lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

www
Uživatelský avatar
blavak68
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 72
Registrován: 13. listopad 2020, 11:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od blavak68 »

Noah píše: 01. únor 2023, 11:41 Zdravim vespolek,dal sem se do vytvoreni ESP32 bluetooth proxy,a tady zacina pro me velka patalie.Nevim kde je chyba nic neskenuje.Pokud by nekdo vedel? prikladam log z ESP32

Kód: Vybrat vše

substitutions:
  name: esp32-bluetooth-proxy-1dbf5c
packages:
  esphome.bluetooth-proxy: github://esphome/bluetooth-proxies/esp32-generic.yaml@main
esphome:
  name: ${name}
  name_add_mac_suffix: false

  # Enable logging
logger:


wifi:
  ssid: "******"
  password: "********"
esp32_ble_tracker:
  scan_parameters:
    active: true
bluetooth_proxy:   
  active: true

sensor:
  - platform: atc_mithermometer
    mac_address: "A4:C1:38:5E:D7:1A"
    temperature:
      name: "ATC Temperature"
    humidity:
      name: "ATC Humidity"
    battery_level:
      name: "ATC Battery-Level"
    battery_voltage:
      name: "ATC Battery-Voltage"
  
binary_sensor:
  - platform: status
    name: "Bluetooth Tracker Status"
a isiel si podla tohto ?
nasledne postupovat podla:
riesenia BT Home
https://bthome.io/
teda naflashovat teplomery telink flasherom
tu je dolezite po naflashovani prepnut tzv.: "advertising type" na "BTHome"

a myslim ze uz toto

Kód: Vybrat vše

sensor:
  - platform: atc_mithermometer
    mac_address: "A4:C1:38:5E:D7:1A"
    temperature:
      name: "ATC Temperature"
    humidity:
      name: "ATC Humidity"
    battery_level:
      name: "ATC Battery-Level"
    battery_voltage:
      name: "ATC Battery-Voltage"
nebudes v potrebovat
merace by si mal najst medzi zariadeniami, mali by sa ti zobrazit ako automaticky najdene so znackou BT Home
50.png
50.png (21.33 KiB) Zobrazeno 468 x

Noah
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 51
Registrován: 19. listopad 2022, 11:10
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od Noah »

Jojo presne tak sem postupoval. No to Bthome je integrace HA takze i kdyz neno pripojen bluetooth proxy tak vyskakuje kdyz najde nove zarizeni.

Uživatelský avatar
blavak68
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 72
Registrován: 13. listopad 2020, 11:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od blavak68 »

Noah píše: 06. únor 2023, 10:08 Jojo presne tak sem postupoval. No to Bthome je integrace HA takze i kdyz neno pripojen bluetooth proxy tak vyskakuje kdyz najde nove zarizeni.
este raz si to zosumarizujme
spominane teplomery funguju na baze BT bluetooth
HA kedysi nemal bt k dispozicii
ESP doska robi/robila most medzi HA a zariadeniami BT
ty si z dosky ESP urobil cisto bt-proxy
na to aby teplomery komunikovali cez esp bt-proxy s HA ich integrujes cez BTHome
ak si postupoval spravne udaje uz budes ziskavat cez entity z ATC BTHome a nie z tych co si mal kedysi v kode esp dosky
ak si nerozumieme tak tu je video
https://www.youtube.com/watch?v=1VXktM03pVs

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od Plazivec »

Taky jsem vzal dvě ty šaomi kostičky, poněvač ty teploměry co jsem pracně vytvořil pomocí DTH modulů jsou kvůli vysoké spotřebě nepoužitelné.

Ale po pořádku.
Pro začátek se přiznám, že prozatím v BT technologii plavu. Jako kladivo. Natož BLE.
Vzal jsem ESP32 z alíku, o které vím, že má BT. Hledám BT na DPS, nikde nic nevidím => první dotaz:
1. Technologie BT je přímo v tom ESP32 plechovém čipu?

Desku jsem naflešoval jako BT proxy, protože původně jsem potřeboval vyčítat data ze dvou BMS baterií k FVE a myslel jsem, že úproxy je na to určeno. Nenašla nic.
V esphome je také BT tracker.
A teď druhý dotaz.
2. Moh by mi někdo vysvětlit co to jako je ten proxy a co je to tracker BLE?

Co se dělo dál.
ESP32 proxy jsem vypnul, jelikož nenačetla BMS s tím, že jsem vůl co do toho asi nikdy nepronikne. Ležela tady na stzole. Mezitím přišli šaomi kostičky a já je zapnul, aktivoval, našel přes šaomi apku v mobilu, addnul je tam a jé, hele měřím!
Mezidtím uběhlo pár dní a já se rozčiloval na těma nekonečnýma ESPhome upgradama a nadával, copak to někdo neumí udělat tak, aby se flešly všechny ESP udělátka najednou?!
Pak přišli nové USB kabely z alíku a já zkusmo na pár minut připojil odloženou desku ESP32 proxy. A ejhle, večír na mě z HA vyskočilo upozornění na dvě nová zařízení. Prej mám nakonfigurovat. Samozřekmě to po mě chtělo ten blinkey, ten jsem dle strejdu G vytáh z cloudu a napsal do kolonky, vše pak proběhlo OK a teď už měřím teploty pomocí šaomu technologie i v HA.
Trochu mě sejří, že jsem se tím neodpich od cloudu, ale jelikož v tom plavu => třetí dotaz.
3. Když ty kostičky nepřeflešuju na ATC, spadne mi měření pokud spadne cloud server, nebo internetové spojení?

No a nakonec poslední dotaz.
5. Jak zachytit ty BMS desky, když to ten proxy nechyt?

Sque1952
Nováček na fóru
Nováček na fóru
Příspěvky: 4
Registrován: 14. únor 2023, 11:05

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od Sque1952 »

Ad 3) – uz meris lokalne, ten "bind key" slouzi pouze k dekodovani dat z teplomeru (teplota, vlhkost, stav baterie) z tech teplomeru. Cili mereni ti nespadne. Flashovat na ATC ma spis jinak smysl kvuli lepsi moznosti detailniho nastaveni (tim padem treba mnohem delsi vydrz na baterku, pokud ti staci mereni treba jen 1x za 5-10 min), nastaveni offsetu pokud nektery teplomer meri jinak nez ostatni, pripadne moznost vyuzit extra piny, ktere v tom teplomeru jsou na pocitani nejakych impulzu.

Jinak mi uz v dnesni dobe prijde zbytecna ta oklika pres BT bridge (pokud neprodluzujes dosah), staci k HA pripojit nejaky BT modul, aktivovat integrace Bluetooth (ta by mela naskocit sama s BT modulem), rucne pridat jeste BTHome a jet naprimo.
SW: Home Assistant 2023.2.2
HW: HP Microserver, Seeed SkyConnect, ASUS BT-400

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od Plazivec »

Sque1952 píše: 23. únor 2023, 19:40 .....
Jinak mi uz v dnesni dobe prijde zbytecna ta oklika pres BT bridge (pokud neprodluzujes dosah), staci k HA pripojit nejaky BT modul, aktivovat integrace Bluetooth (ta by mela naskocit sama s BT modulem), rucne pridat jeste BTHome a jet naprimo.
Já mám HA PC na půdě, to by nešlo, musím nějak ty data do něj dostat přes wifi.

ringo
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 72
Registrován: 31. říjen 2021, 20:03
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od ringo »

Mám přeflashovány 4 kousky na ATC a po baráku pohozeny dvě ESP32 jako BT proxy. Pod BT Home mám správně přiřazeny tyto teploměry a zborazují se veškeré jejich údaje. Čas od času mi naskočí další nové integrace BT Home co chtějí konfiguraci ale jinak je zcela prázdná (když odsouhlasím nastavení přesunou se pod tu BT Home s teploměry jako další řádek ale zase uvnitř prázdný). Čím to to vzniká a jak tomu zabránit (ale tak abych nebráni objevování dalších skutečně nových BT zařízení) ? Obdobně se mi vytváří vždy nová integrace DLNA Digital Media Renderer které se po "nastavení" zařadí pod původní DLNA Digital Media Renderer (tam mám adresu oddělenou dvojtečkami 18:99:f5:e1:4d:ea vždy stejnou na rozdíl od těch BT Home kde jsou "adresy" v jiném formátu např. 40-50-C1-22-F4-36 F436 a generují se nové).

Uživatelský avatar
blavak68
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 72
Registrován: 13. listopad 2020, 11:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od blavak68 »

Plazivec píše: 23. únor 2023, 19:22 Taky jsem vzal dvě ty šaomi kostičky, poněvač ty teploměry co jsem pracně vytvořil pomocí DTH modulů jsou kvůli vysoké spotřebě nepoužitelné.

1. Technologie BT je přímo v tom ESP32 plechovém čipu?

2. Moh by mi někdo vysvětlit co to jako je ten proxy a co je to tracker BLE?

3. Když ty kostičky nepřeflešuju na ATC, spadne mi měření pokud spadne cloud server, nebo internetové spojení?

5. Jak zachytit ty BMS desky, když to ten proxy nechyt?
odpoved na prvu otazku je, ze ano doska ESP32 ma bluetooth technologiu verzie BT BLE
odpoved na druhu otazku je Bluetooth Proxy je "soft" ktory vytvori z ESP dosky Bluetooth proxu server a esp32 ble trucker je parameter, ktory umoznuje zapnut sledovanie zariadenia s techologiou BT BLE na doskach ESP32
odpoved na tretiu otazku je ze po flashnuti na ATC uz tie teplmoery nemaju nic so Xiaomi (okrem samotneho hw) ci jeho cloudom a samozrejme internetom, prestanu merat len v pripade pokial ti nepojde LAN/Wifi alebo sa minu baterky
odpoved na poslednu otazku je napis typ a model tych BMS dosiek, mozno maju bluetooth ale klasicky a ESP32 dosky ako aj tie xiaomi teplomery bezia na BT BLE co je ina verzia od klasickeho bluetooth

Plazivec
Aktivní autor
Aktivní autor
Příspěvky: 61
Registrován: 04. červenec 2022, 23:32
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od Plazivec »

Ty BMS desky jsou JBD BMS, výrobce JIABAIDA. Tak teď budu muset zřejmě použít nějaké BT čidlo nebo co.

Uživatelský avatar
blavak68
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 72
Registrován: 13. listopad 2020, 11:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: lacne riesenie pre meranie teplot a vlhkosti - LYWSD03MMC

Příspěvek od blavak68 »

Plazivec píše: 04. duben 2023, 09:22 Ty BMS desky jsou JBD BMS, výrobce JIABAIDA. Tak teď budu muset zřejmě použít nějaké BT čidlo nebo co.
podla toho co som na nete nasiel ide o klasicke BT a to s esp32 doskami nepojde

ale vsimol som si ze k tym Smart BMS sa da kupit but UART modul alebo aj modul RS485

mozno by si mohol vyuzit esp32 dosku prave z jednym z tychto modulov
https://esphome.io/components/uart.html
https://community.home-assistant.io/t/h ... art/483558

https://esphome.io/components/modbus_controller.html

pripadne pohladaj na youtube ci nie je nejake riesenie pre JBD BMS a homeassistant
ja som nasiel toto, ale neviem ci ti to pomoze
https://www.youtube.com/watch?v=-LouSCAOX5s
https://almogu.com/bms-14s-100a/

Odpovědět

Zpět na „ESPHome“