Integrace zigbee

www
lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od lubost »

Zdravím,

lenže ja pod ACM0 túto kartu tam nemám...
je tam toto (uvod)

Kód: Vybrat vše

DEVLINKS: >-
  /dev/serial/by-id/usb-0658_0200-if00
  /dev/serial/by-path/platform-fd500000.pcie-pci-0000:01:00.0-usb-0:1.2:1.0
DEVNAME: /dev/ttyACM0
DEVPATH: >-
  /devices/platform/scb/fd500000.pcie/pci0000:00/0000:00:00.0/0000:01:00.0/usb1/1-1/1-1.2/1-1.2:1.0/tty/ttyACM0
ID_BUS: usb

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od PepYk_ »

No, tak to udělej, jak jsem ti psal už posledně. Vypoj CC2531 z USB, zase ho zpátky připoj a podívej se do logu (supervisor -> systém).

Kód: Vybrat vše

/dev/serial/by-id/usb-Texas_Instruments_TI_CC2531_USB_CDC___0X00124B0019367A59-if00

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od lubost »

Vyššie som to spominal... uz na zaciatku som to hladal práve tak, že aké zariadenie sa odpojí a aké pripojí a na základe toho ho pouzijem...
lenže zakaždým, keď to odpojím/pripojím, tak posledné číslo sa zmení...

21-10-13 17:35:59 INFO (MainThread) [supervisor.hardware.monitor] Detecting HardwareAction.REMOVE hardware /dev/bus/usb/001/003 - None
21-10-13 17:36:18 INFO (MainThread) [supervisor.hardware.monitor] Detecting HardwareAction.ADD hardware /dev/bus/usb/001/007 - None

podobne po reštarte je to číslo úplne iné... tadiaľ asi cesta nevedie...

Ľubo

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od PepYk_ »

Systému u tebe ten koordinátor nedetekuje...
Zkoušel jsi mezi CC2531 a RPi dát prodlužovací USB kabel? Někdy to napřímo zapojené může takhle zlobit...

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od lubost »

najprv som ho mal na predlžovacom kábly... potom som kdesi čítal, že práve toto môže byť problém, tak som skúšal aj napriamo... už som skúšal aj odpojiť ConBee a na rovnaký kábel pripojiť práve tento koordinátor a nič...
Keď ho pripojím do klasického počítača s win10, tak ho pripojí ako CC2531 USB Dongle, ale samozrejme s chybou, keďže asi chýbajú ovládače.

Ľubo

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od PepYk_ »

Tak to je jednoduché :-) Na tvém CC2531 je špatný flash, nebo žádný...

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od lubost »

objednával som podľa odporučenia vyššie
https://www.chytrevypinace.cz/ZigBee-Ko ... escription
píšu tam, že je to s kompletným firmware práve pre zigbee2mqtt adon...
Viem to nejako overiť? Programátor v zmysle postupu na stránkach blog.vyoralek.cz nemam...

Rozmýšľam osadiť do súčasne využívaného USB portu, kde je ConBee nejaký rozbočovač... pretože do toho USB3, keď som v minulosti pripájal SSD disk, tak som mal problémy zase s ConBee v inom porte USB... až keď som SSD disk dal do voľného USB2, všetko začalo fungovať...

Ľubo

PepYk_
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. květen 2021, 12:29
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od PepYk_ »

Na mém RPi mám také téměř všechny USB porty plné. Jeden port mi obsazuje SSD, druhý Zigbee koordinátor CC1352P-2 a třetí UPSka. Když ale do čtvrtého portu připojím další koordinátor CC2531, tak normálně naběhne. Když připojím prázdný CC2531, tak se nestane vůbec nic, jakoby se nic nepřipojilo.
Na mě to působí, jakoby na tvém CC2531 byl špatný firmware nebo se ti to s něčím tluče na USB portech...
cc2531.jpg

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od lubost »

Vďaka, riešim s dodávateľom...

PS: Je niekto na Slovensku, kto by mi prípadne to zariadenie dokázal naflešovať? aby som to nemusel posielať do Čiech? Ja som z Tatier...

Ľubo

lubost
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: 03. duben 2021, 15:19
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Integrace zigbee

Příspěvek od lubost »

Takže dodávateľ zodpovedne poslal ďalšie zariadenie, toto po pripojení sa bez problémov pripojilo, nabehla v momente integrácia Zigbee2Mqtt...
Ešte som sa vytrápil s tým, že nič sa nechcelo pripojiť, potom ma napadlo, že problém môže byť v rovnakom kanály, keďže funguje tam stále aj ConBee2, opäť kúštik maturovania, lebo skúšal som kanály 1 a 6 a stále vyhadzovalo chybu v konfigurácii, nejaké štúdium prinieslo číslo 22 a rozbehlo sa to.
Len sa mi nepodarilo vôbec pripojiť hlavice Popp, hlavne kvôli ktorým som zháňal tento koordinátor... ale nijako sa mi ani jednu z dvoch hlavíc nepodarilo normálne pripojiť... ani toľko, čo fungovalo pod ConBee2. Potom som skúsil teplomer Aqara, bez problémov. Ale Cube už sa opäť nepripojilo ok...
ide o tieto hlavice:
https://koti.sk/produkt/popp-smart-thermostat/

Integrácia ZHA a ConBee sa mi všetko bez jediného problému pripájalo, až teda na hllavice Popp, kde sa dalo ovládať iba minimum (ale nebol žiaden problém s pripojením) a bola odporúčaná práve integrácia Zigbee2Mqtt...
Na týchto stránkach som našiel nejaké podklady pre zapnutie converteru
https://www.zigbee2mqtt.io/how_tos/how_ ... vices.html

Na týchto stránkach som našiel aj podporu pre daný výrobok, len neviem (nerozumiem), kde by som mal ten súbor popp.js umiestniť a kde nasmerovať naňho nejaký odkaz (dával som do konfigurácie v zmysle príkladu vyššie, ale nepomohlo...)
https://github.com/Koenkk/zigbee-herdsm ... er/devices

este obrazok, ako to vyzera:
https://www.zdiar.eu/temp/zigbee2mqtt.jpg



Ľubo

Odpovědět

Zpět na „zigbee“