Zobrazení hodnot z HA na mé web stránce

Lovelace a Dashboady
Odpovědět
jan.novv
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 1
Registrován: 22. červen 2021, 10:35

Zobrazení hodnot z HA na mé web stránce

Příspěvek od jan.novv »

Přejí pěkný den

Nějaký čas používám doma HA Raspberry pi , z počátku jsem s tím bojoval ale nyní již funguje k mé spokojenosti .
Teď bych chtěl dát HA i na chalupu , vzhledem k jediné možnosti připojení přes mobil , bych chtěl minimalizovat datový přenos . Nepotřebuji dálkový přístup a ovládání , vše si předem nastavím a pak už si to bude žít vlastním životem .
Moje představa je odesílání hodnot z HA na web stránku ( třeba na Webnode.cz ) , abych měl přehled co se děje a zda vše chodí jak má . Tím bych si vystačil s nějakým levným připojením na předplacenku .
Hledal jsem nějaký postup ale na nic jsem nenarazil , všude řeší i zpětnou vazbu a tu já nepotřebuji .
Stačí mě navést správným směrem co mám hledat případně nějaký příklad nebo tutoriál , s tím si už poradím sám .

Děkuji jan.novv

PS: nejspíše by šel i propojit domácí HA s tím na chalupě ale tím bych to zatím nechtěl komplikovat

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení hodnot z HA na mé web stránce

Příspěvek od Lion® »

Ahoj.

Já bych řekl, že to co máš v plánu je komplikované až až...
Připojení k netu budeš potřebovat tak jako tak, už víš jaké? Nějakou WiFi nejspíš taky.
Nejlepší a nejpřesnější stav HA zjistíš když se podíváš přímo na něj a ne na jakýsi web.
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Zobrazení hodnot z HA na mé web stránce

Příspěvek od Pete30 »

Nevím možná to není dobrý nápad, ale jak píše Lion stejně potřebuješ dostat HA na chalupě nějak do netu.
Netuším jaký počítáš rozsah hodnot a jaké. Tak proč nepoužít: spustit HA na chalupě do lovelace si nasypat pouze to co chci monitorovat, dostat ho do netu na https(případně NabuCasa) a používat k monitorování aplikaci HA do mobilu případně nastavit notifikace na mobil a do emailu u nějakých závažnějších věcí které potřebuješ sledovat.
Díval jsem se u mě na traffic routeru pouze HA a mám tu 58 MB denní a je na HA připojeno 35 zařízení. Samozřejmě je to celkem včetně provozu v LAN a to co jde mimo počítám tak 1/5 a to jsou zařízení převážně v cloudu.
To jen pro představu :roll:
Poslední věc: pokud se ti na chalupě něco zhroutí na HA stejně tam budeš muset zajet, jestli to chceš řešit i jako zabezpečení tak než tam dojedeš tak bude fuč i ten HA :o , jen budeš vědět že ti někdo vlezl do chlupy, ale to je asi to jediné co pro to můžeš udělat.
Za mě si myslím řešit web stránku jen ohledně dohledu bude zbytečně komplikované a kontraproduktivní, ale třeba se mýlím ;)
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Zobrazení hodnot z HA na mé web stránce

Příspěvek od kiklhorn »

Ono to nezní úplně od věci.
Pokud bych něco takového řešil - hodnoty co mne zajímají bych posílal nějakým protokolem s malou režií - pravděpodobně MQTT někam na druhý HA (veřejná IP)

Konektivita - nenašel jsem žádnou českou předplacenku na které by nebylo potřeba řešit data platbou každý měsíc.
Ale přes mobil by mohlo být řešením 500MB za 10€ s platností na 10 let - https://1nce.com/en/pricing/

Případně nejít přes mobil ale zdarma přes LoRa - https://www.thethingsnetwork.org/ pokud je v dosahu nějaká gateway (a to pak nepotřebuji nikde žádnou veřejnou IP)

nebo placený Sigfox, nebo něco pro IoT komunikaci nabízejí jak ČRA tak všichni mobilní operátoři. Ceny a pokrytí si někde najděte.
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Odpovědět

Zpět na „Vzhled“