Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Odpovědět
Pete30
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: Připojte se a pomozte s integrací VL53L1X

Příspěvek od Pete30 »

Tak USB hup objednán a vzal jsem i ten poslední senzor co tam měli :D
Všechno odstranil z HA, vyčistil od pokusů a až to dorazí teprve začnu od 0.
Ve své podstatě jsem postupoval jak popisuješ kromě těch hesel které jsem netušil že jdou nastavit přímo na té stránce nodů(vlastně jsem to nikdy nepoužíval v lokální síti) a dával jsem je do
/config/esphome/secrets.yaml což je asi jedno je to stejná cesta.
Poslední otázky než zkolabuju dalším neúspěchem: hesla web server a api musí být nějak strukturovaná nebo je jedno co si vymyslím třeba Xyz123 ?
Musí být před spuštěním připojen senzor (jasně házelo by to chyby že na sběrnici nic nedetekuje) a potom odpojit napájení připojit senzor a spustit ?
Nejsmutnější je že mi tu běží cca 17 nodů na ESPhome včetně termální kamery která je taky neoficiální, TFT display kde běží graf teplot + virtuální tlačítka a toto co je v podstatě nejednoduší (kopíruješ, vložíš, spustíš) nejsem schopen dát :oops:
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Příspěvek od kiklhorn »

Ten poslední senzor jsem ti tam nechal :D Čtyři mi zatím stačí - plánuji detekci přítomnosti podle místností a plánuji na to navázat světla, se zpožděním asi i dvoje wafky, každé jiné, to ještě bude výzva asi pro nějaké servo nasazené na kolečko regulace.

heslo pro webserver je pro přístup
webserver1.jpg
webserver2.jpg
Jen se ti ozve HA s otázkou na heslo pro api v okamžiku kdy budeš chtít rozpoznané ESP zařízení přidat do HA - takže když ten řádek API, password vynecháš tak se taky nic nestane.

secrets.yaml je jak píšeš. V případě custom components bývá další ve složce komponenty.

Kompiloval/flashoval jsem to bez senzoru - ještě jsem ho neměl. Po připojení senzoru se mi teprve objevily
Zarizeni.jpg
Pokud máš problémy s napájením tak klidně flashni jen nějakou základní konfiguraci ESP s WIFI a OTA bloky a zbytek tam pošli OTA po připojení na zdroj.
//edit: Teď jsem koukal do datasheetu, čip max. odběr 18mA, bižuterie kolem nějaké drobné si asi taky vezme, vůbec netuším proč tam autor psal 1A zdroj. Plus ESP modul, třetinový zdroj bude víc než dost.
Pokud normálně flashuješ jiná ESP zařízení tak tohle půjde normálně také.

Kdyby něco blblo, tak normálně pošli log zařízení. Klidně i s tím původním senzorem. Jen jedna asi úplně zbytečná otázka ? - Máš doufám SCL na SCL a SDA na SDA ?
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Dlouholetý ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží, bývalý a znovu začínající elektronik, 50/1978 §8.

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

Jo jasně scl-scl, sda-sda to nedělám prvně, ještě zítra zkusím přes OTA nebo možná počkám až dorazí zásoby abych mohl vyloučit jestli to opravdu nedělá to napájení, případně ten senzor a pak když to rozjedu budu experimentovat abych zjistil co je skutečná příčina.
Jo dík že jsi mi tam utrousil ten jeden senzor :lol:
Ještě jsem chtěl vědět jestli to heslo musí být nějak strukturované nebo je jedno co si vymyslím, ale pokud ho tam nedám je to vlastně taky jedno.

kiklhorn
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od kiklhorn »

A u toho tvého senzoru XSHUT třeba přes 10K odpor na +3.3V?
Strana 12 - https://www.st.com/resource/en/datasheet/vl53l1x.pdf
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Dlouholetý ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží, bývalý a znovu začínající elektronik, 50/1978 §8.

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

Plány máš velkolepé, já se spokojím z jedním nepatrným plánem a to rozchodit ten senzor to je výzva :o
Jinak ta termál kamera chodí taky dobře a to se taky dá jako detekce přítomnosti, možná to v automatizaci kombinovat.

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

Já to chápal tak jako u VL53L0x pokud XSHUT nepřipojíš funguje normálně jen můžeš připojit na sběrnici I2C pouze jeden protože má pevnou adresu 0x29 a pokud chceš použít dva jako mě běží ta brána v kuchyni ovládáš XSHUT hostitelem a cpeš mu svoje adresy a přepínáš je na sběrnici mezi sebou.

kiklhorn
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od kiklhorn »

Pokud si myslí že je na 0 tak je čip vypnutý. Pokud tam na té desce nemáš nějaký odpor už z výroby tak ho zapoj.
A myslím si že není, protože vidím jen 2x10k - https://www.aliexpress.com/i/32899443321.html a to bude pull-up na I2C. Netuším jestli to vedle není nějaká odporová síť, ala zase proč by to tak dělali? Spoje na tom obrázku prostě nevidím. Chtělo by to propískat nebo se podívat...

Pete30
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od Pete30 »

Jo na tý desce zezadu jsou u GPIO1 a XSHUT, ale je to tak titěrný že lupou vidím nebo tuším že to má označení 103

kiklhorn
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od kiklhorn »

Propískej to - jeden konec toho odporu by měl být spojen s xshut vývodem a druhý s napájením.

kiklhorn
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od kiklhorn »

Jo už asi vím co myslíš s tím strukturovaným heslem - ne, žádné požadavky na složitost, jen bych tam asi nedával mezery a uvozovky. Tu věc se složitostí vymysleli na lidi co nejsou schopni posoudit co se stane když někdo cizí bude znát jejich heslo. Tady prostě co si napíšeš tak budeš mít.

Odpovědět