HA těžké začátky

Home Assistant CZ drbna
Odpovědět
František
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 30. září 2021, 18:19

HA těžké začátky

Příspěvek od František »

Ahoj všem,
chci poprosit zkušenější o radu nebo nasměrování. Za čas se stěhujeme do rodinného domu, kde mám v plánu jako centrum inteligence využít právě HA. Z tohoto důvodu jsem si před pár měsíci pořídil raspberry pi a spustil na něm HA, jenže od té doby jsem se nehnul téměř ani o píď :(
Chtěl jsem se s assistantem naučit pracovat, vyzkoušet si co HA umí a dopředu se připravovat, abych třeba věděl, jaké kompatibilní produkty pak do domu kupovat.
Jenže se mi zatím nepodařilo nastavit ani automatické rozsvícení žárovek Philips HUE se západem slunce.
Můžete mně prosím nasměrovat na úplné základy?
Děkuji…
František

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: HA těžké začátky

Příspěvek od Pete30 »

Jsem rád že jsi sebral odvahu a začal to řešit protože zde se ti určitě dostane maximální podpory, každý začínal tak vím co to znamená ;)
Pokud to vezmu od začátku, doporučoval bych se co nejvíce vyhnout zařízením které pracují v cloudu a preferovat zařízení v lokální síti pokud to bude možné.
Pro začátek se můžeš podívat sem viewtopic.php?f=250&t=157&p=15#p15 kde postupně dávám zařízení která pracují v mé domácnosti.
Chce to začít něčím jednoduchým například ty žárovky a pomalu se propracovat ke složitějším věcem.
Co se týká automatizací, dnes se pohodlně dají naklikat přes grafické rozhraní (ty jednoduší)
Pokud budeš potřebovat radu, vždy je dobré zkusit zařízení, automatizaci atd. nakonfigurovat a pokud to neběží vložit sem správně naformátovaný kód s popisem o co se snažíš a co nefunguje ;)
Jsem tu skoro každý den a pokud ne já(také nevím vše) tak ostatní mají spoustu zkušeností a vždy ti někdo poradí.
Pokud chceš cokoliv vědět ohledně HA neboj se zeptat i když si budeš myslet že je to hloupost, jak říkám každý začínal :roll:
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse“