Zaplněný disk HA@Debian10@RPi4 - co s tím?

Raspberry Pi 4 Model B (1 GB, 2 GB, 4 GB and 8 GB model) 64-bit
Odpovědět
albry
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 39
Registrován: 23. listopad 2021, 11:15
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Zaplněný disk HA@Debian10@RPi4 - co s tím?

Příspěvek od albry »

Ahoj, mám RPi4 na něm Debian10 na něm Home Assistenta.
Bohužel došlo k tomu, že jsem asi udělal chybu v nějaké konfiguraci integrace na HA a to způsobilo velice rychlé zaplnění disku nějakými daty. Disk je teď plný, Debian neběží a ani nenastartuje po restaratu. Neporadíte mi prosím jak se do toho dostat a zjistit co disk zaplnilo a jak to odmazat? Aspoň pár giga aby Debian naskočil. Pak už si poradím. Díky za radu.

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Zaplněný disk HA@Debian10@RPi4 - co s tím?

Příspěvek od Pete30 »

Pokud ti to zaplnil HA podívej se na disk nejlépe na nějaké linuxové mašině jak píše níže kiklhorn pokud to půjde a zkus najít /config/home-assistant_v2.db a podívej se na velikost.
Můžeš jí smazat, ale přídeš o historická data.
Zatím mě nic jiného nenapadá.
Pokud se povede to nastartovat podívej se na nastavení recordéru protože ten je hlavní příčinou plnění disku v HA.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Zaplněný disk HA@Debian10@RPi4 - co s tím?

Příspěvek od kiklhorn »

Asi nejjednodušší - v grafickém prostředí - připravit si SD kartu s debianem, nabootovat z ní, pak připojit disk, chkdsk, promazat. Předpokládám že na té konfiguraci není HA pod dockerem.

Případně při startu mačkat esc, či držet shift, na rpi nevím, teď u sebe žádné nemám. Snad se dostanete do boot menu, nabootovat v single user režimu/ recovery. root by měl mít k dispozici trošku vyhrazeného místa na disku, poradit si z terminálu.

Případně disk připojit do jiné linuxové mašiny.

Případně pod windows doinstalovat ext2fsd, nebo paragon extfs a disk připojit tam (ale to bych volil až jako opravdu poslední možnost)
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

albry
Začínající autor
Začínající autor
Příspěvky: 39
Registrován: 23. listopad 2021, 11:15
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Zaplněný disk HA@Debian10@RPi4 - co s tím?

Příspěvek od albry »

Ahoj. Děkuji za rady a za pomoc všem zainteresovaným. Tak nakonec jsem do mého RPi4 vrazil SD kartu s jiným Debianem a do něj jsem skrze USB namontoval to plné SSD.
Smazal jsem soubory z Media adresáře, které tam uložil Frigate. Bohužel jsem v konfiguraci Frigate špatně nakonfiguroval nahrávání a ono to velice rychle zaplnilo celý disk. Teď už to zase jede. Uf.
Už jsem se děsil nové instalace. Už rok se v tom vrtám a přidávám nové integrace do HA. Přestávám si pamatovat jak jsem co instaloval. Mám hromady věcí v NodeRED a ESPhome. To by byl velkej problém. Historie a DB taky. Zálohy mám, ale moc jim nevěřím.
Naštěstí se ten OS nenabořil úplně do mrtva.
Už jsem zase veselý :-)

Odpovědět

Zpět na „Raspberry Pi 4“