Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Raspberry Pi 4 Model B (1 GB, 2 GB, 4 GB and 8 GB model) 64-bit
Odpovědět
Petr
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 12
Registrován: 03. leden 2021, 22:30
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od Petr »

Tad píše: 04. leden 2021, 22:25
Petr píše: 04. leden 2021, 21:12 Jen doplním, že jsem vše obnovoval ze zálohy, ale abych to mohl udělat, musel jsem ručně do prázdného HA doinstalovat addon Samba share, abych se vůbec dostal k tomu, podhodit mu tu zálohu.
Hned jak naběhne prázdný HA tak na přihlašovací obrazovce pod prihlasenim máš "obnovit ze zálohy" a otevře se průzkumník kde najdes zálohu ;)

A u mě flashovani bez problémů v notasu ve ctecce přes normální adaptér SD/Micro sd, takže je to asi kus od kusu
Ano, při tvorbě záložní SD karty se mi tak taky chovalo, ale teď ne, prostě naběhl prázdný HA a šmytec. A ano, to flešování je kus od kusu, ale ten kdo má potíže jako já, asi prostě musí změnit hardware. Žádný adaptér, přepínače, zápisy do registrů, politiky atd... nepomáhají.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od Pete30 »

Jen doplním:
Ta obnova z úvodní obrazovky není dobrá cesta.Pokud je záloha velká tak touto cestou si s ní HA neumí poradit proto je lepší jak je tuším i v návodu
instalovat ssh a smb a zálohu tam nakopírovat.Co jsi instaloval za verzi HassOS 5.10 64 bit?
Co je to za kameru, nezkoušel jsi ji postavit znovu? Tady moc nevím nepoužívám kameru v HA, ale pokud dáš víc info někde se po tom podívám, aby to makalo.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Petr
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 12
Registrován: 03. leden 2021, 22:30
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od Petr »

Pete30 píše: 05. leden 2021, 00:12 Jen doplním:
Ta obnova z úvodní obrazovky není dobrá cesta.Pokud je záloha velká tak touto cestou si s ní HA neumí poradit proto je lepší jak je tuším i v návodu
instalovat ssh a smb a zálohu tam nakopírovat.Co jsi instaloval za verzi HassOS 5.10 64 bit?
Co je to za kameru, nezkoušel jsi ji postavit znovu? Tady moc nevím nepoužívám kameru v HA, ale pokud dáš víc info někde se po tom podívám, aby to makalo.
Instaloval jsem zde uvedenou verzi 5.2 a ta se mi posléze už v rozchozeném HA upgradovala na 5.9.

K té kameře - mám starší kousek - Edimax IC3115W, který jsme zkusmo integroval a v podstatě k mému překvapení to fungovalo. Ale po přechodu na SSD to přestalo makat. Nevím proč, s kamerou jsme nic nedělal, na nativním softu mi běží bez viditelné změny. Integrace je ruční, přímo v configu a taky jsem s ní nic nedělal. Zatím nic, restart nepomohl, tak uvidím, dá se žít i bez ní:) Je to takto:

# Example configuration.yaml entry
camera:
- platform: generic
name: Streaming Enabled
still_image_url: http://192.168.5.10:8080/jpg/image1.jpg
stream_source: rtsp://192.168.5.10:8080
username: xy
password: abcd
framerate: 20

Jinak ještě jednou dík za to, že jsi:)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od Pete30 »

Mám tu jednu odloženou konkrétně stejný výrobce Edimax IC 7000 PTn V2.
Tak zkusím udělat výzkum ;) ,ale dej mi čas nebude to hned mám zde bordel v bytě tahám kabely k LMS serveru a další :o
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Petr
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 12
Registrován: 03. leden 2021, 22:30
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od Petr »

Pete30 píše: 05. leden 2021, 14:06 Mám tu jednu odloženou konkrétně stejný výrobce Edimax IC 7000 PTn V2.
Tak zkusím udělat výzkum ;) ,ale dej mi čas nebude to hned mám zde bordel v bytě tahám kabely k LMS serveru a další :o
OK, není kam spěchat, nehoří to, a mám indicii, oproti bootování z SD se mi začala objevovat chybová hláška ohledně nějakých potíží s UPNP a jak jsem si všiml, kamera tento protokol nějak využívá. Chybová hláška vypadá takto:

"Config entry for upnp not ready yet. Retrying in 5 seconds" a podrobnosti k ní:

Logger: homeassistant.config_entries
Source: config_entries.py:247
Config entry for upnp not ready yet. Retrying in 5 seconds
Config entry for upnp not ready yet. Retrying in 10 seconds
Config entry for upnp not ready yet. Retrying in 20 seconds
Config entry for upnp not ready yet. Retrying in 40 seconds
Config entry for upnp not ready yet. Retrying in 80 seconds

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od Pete30 »

To vypadá že se HA snaží připojit a nedaří se proto to opakuje.
Koukni jak máš nastaven router ohledně UPNP a případně sem než najdu čas.
https://www.home-assistant.io/integrations/upnp/
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od Lion® »

Nestačí přidat UPNP integraci ručně "plusem"?
upnp.PNG
upnp.PNG (28.74 KiB) Zobrazeno 438 x
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od adamis »

Ahoj. Tak jsem do toho dneska skočil rovnýma nohama. Koupil jsem si SSD SATA M2 240GB a k tomu AXAGON box. Zkusil jsem to podle tohoto návodu a světe div se - na první pokus to běží!!
Ale - když jsem potom chtěl na disk nahrát uloženou zálohu, tak disk hlásil, že je plný. A sakra - on se nějakým způsobem zformátoval jenom na 32MB. Zkouším to ještě různě "oblafnout", ale zatím se mi nedaří. Myslíte, že by měl být disk zformátovaný na FAT32?
Tady ještě odkazy na to, co jsem koupil:
https://www.alza.cz/kod/FW137c3b
https://www.alza.cz/kod/AG203a1
Naposledy upravil(a) adamis dne 19. březen 2021, 01:11, celkem upraveno 1 x.
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3337
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od Pete30 »

Ahoj, nepoužívám SSD M.2 tak budu jen odhadovat.
Když jsem to instaloval na klasiku SSD tak jsem ho měl formátován na NTFS , dělal jsem to ve win10.
Při instalaci HA, ale stejně dojde k tomu že si ho naformátuje tuším na ext4.
Dělal jsi čistou instalaci nebo jsi to přesouval nějak z SD karty? Pokud se přesouvá z SD na SSD tak to vyhradí prostor max. o velikosti SD (nezkoušel jsem to jen četl)
Už je divné že hlásí nedostatek místa když instal HA zabere cca 4GB a záloha je tak odhadem kolem 200 Mgb a tobě to někde ukazuje 32GB.
Podívej se do supervizor-systém a vyber host. V logu si najdi jaký SSD a velikost vidí.

Dej vědět jak to poběží za 24 hodin , dost lidí si stěžuje že jim to padá a řeší to update fw, ale nemusí se jednat o stejný SSD a budeš v pohodě.
Tato informace se ke mě dostala jen okrajově protože ho jak jsem psal nepoužívám.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Postup Instalace HA na SSD s Raspberry Pi4 4GB

Příspěvek od adamis »

Sorry, napsal jsem blbost. Už jsem to opravil i v předchozím příspěvku. SSD má 240GB, ale po nahrání Image v BalenaEtcher má už jenom 32MB!!!
Dělám čistou instalaci, ne přesun. Začínám s HA, takže zatím nemám co přesunout. :lol: :lol:
Budu si s tím ještě hrát a dám vědět.
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Odpovědět

Zpět na „Raspberry Pi 4“