ESP32-S3-BOX-3

hardware podporující Assist Probouzecí slovo pro hlasové ovládání Home Assistant
Pete30
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování

Re: ESP32-S3-BOX-3

Příspěvek od Pete30 »

Kompilace přes web stránku, doplněny nové obrázky displeje a problém zmizel.
Funguje ok.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

Zvuk odezvy je hodně slabý, ale podle informací by v nejbližší době měla být doplněna funkce poslat zvuk na jiný media player.
Chybovost je minimální přes celý obývák i když hraje rádio, v tiché místnosti je téměř nulová.
Zatím spokojenost, jen mě čeká nalepit na to smysluplně zařízení která hodlám ovládat hlasem a vymyslet alias.
Zkoušel někdo používat věty v automatizaci něco spustit ?

Nortonko
Aktivní autor
Aktivní autor
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Příspěvek od Nortonko »

Áno je to dobrý krok k spoľahlivosti. Momentálne to je porovnateľné s projektom Willow.
Mám nastavené vlastné sentences(custom_sentences) už dávno, inak mi to nikdy nešlo, vždy som dostal hlášku "nerozumiem" preto vlastné.
Cez automatizáciu mám zatiaľ pokusne nastavené aktivovanie scén. Ide to OK. Napríklad:

Kód: Vybrat vše

alias: Hlas - Aktivuj scénu film
description: ""
trigger:
  - platform: conversation
    command:
      - Aktivuj scénu film
condition: []
action:
  - service: scene.turn_on
    target:
      entity_id: scene.obyvacka_film
    metadata: {}
mode: single
HP t630+Proxmox, MySensors, RFLink, Shelly, SmartThinQ LG, SmartThings,
mqtt, ESPHome, InfluxDB+Grafana
Hlas: Rhasspy, Willow

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

Po 4 denním testování velká spokojenost, nastaveny i nějaké automatizace zapnutí/vypnutí rádia spouštěcí větou a vše funguje na první dobrou.
Teď mají být přidány i senzory, které jsou na jednom doku co je v balení například přítomnost a na to navázána automatizace vypínání displeje a mute v době, když v místnosti nikdo není.
Uvidíme kam se to posune ještě dále.

Nortonko
Aktivní autor
Aktivní autor
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Příspěvek od Nortonko »

Po pár dňoch môžem aj ja zhodnotiť. Neviem čo robím zle, ale umňa teda spoľahlivosť tak 50%.
Wake word - prebúdzacie slovo ešte OK, zobudí sa v podstate vždy. Tam ma akurát hnevajú false positive, teda zobudí sa aj keď nemá. Toto urobí podľa hluku v miestnosti, typu rozhovoru, ako je pustená telka niekedy aj niekoľko krát za hodinu, čo je otravné.
Potom samotné ovládanie ako kedy. Ako som spomínal musel som si na všetko spraviť custom sentences, lebo na to čo je v default sentences absolútne nereaguje. Teda nie len hlas ale aj keď mu to zadám priamo cez Assit písomne textovo tak ten default abslútne nič, len hláška, že nerozumie, s custom sentences všetko ide. Je jedno či na STT použijem lokálny Whisper (large model, beží na PC s GPU odozva okamžitá), alebo nejakú cloudovú službu, výsledok je vždy rovnaký.
Keď to porovnám s Rhasspy tak ten mal zase problém s wake word, ale s rozpoznaním sentences, teda vykonaním príkazu 100% úspešnosť. A to vládze bežať na minimálnom HW.
Takže v mojom prípade na reálne nasadenie zatiaľ nepoužiteľné.
HP t630+Proxmox, MySensors, RFLink, Shelly, SmartThinQ LG, SmartThings,
mqtt, ESPHome, InfluxDB+Grafana
Hlas: Rhasspy, Willow

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

Víceméně bude záležet na prostředí v jakém testujeme.
Kolik členů je v domácnosti, u mě 1
Hlučnost prostředí, u mě minimální, max. rádio ( u toho funguje celkem dobře ) TV tam je to horší ( je to mluvené slovo)
Přemýšlel jsem že udělám automatizaci, jak se spustí slovo probuzení nastavit u těchto zařízení mute/unmute
U světel (default) jsem si nastavil alias a funguje spolehlivě
U rádia(LMS server) automatizace zap/vyp spouštěcí věta také funguje spolehlivě
Zatím mě nic jiného nenapadá, ale pokud máš nějaký nápad na otestování dej vědět otestuji ;)
Ještě čekám jestli někdo neposkytne odezvu na jiný player protože u box3 je sotva slyšitelné a co jsem četl nebude to problém boxu, ale esp.
Někdo ho testoval s originál fw jako player a hlasitost podle informací byla velice slušná.

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

Vyzkoušeno, nastavena automatizace rádio mute/unmute při spuštění asistenta (slovo probuzení) funguje super :like:
Tím jsem se vyhnul rušivému zvuku při zadávání jiných příkazů např. ovládání světel. Přechod mute/unmute je okamžitý po vysovení příkazu.

Odpovědět

Zpět na „HW pro Probouzecí slovo“