Zaplněný disk HA@Debian10@RPi4 - co s tím?

Raspberry Pi 4 Model B (1 GB, 2 GB, 4 GB and 8 GB model) 64-bit
Odpovědět
albry
Nováček na fóru
Nováček na fóru

Zaplněný disk HA@Debian10@RPi4 - co s tím?

Příspěvek od albry »

Ahoj, mám RPi4 na něm Debian10 na něm Home Assistenta.
Bohužel došlo k tomu, že jsem asi udělal chybu v nějaké konfiguraci integrace na HA a to způsobilo velice rychlé zaplnění disku nějakými daty. Disk je teď plný, Debian neběží a ani nenastartuje po restaratu. Neporadíte mi prosím jak se do toho dostat a zjistit co disk zaplnilo a jak to odmazat? Aspoň pár giga aby Debian naskočil. Pak už si poradím. Díky za radu.

Pete30
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Zaplněný disk HA@Debian10@RPi4 - co s tím?

Příspěvek od Pete30 »

Pokud ti to zaplnil HA podívej se na disk nejlépe na nějaké linuxové mašině jak píše níže kiklhorn pokud to půjde a zkus najít /config/home-assistant_v2.db a podívej se na velikost.
Můžeš jí smazat, ale přídeš o historická data.
Zatím mě nic jiného nenapadá.
Pokud se povede to nastartovat podívej se na nastavení recordéru protože ten je hlavní příčinou plnění disku v HA.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Příspěvek od kiklhorn »

Asi nejjednodušší - v grafickém prostředí - připravit si SD kartu s debianem, nabootovat z ní, pak připojit disk, chkdsk, promazat. Předpokládám že na té konfiguraci není HA pod dockerem.

Případně při startu mačkat esc, či držet shift, na rpi nevím, teď u sebe žádné nemám. Snad se dostanete do boot menu, nabootovat v single user režimu/ recovery. root by měl mít k dispozici trošku vyhrazeného místa na disku, poradit si z terminálu.

Případně disk připojit do jiné linuxové mašiny.

Případně pod windows doinstalovat ext2fsd, nebo paragon extfs a disk připojit tam (ale to bych volil až jako opravdu poslední možnost)
Dlouholetý ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží, bývalý a znovu začínající elektronik, 50/1978 §8, zvědavec s pocitem že se svět zbláznil a začíná připomínat film "Absurdistán".

albry
Nováček na fóru
Nováček na fóru

Příspěvek od albry »

Ahoj. Děkuji za rady a za pomoc všem zainteresovaným. Tak nakonec jsem do mého RPi4 vrazil SD kartu s jiným Debianem a do něj jsem skrze USB namontoval to plné SSD.
Smazal jsem soubory z Media adresáře, které tam uložil Frigate. Bohužel jsem v konfiguraci Frigate špatně nakonfiguroval nahrávání a ono to velice rychle zaplnilo celý disk. Teď už to zase jede. Uf.
Už jsem se děsil nové instalace. Už rok se v tom vrtám a přidávám nové integrace do HA. Přestávám si pamatovat jak jsem co instaloval. Mám hromady věcí v NodeRED a ESPhome. To by byl velkej problém. Historie a DB taky. Zálohy mám, ale moc jim nevěřím.
Naštěstí se ten OS nenabořil úplně do mrtva.
Už jsem zase veselý :-)

Odpovědět