Myčka nádobí- je smart vhodná pro HA?

Nevadí, vložte dotaz sem a platformu doplníme.
rejze69
Pokročilý
Pokročilý
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Myčka nádobí- je smart vhodná pro HA?

Příspěvek od rejze69 »

Ahoj,
Takže ta Electrolux V2 integrace se poměrně rychle vyvíjí a s novým API tam je dostupná spousta sensorů. Je to zatím syrové, leckteré entity tam jsou dvakrát nebo třikrát, přičemž z toho funguje jen jedna, ale objevila se např. spotřeba vody. Energii měřím klasicky zásuvkou. Myslím, že ta integrace bude ve finále dobrá. funguje se spotřebiči electrolux a AEG. Dostupná v HACS
NTB Acer aspire ONE N4000, 4G RAM, 64G emmc. Testovací Asrock BeeBox N3000 atom. 4GB Ram, SSD128

tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Příspěvek od tiimsvk »

Rozmýšľal som čo vlastne by trebalo pri tej umývačke vedieť alebo monitorovať tak ma napadlo toto:

Meranie spotreby vody a elektriny, oznámenie o dokončení cyklu, spustenie cyklu v nizkom tarife:

Meranie spotreby elektriny:
- jednoduché riešenie ktoré tu bolo už spomenuté pripojte inteligentnu zasuvku s meranim spotreby k spotrebiču

Meraie spotreby vody:
- Aj keď mám už funkčné meranie spotreby vody na celý objekt tak otázka je ako vytvoriť niečo podobné pre jednotlivé zariadenia (umývačka riadu, práčka) Nejaký modul + kalibracia + esp (asi deep sleep a pri odbere sa zobudí a odosiela data) Nápady na modul?

Vzdialené monitorovanie dokončenia programu:
- Podľa spotreby? alebo iná možnosť?

Vzdialené spustenie:
išlo by to ako niekto spomínal, že umyvačka mu dokáze pokarcovat v rezime po odpojení šťavy, ale ak taka možnosť nieje tak ako?

Môžete sa vyjadriť k postrehom

janchan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Příspěvek od janchan »

tiimsvk píše: 06. únor 2024, 10:31 Vzdialené monitorovanie dokončenia programu:
- Podľa spotreby? alebo iná možnosť?
Používám NodeRed, a monitoring skončení umývání nádobí v myčce mám udělaný v něm.
Myčka je napojena přes chytrou zásuvku a na dvířkách je nalepený okenní senzor kvůli přerušení oznámení po otevření myčky.
Oznámení hlasem jde do Google Nest Mini.
.
myčka monitor.jpg

tiimsvk
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Příspěvek od tiimsvk »

Ano lenze zrovna moja mycka hlupa neotvara dvierka po skončení programu :)
Ale za to ma indikačnu led takze cez nu by sa dalo hlasit dokončenie (je lahko dostupna a uz som ju raz vymienal lebo bola odpaleni proste vlhkost ju znicila)

sachlj
Aktivní autor
Aktivní autor
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od sachlj »

No naše myčka se po skončení sama otevře ale aby mi to něco pak hlásilo to nechci. Klidně myjeme přes noc kdy ona během noci skončí a nerad bych aby mě něco budilo. Ono de fakto je hloupost u myčky nebo pračky, žehličky sledovat kolik to spotřebuje energií- elektřiny a vody. Když to bude hodně tak je dáš pryč? U někoho kdo má rozdílnou cenu ráno, přes den a v noci to význam má, ale jen jednou to změřit a konec.

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Příspěvek od kiklhorn »

Hlášení - pokud se automatizace dělají přes Node-Red tak je extrémně jednoduché naklikat si subflow které pustí zprávu na výstup na základě priority.
A prioritu řídit dle denního režimu.

V klasických automatizacích by to také neměl být problém. Namísto volání TTS volat další automatizaci která na základě hodnoty pomocníka buď zavolá TTS nebo bude zticha.

Záplavový senzor a CO - priorita 1, vzbudí vždy.
Porucha lednice/mrazáku - priorita 2, počká do rána
...

Dlohodobé sledování spotřeby u spotřebičů typu kombinace voda/elektřina
1) Vodní kámen je celkem dobrá tepelná izolace...
2) Zvýšená spotřeba vody pračka-myčka může znamenat že protéká elektroventil
3) Pokud mám omezený elektrický příkon v čase - ať už při solárech nechci "přicucávat" ze sítě, nebo mám spotřebičů prostě moc
tak myčku/pračku můžu pozastavit a rychlovarnou konvici třeba řídit PWM přes SSR
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Odpovědět

Zpět na „Platforma pro můj dotaz zde není uvedena“