Homeway.io (free/levnější alternativa k NabuCasa)

Duck DNS NabuCasa
Odpovědět
wlkos
Nováček na fóru
Nováček na fóru

Homeway.io (free/levnější alternativa k NabuCasa)

Příspěvek od wlkos »

Ahoj,
jsem začátečník a zatím mám v HA jen pár automatizací světel a dohled FVE Solax. Vždy jsem chtěl mít i vzdálený přístup a připojit Google Nest 2, ale za 2 podívání denně pro fun, na to jak pracuje FVE, se mi prostě N.C. za 75EUR prostě dávat nechtělo. A na nastavování DuckDNS a řešení případných problémů nějak nemám sílu.
Před pár dny jsem však narazil na novinku Homeway.io, což je vlastně to samé co NabuCasa. Zřídit účet, nainstalovat addon, spustit a hotovo.Vše propojeno i s Google Home.
Sám, jako lama v HA, jsem to měl za 5 min spuštěno. Pro základní přístup bez Google home/Alexa je zdarma a s assistenty je placený 2.49 US/EUR/GB/měs při roční platbě a 3.49/měs při měsíční. 30 dní free zkušební období.
Neumím posoudit jak je to s bezpečností, ale tvrdí, že jsou lepší než N.C. Mě vlastně hrozně mrzí, že Nabu Casa nemá nějaký levnější tarif pro pár přístupů denně, jelikož bych radši podporoval rozvoj HA, než soukromou firmu, ale jak jsem psal výše, pro lidi jako jsem já, je toto cesta. Třeba právě konkurence pomůže k lepší ceně.

mamonick
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Homeway.io (free/levnější alternativa k NabuCasa)

Příspěvek od mamonick »

No, nevím.
Na uvedené stránce jsem nenašel, kdo za tím stojí. Ale tohle mluví za vše:
TLDR - From The Developer:
Homeway.io is a passion project developed by a single developer. The system is written to be robust, but I can't guarantee it will always be available. There are no availability guarantees for this service. I will try my best to keep it up and running. The system has been designed to be security focused and simple, and I believe those goals are achieved. However I nor this services holds any liability or responsibility if someone is able to use it in anyway to access your Home Assistant instances(s) or local network in anyway.

By installing the Homeway.io add-on on your printer or creating an account, you agree to the terms and conditions outlined in this document.
Tak teď už víme, že je to dílo jednoho vývojáře (nebo to nesprávně chápu?), který za nic neručí.
Bezpečnost? Nevím, v čem je jeho cloud bezpečnější... jen to tvrdí.

Ale nic proti... každého věc. Já raději za 7,87 USD vč. daně (185 Kč) měsíčně (to jsou 3 plzně) podpořím vývoj, který na tom opravdu maká.
Připadá mi, že Homeway se na nich jen přiživuje a nevidím přidanou hodnotu.
Sám jsem byl na NCcloud 9 měsíců v trial modu (ano, jde to ofejkovat) a dospěl jsem k tomu, že mi ta částka opravdu stojí za to. Ale to je věc každého.

Jestli je to tak, jak píše autor, stojí za tímto Homeway jeden člověk....

Prima den

Nortonko
Aktivní autor
Aktivní autor
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Příspěvek od Nortonko »

No tak toto by som určite neriskoval. Ak nevieš kto presne stojí za projektom určite nie. Jeden vývojár to ale s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Zadarmo a ešte si vie uplatiť intercom na help no neviem..... podozrivé to je.
Ja mám prístup cez tailscale, teda používam ho aj na iné nelen na prístup k HA.
HP t630+Proxmox, MySensors, RFLink, Shelly, SmartThinQ LG, SmartThings,
mqtt, ESPHome, InfluxDB+Grafana
Hlas: Rhasspy, Willow

Pete30
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování

Příspěvek od Pete30 »

Někdy se nevyplatí používat levné věci a o tomto to platí obzvlášť.
Používám NabuCasa roční předplatné i s pocitem že podporuji vývoj HA.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

wlkos
Nováček na fóru
Nováček na fóru

Příspěvek od wlkos »

mamonick píše: 04. březen 2024, 12:29 Bezpečnost? Nevím, v čem je jeho cloud bezpečnější... jen to tvrdí.

Jestli je to tak, jak píše autor, stojí za tímto Homeway jeden člověk....
The differences between Nabu Casa and Homeway are:

**Security -** Nabu Casa exposes your Home Assistant to the public internet, and Homeway **does not.** I personally don't think exposing any service on your home LAN to the public internet is a good idea, which is one of the reasons I made Homeway!

Nechci to zbytečně obhajovat, ale na Twitteru, Redditu se dá vyčíst jak to funguje. Lidi ho tam dost roustí a on slušně a rozumně odpovídá.
Kolik lidí za tím stojí nevím, tvrdí, že je to komunitní práce.

Rudo1111
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od Rudo1111 »

Neskúšal som to cena lepšia, ale tiež som prešiel z ostrej IP + DuckDNS na Nabu Casa Cloud páči sa mi ako to robia (google assistant z pin kodom ide super len ta EN :roll: ), tak nech sa zlepšujú a zaslúžia si to, lebo nám uľahčujú životy v tom rychlom živote 😀. A tie 2 fľašky rumu co vypijem menej za celý rok to vydržím za tu sumu za rok :D . :thx:
Home Assistant Blue / Hardkernel ODROID-N2/N2+, Silicon Power DS72 250 GB USB 3.2 Gen 2, SKYCONNECT, ZIGBEE / THREAD / MATTER USB DONGLE, BT-ORICO BTA-403, 2x Google Nest Mini 2

Odpovědět

Zpět na „Cloud“