Home Assistant Green - zkušenosti

Odpovědět
letsrock
Začínající autor
Začínající autor
Dal poděkování: 2 poděkování

Home Assistant Green - zkušenosti

Příspěvek od letsrock »

Ahoj,

tak co už někdo koupil a má zkušenosti s Greenem ?

https://www.alza.cz/home-assistant-green-d7998187.htm

Pete30
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování

Re: Home Assistant Green - zkušenosti

Příspěvek od Pete30 »

Nevlastní ho, ale co jsem četl na en fóru tak to není žádná hitparáda, ani to Rpi5
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

olivie.vranska
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od olivie.vranska »

Mám 😁

Rozhodovala jsem se mezi virtualizací - Docker kontejnerem (na Synology DS1819+) nebo kontejnerem v balíčku Synology Virtual Machine, - a instalací na dedikovaný HW - doma se mi fláká EEE 900 a Pinebook.

Prošla jsem si pro a proti virtualizace a dedikovaného HW a zeptala se strýčka Google na instalaci HA na EEE900/901.

Virtualizaci jsem zamítla z vícero důvodů a po přečtení zkušeností s instalací HA na EEE PC jsem zamítla i tuhle variantu. Nejsem Linux noob, ale už se mi nechce trávit dlouhé hodiny laborováním s nejistým výsledkem.

HAG je pro mne nejvhodnějším řešením na seznámení se s platformou HA, protože se můžu věnovat přímo učení se a objevování a nemusím nořit prsty do terminálu péčí o (další) tamagotchi :D

Dokoupila jsem si prodlouženou záruku, takže pokud HAG v dalších 5 letech chcípne, dostanu nový kus nebo peníze.

A jestli mi přestane stačit, tak v tu dobu budu mít zcela jasno v požadavcích na upgrade.
Nadšený zvídavý HA začátečník. Línej admin. Tester slepých cest. Klikař. Lidoplachý kontextuál v terminálním stadiu černého humoru.

Táhnu, srůstám a u toho si zpívám.

Synology DS1819+, DX517. HAG. Tuya, U-Smart, tapo.

sachlj
Aktivní autor
Aktivní autor
Dal poděkování: 9 poděkování

Příspěvek od sachlj »

Zdravím. HA green mám cca 3 měsíce v provozu. Nekuchal jsme ho jak to mnozí udělají rovnou po vybalení z krabice takže se možná v něčem pletu. První zapnutí a zprovoznění nebylo tak "user friendly" jak bych chtěl. Nicméně HA pak na tom běhá jako "z praku". Neřeším žádné dilema když na mě vyběhne hláška na aktualizaci kdečeho. Prostě to spustím a neřeším. Vše pak rychle naběhne. Má to pasivní chlazení a vůbec tragicky se to nehřeje.
A teď kritika.
Nekoukal jsem se dovnitř jestli tam náhodou není port ale klidně bych dovnitř strčil M.2 aby byl prostor na data.
Má to jen 2* port USB2.0. a to je tragicky málo! Přidal bych 2*USB 3.0 a 2*USB-C.
Nemá to vlastní WiFi a BT! Co to kurwa je ? Kterej debil to navrhoval?

Nicméně mi příjde daleko víc bezpečnější dát řízení bytu, domu (a to i bezpečnost mnozí na HA přesouvají) na HA green než na výukové raspberry.

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

sachlj píše: 01. únor 2024, 07:48 Nicméně mi příjde daleko víc bezpečnější dát řízení bytu, domu (a to i bezpečnost mnozí na HA přesouvají) na HA green než na výukové raspberry.
Netuším o jaké bezpečnosti mluvíš ?, ale jede mi tu jak jsi zmínil výukové raspberry Rpi4 8Gb již několik let bez jediného problému a rozdíl mezi
green a Rpi4 je jen v disignu desky protože SW je stejný ;)
Píšeš: Neřeším žádné dilema když na mě vyběhne hláška na aktualizaci kdečeho. Prostě to spustím a neřeším.
Tady bych měl výhradu, pokud nečteš přelomové změny v HA časem budeš řešit problém že něco nefunguje :sorry:

sachlj
Aktivní autor
Aktivní autor

Příspěvek od sachlj »

Měl jsem cca 3 roky řízení meteo přes weevx na RPI4. Pak nejednou nic a zjistil jsem že celá deska "vyhořela" denně každou sec četla údaje, zpracovávala a odesílala data na meteo servery. Byla v krabičce s ventilátorem osazená měděnými chladiči a na ofiko zdroji. A kartu měla profi na 4K videa.

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

No a protože SD kartám nevěřím ať je to jakákoliv mám na Rpi4 SSD ze kterého běží boot i data.
Mám tam přídavné chlazení (jen ventilátor) řízený generickým termostatem a to jen z důvodu kompilace esp modulů protože vzniká velké zatížení CPU jinak pokud nekompiluji stačí se to uchladit pasivním chladičem cca na 50°C a to tu mám zhruba 70 zařízení a kolem 1000 entit, které komunikují s HA.

sachlj
Aktivní autor
Aktivní autor

Příspěvek od sachlj »

Pak to jde. Tomu pak věřím. Nicméně já šel cestou HA green.

Odpovědět

Zpět na „Home Assistant Green“