Výběr entity ze skupiny

Co umí šablony a jak je využívat.
Odpovědět
modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od modern »

Ahoj,

mám vytvořenou skupinu group.okna, takže vidím, jaký stav skupiny v danou chvíli je a toho využívám při odchodu z domu, že si nechám v mobilu přehrát přes TTS, zda jsou všechna okna zavřená, nebo je některé otevřené.

Rád bych ale při této akci si nechal taky přehrát , které nebo která konkrétní okna jsou ještě otevřená. Myslím, že na to bude stačit správně napsat šablonu, ale tohle já neumím. Poradí mi někdo, jak takovou šablonu vytvořit ?

Děkuji.
Petr

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od Pete30 »

Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od modern »

Děkuji,
ale to vlákno řeší trošku jinou problematiku. Tam jde o to, že spouštěčem automatizace je aktuální změna stavu entity, buď on nebo off a následně z té situace se vyčte, která entita to způsobila.
Já svoji automatizaci spustím manuálně, třeba načtením NFC štítku a pak chci, aby mi řekla názvy jen těch entit se stavem ON, které jsou zahrnuty ve skupině.

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od Lion® »

Ahoj.
Jaké konkrétní domény entit obsahuje Tvoje "Skupina Okna"?
Ptám se proto, že zeptáš li se například na status "on" a jedna jediná entita ve skupině nebude umět "on/off" výsledkem pak bude chyba Undefined
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od PepYk_ »

Tady jsem sestavil pár bublin, které vyjmenují aktivní pohybová čidla. Ty si ve tvém případě použij jakékoliv jiné senzory. Můžeš jich do smyčky přidat kolik chceš. Místo injektoru na začátku si smyčku spusť, jak chceš. Ještě by do toho šel přidat třeba pomocník, kterým by se hlídal stav, že je vše zavřené a na konci by to oznámil ;)
Tím výběrem ze skupiny bych to asi nekomplikoval, jak jsi chtěl, přece jenom těch oken nemáš sto a tohle je poměrně jednoduché řešení...

Kód: Vybrat vše

[{"id":"e94adb88b3ca7587","type":"tab","label":"Flow 1","disabled":false,"info":""},{"id":"3ceaa0d78ee88654","type":"inject","z":"e94adb88b3ca7587","name":"","props":[{"p":"payload"},{"p":"topic","vt":"str"}],"repeat":"","crontab":"","once":false,"onceDelay":0.1,"topic":"","payload":"","payloadType":"date","x":300,"y":80,"wires":[["c017108da03750ed"]]},{"id":"c017108da03750ed","type":"api-current-state","z":"e94adb88b3ca7587","name":"Pohyb v koupelně?","server":"4429c98d.c5d298","version":2,"outputs":2,"halt_if":"on","halt_if_type":"str","halt_if_compare":"is","entity_id":"binary_sensor.motion_bath_occupancy","state_type":"str","blockInputOverrides":false,"outputProperties":[{"property":"payload","propertyType":"msg","value":"","valueType":"entityState"},{"property":"data","propertyType":"msg","value":"","valueType":"entity"}],"override_topic":false,"state_location":"payload","override_payload":"msg","entity_location":"data","override_data":"msg","x":330,"y":180,"wires":[["3f87e2fe64773bca"],["82e29cbb6667c065"]]},{"id":"82e29cbb6667c065","type":"api-current-state","z":"e94adb88b3ca7587","name":"Pohyb v šatně?","server":"4429c98d.c5d298","version":2,"outputs":2,"halt_if":"on","halt_if_type":"str","halt_if_compare":"is","entity_id":"binary_sensor.motion_dress_occupancy","state_type":"str","blockInputOverrides":false,"outputProperties":[{"property":"payload","propertyType":"msg","value":"","valueType":"entityState"},{"property":"data","propertyType":"msg","value":"","valueType":"entity"}],"override_topic":false,"state_location":"payload","override_payload":"msg","entity_location":"data","override_data":"msg","x":320,"y":280,"wires":[["f3f4dcc4c779e832"],["bb8a7ad326199717"]]},{"id":"f3f4dcc4c779e832","type":"api-call-service","z":"e94adb88b3ca7587","name":"tts: \"pohyb šatna\"","server":"4429c98d.c5d298","version":3,"debugenabled":false,"service_domain":"tts","service":"google_say","entityId":"media_player.michael_s_room","data":"{\t    \"message\":\"pohyb šatna\",\t    \"language\":\"cs\"\t}","dataType":"jsonata","mergecontext":"","mustacheAltTags":false,"outputProperties":[],"queue":"none","x":590,"y":280,"wires":[["bb8a7ad326199717"]]},{"id":"bb8a7ad326199717","type":"api-current-state","z":"e94adb88b3ca7587","name":"Pohyb na chodbě?","server":"4429c98d.c5d298","version":2,"outputs":2,"halt_if":"on","halt_if_type":"str","halt_if_compare":"is","entity_id":"binary_sensor.motion_corridor_occupancy","state_type":"str","blockInputOverrides":false,"outputProperties":[{"property":"payload","propertyType":"msg","value":"","valueType":"entityState"},{"property":"data","propertyType":"msg","value":"","valueType":"entity"}],"override_topic":false,"state_location":"payload","override_payload":"msg","entity_location":"data","override_data":"msg","x":330,"y":380,"wires":[["fc3bb897f17b33e6"],[]]},{"id":"fc3bb897f17b33e6","type":"api-call-service","z":"e94adb88b3ca7587","name":"tts: \"pohyb chodba\"","server":"4429c98d.c5d298","version":3,"debugenabled":false,"service_domain":"tts","service":"google_say","entityId":"media_player.michael_s_room","data":"{\t    \"message\":\"pohyb chodba\",\t    \"language\":\"cs\"\t}","dataType":"jsonata","mergecontext":"","mustacheAltTags":false,"outputProperties":[],"queue":"none","x":590,"y":380,"wires":[[]]},{"id":"3f87e2fe64773bca","type":"api-call-service","z":"e94adb88b3ca7587","name":"tts: \"pohyb koupelna\"","server":"4429c98d.c5d298","version":3,"debugenabled":false,"service_domain":"tts","service":"google_say","entityId":"media_player.michael_s_room","data":"{\t    \"message\":\"pohyb koupelna\",\t    \"language\":\"cs\"\t}","dataType":"jsonata","mergecontext":"","mustacheAltTags":false,"outputProperties":[],"queue":"none","x":600,"y":180,"wires":[["82e29cbb6667c065"]]},{"id":"4429c98d.c5d298","type":"server","name":"Home Assistant","version":1,"addon":true,"rejectUnauthorizedCerts":true,"ha_boolean":"y|yes|true|on|home|open","connectionDelay":true,"cacheJson":true}]
skupina.jpg

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od Lion® »

PepYk_ píše: 23. srpen 2021, 10:17 jednoduché řešení...
To ano, ale on se ptá na šablonu.
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od Lion® »

Co třeba takto:

{{ expand.('group. cover' ) | selectattr('state','in',['on','heat']) | map(attribute='name' ) | list }}

cover - nahradíš názvem své skupiny, predpokladam: okna
['on','heat'] - takto můžeš sledovat více stavů, konkrétně zde on a topí, chceš li jen jeden dej pouze například 'open'
'name' - Ti vypíše název entity a 'entity_id' - ID entity

Kód: Vybrat vše

{{ expand("group.cover") | selectattr('state','in',['on','heat']) | map(attribute='name') | list }}
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

modern
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 54
Registrován: 20. říjen 2020, 13:46
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od modern »

Ahoj,
děkuji všem za reakce :D
Díky Lion a jeho šabloně mi to dělá přesně tak, jak jsem si představoval !
Jak jsem psal , půjde to jednoduše , ale já bych to nevymyslel !

Tak děkuji !

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr entity ze skupiny

Příspěvek od Lion® »

modern píše: 23. srpen 2021, 16:42 Ahoj,
děkuji všem za reakce :D
Díky Lion a jeho šabloně mi to dělá přesně tak, jak jsem si představoval !
Jak jsem psal , půjde to jednoduše , ale já bych to nevymyslel !

Tak děkuji !
Ani já bych to nevymyslel, jenom jsem hledal, hledal až našel... :lol:
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Odpovědět

Zpět na „Šablony“