Vypnutí Raspberry PI 4

Raspberry Pi 4 Model B (1 GB, 2 GB, 4 GB and 8 GB model) 64-bit
Odpovědět
radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Vypnutí Raspberry PI 4

Příspěvek od radek »

Ahoj, je možné z HAAS vypnout RPI? Samotné HAAS je možno vypnout pomocí Hass.io-> System -> Shutdown, ale úplně celé RPI? Je mi jasné že zapnutí se bude muset udělat opětovným zapojením USB-C, ale by vlastně mělo vypadat bezpečné vypnutí, pokud mám na RPI jen HAAS? Děkuju moc za info.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Vypnutí Raspberry PI 4

Příspěvek od Pete30 »

Nárory se různí,někdo doporučuje v ovládání serveru - správa serveru- zastavit a jiní pomocí Supervisor- System- Shutdown.
Podle mého názoru oba způsoby jsou v podstatě stejné vždy dojde k zastavení serveru,ale indikační led bude svítit a stejně bude nutné odpojit
napájení.
U sebe jsem to pořešil deskou x825 která je vlastně sata na usb a má na sobě vypínací tlačítko které údajně bezpečně odpojí Rpi od napájení (ano skutečně odpojí).
Jak je všeobecně známo Rpi nemá a nikdy nemělo vypínač a pokud to nebude řešeno externí deskou tak vždy asi bude platit to co jsem psal v úvodu.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Vypnutí Raspberry PI 4

Příspěvek od radek »

Aha, mě jde o to v jaké fázi je možné odpojit to napájení. Protože existuje třeba toto

https://rpishop.cz/vypinace/2035-usb-c- ... cerna.html

Otázkou bude jen, kdy to zmáčknout? Jak poznám že je RPI skutečně vypnuté abych mohl odpojit elektřinu, ať už vytažením USB-C nebo něčím takovým.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Vypnutí Raspberry PI 4

Příspěvek od Pete30 »

radek píše: 28. říjen 2020, 20:41 Otázkou bude jen, kdy to zmáčknout? Jak poznám že je RPI skutečně vypnuté abych mohl odpojit elektřinu, ať už vytažením USB-C nebo něčím takovým.
Nepoznáš není žádná vizuální kontrola.Počkal bych pár minut a potom vypnout.
Další otázkou je jak často to budeš dělat? Když ti HA bude řídit celou domácnost tak je předpoklad že pojede 24/7.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

radek
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 81
Registrován: 03. říjen 2020, 09:48
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Vypnutí Raspberry PI 4

Příspěvek od radek »

To je samozrnejmě pravda. Jde mi o potřebu to prenest apod. Cili jak se chovat v techto sitaucich. Je mi jasne ze to neni na denni vypinani.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Vypnutí Raspberry PI 4

Příspěvek od Pete30 »

Když jsem experimentoval a běželo to na SD kartě tak jsem to vypínal jak jsem popsal výše a neměl jsem žádný problém.
Vždy to naběhlo a nic se nepřihodilo.Nic jiného asi nejde nebo alespoň jsem žádný jiný postup nikde nenašel.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „Raspberry Pi 4“