Oprava chyby v oznámení

Home Assistant CZ drbna
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1597
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Lion® »

Душан píše: 16. květen 2021, 17:17 v secretu jsem neměl žádný pasword uložený.

myslíš že je nutné mít heslo v secretu? Napsat ho přímo do řádku nejde?
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Dušan »

Jde, to jsem napsal ale nic se nedělo.
Ještě mám teploměr dht11 a tam jsem taky měnil heslo api a ten oznámení neposílá.
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3299
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 362 poděkování

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Pete30 »

Душан píše: 16. květen 2021, 15:52
Pete30 píše: 16. květen 2021, 15:10 Ok to je správně , to heslo si zadáváš při sestavení a výběru desky vlastní , defaultně je prázdné.
Není prázdné. Vygeneruje ti to heslo samo. Vlastní heslo si můžeš dát pouze na wifi a na hotspotu právě.

Ale možná jsem to vyřešil, když bůh dá :)
Odstranil jsem kolem 12 hod z integrace Esp32 kamery a světě div se oznámení už nechodí teď je to přesně 4 hodiny a oznámení nepřišlo.
Večer zkusím jednu kameru integrovat do HA a vsadím se, že oznámení zase přijde . Měl jsem podezření od začátku na to ESP a bude to tak.
Ještě mám v ESP teploměr dht11 a ten je integrovaný a jede to bez problémů. Takže zakopaný pes bude v tý kameře.
Ohledně toho prázdného hesla se omlouvám díval jsem se a ve verzi 17 je OTA kde jsi dával svoje heslo a tuším to stejné se generuje jako API.
Škoda že nemohu najít počáteční konverzaci kde jsem ti psal ať si vzpomeneš co jsi přidal naposledy než to začalo chodit a odpověď byla nic jen aktualizace a později jsi potvrdil kamery a tam jsem ti doporučil je vypnout (odstranit) a co se stalo po týdnu ......

Pokud to bude dobré nezapomeň odstranit všechny pokusy v config. co nepomohlo ať neřešíme příště nějaký problém, který bude ohledně různých pozůstatků nepotřebného kódu. ;)
Případně se zaměříme na ty kamery proč posílají chybu.
Pokud budeš chtít řešit ty kamery založ nové vlákno a dej tam celou konfiguraci kamery, vím že jsi to jednou již dával, ale dnešním přesunem se to někam ztratilo
Tady to máme :? viewtopic.php?f=94&t=191 poslední n stránce a config. kamera je výše
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Dušan »

Pete na začátku jsi se ptal máš pravdu, ale ono to oznámení začalo chodit až o pár dní později, když už byly kamery integrovaný. Oni se pořád odpojovali a pripojovali na HA , tak jsem si s nimi hrál a přidělil statickou IP v kompilaci a tak různě jsem něco zkoušel až jsem to dosral a nechtěl jsem si přiznat, že by to bylo tím, protože potom šlapali bez problémů.
Jenže já vůl je na začátku odpojil ty kamery jenom z napájení a myslel jsem si že to stačí, ale nestačí teď vím, že je musím odstranit z integrace V HA.
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3299
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 362 poděkování

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Pete30 »

Jasně v pohodě to je jen zkušenost. Ono v tom modulu je jen kompilovaná konfigurace a vše ostatní je v souboru HA odkud se potřebná část kompiluje a potom komunikuje s modulem.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3299
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 362 poděkování

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Pete30 »

Já jen že nás to potom zavedlo úplně jinam a hledal se problém kde nebyl.
Je důležité co nejvíce informací protože z 99% je to poslední co přidáš, uděláš příčina(zkušenost vlastní :lol: :lol: )
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Dušan »

Teď už to vím taky ale trápil jsem se s tím snad přes týden a zaměstnal tolik lidí :lol:
Teď jsem konečně spokojený, ještě musíme pořešit ten větráček až přijde. Když ho tam cvaknu a nepůjde, tak to zkusíme přes ten senzor CPU nějak udělat.
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3299
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 362 poděkování

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Pete30 »

Jasně není problém nějak to pořešíme :lol: :lol: :lol:
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Dušan »

Lion® píše: 16. květen 2021, 11:57 Tak zálohu routeru udělej určitě.
Aktualizuje firmware.
Restartuj se router.
Vše by mělo zůstat nastaveno.
Ahoj Lione,
Potřeboval bych poradit ohledně routru. Aktualizoval jsem firmware a vše zůstalo nastevené jak bylo, ale druhý den se mi odpojily všechny zařízení sonoff od wifi a zůstalo pouze to co bylo na kabelu LAN.
Tak jsem nevěděl kudy kam, a nic jiného mě nenapadlo a obnovil jsem zálohu routeru. Router se restartoval a 2 dny všechno v pohodě šlapalo, ale zase najednou se odpojily všechny zařízení sonof od wifi a zůstalo jen to co bylo na kabelu LAN.

Teď jsem vyzkoušel dát tovární nastavení restart routru a zase jsem obnovil zálohu restartoval router a zatím všechno OK , ale bojím se , že se stane zase to samé.

Myslíš , že když se to zase stane, tak budu muset párovat všechna zařizení znovu od začátku?? Chtěl bych se tomuto vyhnout.

Před aktualizací bylo všechno více jak dva roky v naprostém pořádku.
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1597
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava chyby v oznámení

Příspěvek od Lion® »

Hooj.
Je mi divné, že se odpojil najednou všechny sonoffy, s tím asi nemá router nic společného. Jak máš Sonoff integrované? SonoffLAN? Nebo jinak? Co Tě na jejich odpojení upozornilo?
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse“