napajanie ESP dosiek

www
Odpovědět
Uživatelský avatar
blavak68
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 72
Registrován: 13. listopad 2020, 11:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

napajanie ESP dosiek

Příspěvek od blavak68 »

potreboval som riesit napajanie ESP dosiek, kedze nie vzdy vyhovuje ich umiestnenie vzhladom na silu wifi signalu a umiestnenie el. zasuvky...
nasiel som link na tuto temu https://diyi0t.com/best-battery-for-esp32/, kde je niekolko rieseni napajania pomocou roznych typov bateriek

pre tych co nevedia anglicky, odporucam pouzit prekladacie doplnky k danemu typu prehliadaca

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: napajanie ESP dosiek

Příspěvek od Pete30 »

Zajímavá informace.Jen pozor na to pokud chceš použít LiFePO4 články nedopusť aby jejich min napětí kleslo pod 2,5V a nebo při nabíjení přesáhlo 4,2V (o to se postará nabíječka) zničiš je.Bohužel nevýhodou je starost o baterie.
Mám to u sebe řešeno ze solárních panelů a velkou bat LiFePO4 složenou z 8 článků (24V 160 Ah) + balancery na každém článku , ale jak píšeš ne všude lze natáhnout kabel.
Pod nodemcu používám Shield moduly ,které fungují vstupní napětí 7 -24V = a tak neřeším zdroj ,prostě co najdu v tomto rozsahu připojím + regulátory napětí, které pracují vstupní napětí 6-40V =, nastavení po 0,1V. Až to rozjedeš na bat. dej sem informaci jak dlouho to dokáže žít a na jakém typu a kapacitě bat. Docela by mě to zajímalo.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: napajanie ESP dosiek

Příspěvek od Pete30 »

Pokud někdo používá ESP moduly jako já k připojení různých čidel, relé, zobrazovačů a dalších komponent jsou zde 3 možnosti napájení.
Možnost 1:
Klasické připojeni přes micro USB, které modulu dodává potřebné napájení 5V
1 možnost.png
Možnost 2:
Modul je možné napájet přes piny 5V a GND.
Bude fungovat napájení 5 - 12V (raději použijte nižší napětí než 12V) protože toto připojení stále využívá regulátor napětí , který je integrován na desce.
2 možnost.png
Možnost 3:
Můžete napájet modul napětím 3,3V připojené k pinům 3,3V a GND.
Zde platí podmínka regulovaného napětí 3,3V. Nepřekračujte napětí 3,3V(obchází regulátor napětí na desce) protože může dojít ke zničení modulu!!!!!
3 možnost.png
Vždy používejte jen jednu možnost napájení!!!!!
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: napajanie ESP dosiek

Příspěvek od Tad »

Já používám wemos D1 mini a jen chci podotknout, že za USB konektorem je, alespoň u wemosu vždy, pojistka. Proto radši odletuju USB konektor a +5V hodím na plošku kde byl konektor ;) sichr je sichr ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3332
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: napajanie ESP dosiek

Příspěvek od Pete30 »

Já jsem si oblíbil Lua NodeMcu V3 IO shield kde se dá použít napájení 6 - 24V, ale je to samozřejmě větší než D1.
Pokud někdo netrvá na miniaturizaci a může to někam schovat je to ohledně napájení a přístupu k pinům docela super.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „ESPHome“