BACKUP HA - v posledních dnech extrémně narostla data

Odpovědět
bhmarten
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: BACKUP HA - v posledních dnech extrémně narostla data

Příspěvek od bhmarten »

Lion® píše: 15. leden 2024, 18:58 Zkouším ten doplněk SQLite Web
Ale marně, 404: Not Found, 400: Bad Request
Je při instalaci toho doplňků nutná nějaká zvláštní konfigurace?
Jak odpálím nějakou query dostanu chybu.
ten dotaz zkus hodit do Query nějaké konkrétní tabulky.
HA - RPI4 4MB +(Argon One M2SSD) ( Wattrouter MX ) Původně HA na -> QNAP TS-451A - Virtualization Station / (Solax)

bhmarten
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor

Příspěvek od bhmarten »

uměl by mi někdo vysvětlit nastavení tady těch clusterů ? nevím kam to všude zahrnout a co mi to umožní... třeba tam toho nastavuji zbytečně moc..
ani návod jsem nikde na to nenašel. Jestli pak senzor neukládá zbytečně moc informací.
cluster.JPG
EDIT : a taky jsem koukl že u zigbee senzorů je nějaký flitr atributů, které chceme zobrazovat, ale co se zadává do okna netuším.
HA - RPI4 4MB +(Argon One M2SSD) ( Wattrouter MX ) Původně HA na -> QNAP TS-451A - Virtualization Station / (Solax)

tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Příspěvek od tiimsvk »

Mam > 1300 entit a zaloha je 1.1- 1.5Gb takze mas chybu inde.

Nechces skusit inu databazu od original co je v ha ja fungujem na mariadb
https://m.youtube.com/results?sp=mAEA&s ... +assistant

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Příspěvek od kiklhorn »

https://www.home-assistant.io/integrations/recorder/

najdi na té stránce vše "purge", narazíš i na něco co se týká každé druhé neděle.

long-term záznamů se nastavení purge vůbec netýká (různé energy a meter apod) - u nich přibude jen 24 záznamů denně a databázi určitě nenafukují.
Není potřeba zobrazovat, netýká se přímo problému
sqlite db už dávno nepoužívám, stačilo se na ni "jen špatně podívat" i v režimu pouze ke čtení a už byla corrupted - takže analýzu externími nástroji určitě nedoporučím.

Rozumná volba by mohl být přechod na nějakou skutečnou (takovou která nespáchá sebevraždu při vícenásobném přístupu) databázi - třeba mysql/mariadb - ušetří se tím problémy pokud jednou budeš chtít analyzovat data i externě.

Pak zjistíš že pár dní velmi podrobné historie všeho je sice občas fajn, ale že by se historie hodila daleko delší(zabere hodně místa) a že nepotřebuješ tak podrobnou(sníží se nároky na místo).
Namísto pěti údajů za sekundu z jednoho senzoru by stačil třeba jeho minutový průměr.(redukce zabraného místa 300:1)
A začneš data cpát souběžně do Influx databáze a pro jejich zobrazení využívat jiné nástroje než historii z HA

Co mne hodně láká je někdy zkusit rozchodit timescale(postgres) - mohl bych vynechat influx a záznamy logovat jen jednou a přitom mít stejnou funkcionalitu komprese dat a zároveň i dlouhé zobrazení přímo v historii HA.
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

bhmarten
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor

Příspěvek od bhmarten »

momentálně se nacházím fe fázi, že DB má 1,1 GB a nejde mi prostě promazat a zmenšit.. zároveň se ale na 1,1 GB zatím drží celý den.. takže předpokládám, že tam budou nějaké starší záznamy a až ta historie dosáhne určité hranice, začne to růst. uvidím.

no na tyhle věci nejsem žádný machr, tak se do jiných databází ani moc nechci pouštět. influx jsem studoval kdysi kvůli grafaně a zase jsem to zavřel :)

bhmarten
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor

Příspěvek od bhmarten »

Jen doplním jak jsem postoupil s velikostí SQL DB... stabilně se mi docela dlouho držela na 1,1-1,2 GB.. pak se nějak sama vyčistila na 370MB a to vydrželo 6 týdnů - k dnešku má zas 3,7GB :) a to jsem nedělal žádné změny ani jsem nic neupdatoval.. zvláštní. Dělá si to co chce. Uvidím kam až se velikost dostane.

Odpovědět

Zpět na „Databáze a Recorder“