Integrace Tuya

www
adamis
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 378
Registrován: 18. březen 2021, 20:22
Bydliště: kousek od České Lípy
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od adamis »

Podařilo se mi rozjet localtuya vypínač rolety. Žádná velká věda, ale mám prostě radost. ;)
vypínač rolety.jpg
NUC - Proxmox a v něm Home Assistant, vše ESP a ZigBee2MQTT (WiFi Sonoff a Tuya jsem vyhodil z baráku)

Linux a HA jsou pro mě něco jako řízení letového provozu na raketové základně... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Tad
Administrátor fóra
Administrátor fóra
Příspěvky: 455
Registrován: 30. prosinec 2020, 00:14
Bydliště: 3D
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Tad »

Super, vše chce jen čas, vytrvalost a nebát se experimentovat ;) a základem je metoda pokus/omyl ;)
HAOS-x86-64, Intel J4125 Quad Core, 8GB RAM, 512GB SSD, Conbee II, zigbee2MQTT

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Pete30 »

Pozor !!!!
V poslední verzi HA integroval vývojářský team oficiální novou verzi TUYA.
Pokud si nechcete pokazit náladu a trhat si vlasy zůstaňte u své funkční verze.
Nová verze integrace Tuya je ve své podstatě nefunkční a je plno stížností na en fóru.
Neumožňuje lokální ovládání, nenajde zařízení a ty co najde nefungují nebo vykazují špatné hodnoty.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Dušan »

Pete30 Aktualizoval jsem na core 10 a Tuya nejede, tak jsem obnovil zálohu zpět na core 9.7 a Tuya maká. Nemám tedy aktualizovat??
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Pete30 »

Pokud jsi používal Tuya integrovanou v HA tak se aktualizací přepíše a bude problém.
Nepročítal jsem to všechno protože jsem všechna zařízení Tuya odstranil (velká nespokojenost a není lokální ovládání pouze cloud), ale uživatelé se vracejí k integraci co je v HACS.
Pokud ti to běží na předchozí verzi zatím bych neaktualizoval dokud to nevyladí. V poslední verzi jak jsem zjistil stejně není nic podstatného alespoň pro mě.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Dušan »

Používám Tuya integrovanou z HA a ta beží bez problému na core 9.7. (Mám pouze jedno zařízení termostat na kotel )
Z HACS jsem zkoušel integrovat Tuya v2 a ta ukazuje hovadiny ( mám doma 4,5 st :lol: to by odmarodil i lední medvěd ) , tak jsem se vrátil zpět na core 9.7 a budu vyčkávat dál.
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Pete30 »

Lidi jsou hodně nas...í jak mohl někdo dopustit přidání nefunkční integrace Tuya.
Spekuluje se tom že pokud se odstraní zatím tato funkční integrace( co běží na předchozí verzi HA) bude si moci Tuya dělat co chce.
Moje rada pokud by jsi měl možnost se zbavit toho jednoho zařízení a nahradit ho jiným podporovaným v HA (poohlédl bych se po něčem co má lokální ovládání bez cloudu) udělej to. Za mě žádná Tuya nesmí ke mě domů a do HA.

Tady si počteš: https://community.home-assistant.io/t/2 ... 344457/236
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Dušan »

Ahoj Pete30 nevíš náhodou jak je to teď s termostaty u Tuya V2 ? Už se něco pořešilo? Mám zatím pořád core 9.7 a už je 10.6 :roll:
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Uživatelský avatar
Pete30
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3333
Registrován: 30. září 2020, 20:33
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 364 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Pete30 »

Pokud chceš řešit Tuya musíš starou integraci odstranit, vytvořit nový projekt na Tuya, nainstalovat tu novou, znovu nastavit, netuším jestli to má podporu termostatu.
Jinak nová integrace Tuya velmi špatná a spoustu uživatelů od ní odchází(spoustu nefunkčních věcí, neustálé výpadky atd), ale můžeš to zkusit.
Pravděpodobně se to časem zlepší, ale otázkou je kdy.
Pokud nejsem přítomen tak jsem na rybách ;)

Uživatelský avatar
Dušan
Dárce - Donátor
Dárce - Donátor
Příspěvky: 358
Registrován: 30. březen 2021, 08:25
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Integrace Tuya

Příspěvek od Dušan »

Já mám integrovanou starou Tuya a zároveň tu novou Tuya v2. Mám tedy obě mám totiž jen jeden termostat na kotel, tak mi nevadí, že mám obě túji :D ( žádné jiné zařízení od Tuya nemám)
Na staré Tuya ukazuje termostat správně a na nové verzi V2 špatné hodnoty, ale úplně z cesty.
Jde právě o to, že když aktualizuji na core 10.6, tak stará Tuya bude rázem nefunkční.
Takže se asi nic nezměnilo, tak budu dál fungovat na starém core 9.7.
Rpi 4 8GB RAM Home assistant běží na ssd, Esp, Sonoff ještě pořád jde, Tasmotka je hodně dobrá, ale Tuya nebrat :D GigaBlue + oscam , TV Philips 70" síť Unifi, GW 10K ET+ , Dynes 10kWh, 8.1kwp

Odpovědět

Zpět na „Tuya“