pokud žije někdo sám pak fajn, ale rodina Vám to vždycky omlátí o hlavu, jakmile zjistí, že je to šmíruje.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od Tad »

U nás to nikdo neřeší, používáme life360, každopádně bych šel cestou pingů na mobil, nastavit zařízením pevné IP adresy a dostupný/nedostupný
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od rejze69 »

Zdravím a díky.
U nás zase nikdo neřeší jestli má zapnutou wifi a často nemá, takže to nebude fungovat.
:D
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od Tad »

Tak to je potom těžký... Jsou další možnosti, trackovani bluetooth, kamera s rozpoznáváním tváře...ale tam asi taky nepochodis... Leda najmout nějakého zvědavého důchodce, aby ti přepínal entity kdo přišel odešel :D :D :D
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od Pete30 »

Tad píše: 10. říjen 2022, 18:50 Leda najmout nějakého zvědavého důchodce, aby ti přepínal entity kdo přišel odešel :D :D :D
Nebo přibít na zeď u vchodu píchačky :lol: :lol: :lol:
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od Pete30 »

To bylo jen odlehčení tématu ;) , já používám odpojení telefonu od wifi a následně notifikaci přes telegram a automatické zabezpečení bytu.
Používám k tomu router Asus a jeho vlastní integraci z HACS + aplikaci HA v telefonu android, detekce odchodu cca 20s a příchodu tak do 1min.
Funguje cca rok bez problému.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od rejze69 »

To mne pobavilo. :D
Zkusil jsem teď bluetooth, ale to mám v historii co dvě minuty, že odešla na výlet televize. :lol:
Taky mne napadlo, že bych na firewallu zkázal stahovat mapy, ale jsou offline. No mají to posichrované ze všech úhlů. Teď budu hledat způsob jak ovlivnit co se bude zobrazovat v postranním panelu. Je sice hezké, že tam možnost položky odebrat je, ale čekal bych, že když odeberu tak se to projeví i v mobilní aplikaci. Neprojeví.
V podstatě tedy doufám, že čerstvé téma v oficiálním fóru, kde se dožadují role based access control něco změní.
Leckomu nejde jen o rodinu, ale musí třeba nechat holce na hlidání tablet s přístupem a ona vidí kde jsou s manželkou na večeři. Jak říkám. V nešní době je takové narušení soukromí velký fail.
Jinak dík za návrhy. Nejschůdněji vypadají ty píchačky. :lol:
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Uživatelský avatar
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 336
Registrován: 01. říjen 2022, 16:21
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Trackery obecně

Příspěvek od rejze69 »

Zdravím,

Problém se mi podařilo do jisté míry vyřešit. Pomocí configuration.yaml lze odstranit položky ze sidebaru úplně, takže je to společné pro všechny.
Platí to i pro mobilní aplikaci. odstranil jsem mapu a loging, takže odnikud nelze spustit mapa ani entita osoby. Zda je dotyčný doma je entita jeho telefonu na kartě se jménem osoby. Pokud se totiž použije přímo karta osoby zase je tam odkaz na mapu.
Trochu mi bude při ladění ten log chybět, ale třeba najdu způsob, jak ten postranní panel zobrazovat jinak pro admina.
Existuje v HACS několik doplňků a způsobů jak to nastavit, ale nic nefunguje na aktuální verzi HA.
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

Odpovědět

Zpět na „Trackery“