Podtržítko v názvu modulu

www
Odpovědět
adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Podtržítko v názvu modulu

Příspěvek od adamis »

Při posledním update mě to upozorňuje, že podtržítko ("_") v názvu modulu může způsobovat problémy. Jelikož nevládnu velmi anglicky, mohl by mi to někdo vysvětlit a nabídnout řešení? Díky

WARNING 'esp_dvirka_kurnik_vzdalenost': Using the '_' (underscore) character in the hostname is discouraged as it can cause problems with some DHCP and local name services. For more information, see https://esphome.io/guides/faq.html#why- ... evice-name
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtržítko v názvu modulu

Příspěvek od Lion® »

adamis píše: 09. září 2021, 13:38 Při posledním update mě to upozorňuje, že podtržítko ("_") v názvu modulu může způsobovat problémy. Jelikož nevládnu velmi anglicky, mohl by mi to někdo vysvětlit a nabídnout řešení? Díky

WARNING 'esp_dvirka_kurnik_vzdalenost': Using the '_' (underscore) character in the hostname is discouraged as it can cause problems with some DHCP and local name services. For more information, see https://esphome.io/guides/faq.html#why- ... evice-name
ten link když si necháš přeložit googlem tak je to celkem srozumitelný.
budeš používat místo podtržítka spojovník vlastně-pomlčku-bez-mezer

[spoiler]Proč bych v názvu zařízení neměl používat podtržítka? ¶
Pole nejvyšší úrovně name:v souboru .yaml definuje název uzlu (/název hostitele) v místní síti. Podle RFC1912 nejsou znaky podtržítka ( _) v názvech hostitelů platné. Ve skutečnosti budou některá místní nastavení DNS/DHCP v pořádku s podtržítky a některá nebudou. Pokud se připojujete přes statickou IP adresu, pravděpodobně nebudou žádné problémy. V některých případech funguje počáteční nastavení pomocí podtržítka, ale později může připojení selhat při restartu Home Assistant nebo při změně hardwaru routeru. Doporučení: -pokud můžete, použijte místo podtržítka spojovník ( ).

Důležité: postupujte podle následujících pokynů použít use_addressparametr při přejmenování živou zařízení, jako napojení na stávající zařízení bude pracovat pouze se starým jménem, dokud změna není název kompletní.[/spoiler]
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Podtržítko v názvu modulu

Příspěvek od Pete30 »

Podtržítko se v názvu modulu ESPhome již nepoužívá, pokud má modul název delší jak jedno slovo použij pomlčku: xxx-xxx-xxxxx
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Odpovědět

Zpět na „ESPHome“