Databáze a Recorder v HA

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lion®
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 1604
Registrován: 28. září 2020, 14:07
Bydliště: podkrkonoší
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 193 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Databáze a Recorder v HA

Příspěvek od Lion® »

Otevírám nové téma fóra týkající se databáze Home Assistenta.
Home Assistant používá databázi k ukládání událostí a parametrů pro historii a sledování,
výchozí používaná databáze je SQLite a databázový soubor je uložen ve vašem konfiguračním adresáři.
Další podporovaná databázová řešení jsou:
  • MariaDB ≥ 10.3
  • MySQL ≥ 8.0
  • PostgreSQL ≥ 12
  • SQLite ≥ 3.31.0
Předpokládám, že by mohlo čtenáře zajímat jakou databázi používají zkušení uživatelé Home Assistant a proč.
Jaké výhody a nevýhody která přináší a jak vůbec alternativní databázi spustit. Co vše je k tomu nutné.

K tématu databázi patří i integrace Recorder.
Tato integrace je zodpovědná za uložení údajů do databáze, které pak zpracovává integrace historie.
Informace o tom, jak Recorder, kdy a jak aktivovat a nastavovat, budou rovněž užitečné.

Pro všeobecnou diskusi o těchto integracích použijte toto téma.
Pro jednotlivé databáze a Recorder použijte (založte), prosím, témata konkrétní.
________________
🍻 Přispěj a získej přístup do obsahu fóra pro dárce. :thx:
Oficiální sada s Raspberry Pi 4B/4GB, černá +Argon NEO Raspberry Pi 4 Case
Patriot Burst 2.5" SATA SSD 120GB + AXAGON EE25-XA6 ALINE box

Galerie realizací

kiklhorn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 901
Registrován: 03. červenec 2021, 18:35
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Databáze a Recorder v HA

Příspěvek od kiklhorn »

S sqlite jsem měl problémy. Psal jsem komponentu a potřeboval jsem testovat nějaké databázové senzory. Přístup z PC přes SQLiteStudio, jen čtení, končil relativně často corrupted databází. Přešel jsem na MariaDB - což je fork MySql a může běžet přímo na RPi s HA.
mariadb_logo.jpg
mariadb_logo.jpg (23.31 KiB) Zobrazeno 454 x
Vše co si přinesu domů je buď Shelly, nebo to skončí buď pod ESPhome nebo pod Zigbee2mqtt.
Ajťák co pamatuje BBS a OS/2 Warp a je mu jedno o jaký systém nebo síťařinu běží.
HA OS jako jedna z Proxmox VM na Odroid H3+/64GB https://github.com/tteck/Proxmox

Odpovědět

Zpět na „Databáze a Recorder“