Havárie HA + OSCAM

Raspberry Pi 4 Model B (1 GB, 2 GB and 4 GB model) 32-bit
Odpovědět
U_tima
Aktivní autor
Aktivní autor
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Havárie HA + OSCAM

Příspěvek od U_tima »

Tak vážení, právě dnes na mě došlo, jsem provozoval HA asi dva roky na RPI4 + SSD,
to všechno jelo na Raspberry, takže mi fungoval HA - KODI - OSCAM jo všechno najednou a včera se mi to úplně zaseklo, nic nepomohlo. Takže se s tím trápím a zkouším novou instalaci.
Budu stručný, instalace nového systému se mi nepodaří, dělám to před Docker - zkouším se vrátit na starou sestavu programů ale co je problém při spuštění HA mi to nenabídne obnovu ze zálohy a když se dostanu po registraci do nového systému, tak sice udělám zálohu ale zase nedokážu systému podstrčit svoji poslední zálohu, vůbec mi to nedává možnost procházení složky. A i mi tam chybí Doplňky - to asi je tím, jak to mám instalované přes Docker, ani už nevím jak se mi to podařilo dříve nainstalovat.
Teď zkouším instalaci přímo jako HA operační systém, tady mi už možnost obnovy ze zálohy nabízí a tak čekám jak to dopadne, co všechno se zase chytne.
Hele jako já oželím že mi nepůjde KODI ale ten server OSCAM bych tam rád provozoval, co myslíte je nějaká cesta?
Tady jsem něco našel: https://github.com/d-two/hassio-addons jen nevím jak to podstrčit do HA. A nebo jestli to jde instalovat přes terminál? Jen to tak zkouším kdyby někdo věděl více .-)

U_tima
Aktivní autor
Aktivní autor

Re: Havárie HA + OSCAM

Příspěvek od U_tima »

tak už mi to běží - záloha se chytla na první dobrou je tam všechno a všechno i funguje, zigbee, meteostanice, modbus, integrace FVE...
jen nevím jak dostat ten doplněk výše uvedený OSCAM. Nevím jestli přes HASC nebo obchod s doplňky, zkouším obě, různé cesty a pořád nic.

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Příspěvek od kiklhorn »

Snímek obrazovky 2024-01-20 124243.jpg
Snímek obrazovky 2024-01-20 123728.jpg
Snímek obrazovky 2024-01-20 125605.jpg
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

U_tima
Aktivní autor
Aktivní autor

Příspěvek od U_tima »

super za návod, jsem to tam nakonec našel až po restartu systému, takže jsem byl na dobré cestě, bohužel mi to skončilo chybou, takže zase nic...
The command '/bin/ash -o pipefail -c echo "**** install build packages ****" && apk add --no-cache --virtual=build-dependencies gcc g++ libusb-dev linux-headers make openssl-dev pcsc-lite-dev subversion tar shadow && echo "**** install runtime packages ****" && apk add --no-cache ccid curl libcrypto1.1 libssl1.1 libusb pcsc-lite pcsc-lite-libs && echo "**** compile oscam ****" && if [ -z ${OSCAM_VERSION+x} ]; then OSCAM_VERSION=$(svn info --show-item revision https://svn.streamboard.tv/oscam/trunk ); fi && svn checkout https://svn.streamboard.tv/oscam/trunk@${OSCAM_VERSION} /tmp/oscam-svn && cd /tmp/oscam-svn && ./config.sh --enable all --disable CARDREADER_DB2COM CARDREADER_INTERNAL CARDREADER_STINGER CARDREADER_STAPI CARDREADER_STAPI5 IPV6SUPPORT LCDSUPPORT LEDSUPPORT READ_SDT_CHARSETS && make CONF_DIR=/config DEFAULT_PCSC_FLAGS="-I/usr/include/PCSC" NO_PLUS_TARGET=1 OSCAM_BIN=/usr/bin/oscam pcsc-libusb && echo "**** fix broken permissions from pcscd install ****" && chmod 755 /usr/sbin/pcscd && echo "**** install PCSC drivers ****" && mkdir -p /tmp/omnikey && curl -o /tmp/omnikey.tar.gz -L "https://raw.githubusercontent.com/d-two ... 2.8.tar.gz" && tar xzf /tmp/omnikey.tar.gz -C /tmp/omnikey --strip-components=2 && cd /tmp/omnikey && ./install && echo "**** create abc user and make our folders ****" && groupmod -g 1000 users && useradd -u 911 -U -d /config -s /bin/false abc && usermod -G users abc && echo "**** fix group for card readers and add abc to dialout group ****" && groupmod -g 24 cron && groupmod -g 16 dialout && usermod -a -G 16 abc && echo "**** cleanup ****" && apk del --purge build-dependencies && rm -rf /tmp/*' returned a non-zero code: 2

Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Příspěvek od Dušan »

Já provozoval oscam přímo v kodi.
Kodi mi jelo na coreElec na obyč set box mecool bez problému cca 8 let, ale pouze ten oscam.

Edit:
Po 8 letech jsem zjistil, že v kodi byl tvheadend dost nespolehlivý a občas se sekal.
Koupil jsem Linux sat přijímač Giga blue a tam to jede jako kráva bez jediného záseku. Navíc tam mám addon na strem cinema comunity, takže kodi vůbec nepotřebuji.
V Číně mám koupený server na oscam za cca 800kč a mám tam kredity na 10 uživatelů, takže mám na 10 let vystaráno.
20240121_212443.jpg
20240121_212753.jpg
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Odpovědět

Zpět na „Raspberry Pi 4“